Při povodních se zásobte repelenty

15.8.2002 00:00
Zdraví

Zkušenosti ze záplav na Moravě v roce 1997 velí, aby se občané z postižených oblastí již teď zásobili repelenty proti komárům, vzkazuje podle mluvčí ministerstva vnitra Gabriely Bártíkové ústřední krizový štáb občanům. Výzvou může být tento vzkaz také pro ty, kteří chtějí nějak lidem ze zaplavených měst a obcí pomoci.

"Žádná infekce ani havárie není zatím hlášena," řekla Bártíková. Krizový štáb dále žádá občany, aby při posílání peněz postiženým lidem a místům upřednostňovali vládní povodňové konto u České národní banky 9025-001/0710, variabilní symbol 2002, kontaktní symbol pro bezhotovostní platby 558, pro platby v hotovosti 379.

Krizový štáb podle Bártíkové zřídil internetové stránky, na kterých se občané mohou seznámit s tím, co je čeká po opadnutí vody. Na stránkách ministerstva zahraničí www.mzcr.cz jsou připraveny hygienické pokyny pro situaci po povodni, na stránkách státního zdravotnického ústavu www.szu.cz je zveřejněn seznam potřebných desinfekčních prostředků a seznam možných plísní.

Zdroj: CTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Je až s podivem , kolik lidí ,firem a jiných subjektů chce vydělávat na...
info"leroycosmetics.cz  |  7.4.2006 10:08

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *