Potravinové doplňky při vředové chorobě

6.1.2006 00:00
Zdraví

Vředy žaludku se nejčastěji projevují bolestí po jídle a pití, dvanácterníkové vředy se naopak většinou hlásí bolestí nalačno. Některé bylinky a vitamíny mohou přispět k hojení sliznice, jiné naopak mohou způsobit další podráždění.

Šťáva z celých listů aloe vera - Jedná se o šťávu s více než 200 účinnými látkami. Díky vysokému obsahu mukopolysacharidů má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při zánětlivých onemocněních jícnu, žaludku i střev, tlumí bolest, působí proti bakteriím, virům i plísním, hojí žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Cytosan - Jde o superkoncentrát humátu draslíku obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou. Příznivě ovlivňuje zánětlivé stavy sliznic dutiny ústní, hltanu, žaludku, tenkého a tlustého střeva. Působí proti helikobakter pylori -bakterii, jež se dává do souvislosti s vředovou chorobou.

L-mix - Směs rostlinných výtažků s hlavními účinnými látkami mastixové gumy, extraktem z kořene lékořice (DGL) a skořicí. L-Mix vykazuje širokospektrální účinek proti bakteriím závažně poškozujícím trávicí ústrojí (Helicobacter pylori, Staphylococcus aureus aj.) a proti vředové chorobě trávicího ústrojí.

Kolostrum s lactoferinem a bifidobakteriemi - Působí protizánětlivě v trávícím systému. Užívá se preventivně proti vzniku onkologických onemocnění. Potlačuje činnost Helicobacter pylori. Pomáhá při chudokrevnosti, která může být vyvolána krvácením do trávicího traktu.

Pokud jsou vředy podmíněny stresem doporučujeme kvalitní B komplex bez přídavných látek a vitamínu C (kyseliny askorbové), které by mohly dráždit žaludeční a střevní sliznici.

Pokud kvůli zvýšení imunity chcete užívat vitamín C volte raději pH neutrální formu Ester-C, kdy nedochází k dráždění sliznic trávicího traktu tak jako u běžné formy vitamínu C - kyseliny askorbové.

Při vředové chorobě není vhodné užívat trávicí enzymy obsahující betain hydrochlorid, který přispívá k zvýšení kyselosti žaludeční šťávy.

Též je vhodné, pokud trpíte revmatickým onemocněním či chronickými bolestmi, nahradit klasické léky, které mají nežádoucí účinky na trávicí trakt, přírodními prostředky.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Zdravý z čech od českých vědců www.qelife.cz Chlotela lék na vše!...
Aneta  |  24.2.2012 14:46

Bovinní kolostrum ve světě je překonané. Jednak má mnohem menší obsah...
Kozí kolostrum  |  24.2.2012 18:24

mám obrovský zájem o o kozí kolostrum,pokud můžu poprosit o kontakt,kde...
ivana  |  18.5.2012 11:21

Kozí kolostrum v tomto případě rozhodně doporučuji. My ho užíváme...
Martina  |  17.11.2014 18:42

Také bych se ráda podělila o své zkušenosti s kozím kolostrem, které...
Lucie Bílá  |  10.6.2016 21:59

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *