Postavte se inkontinenci čelem

21.11.2011 10:21
Zdraví

Komerční sdělení: Inkontinence - onemocnění projevující se nežádoucím únikem moči - představuje přesně ten typ problému, na který si pacienti raději zvyknou, než aby ho řešili. A přitom se dá velmi snadno vyléčit.

Nejúčinnější metodou je operativní zavedení suburetrální (inkontinenční) pásky:

 

o úspěšnost chirurgické metody až 98 %,
o chirurgický zákrok trvá pouze 20 minut,
o pooperační rekonvalescence není delší než 2 dny,
o operace je vhodná pro ženy i muže.

 
Inkontinencí trpí převážně ženy. Příčiny tohoto onemocnění jsou většinou charakterizovány ochablými svaly pánevního dna. Velmi často se proto inkontinence vyskytuje u žen, které porodily velká miminka, nebo u těch, které se dlouhodobě léčily se záněty močového měchýře. Dalším faktorem negativně ovlivňujícím schopnost regulace moči je nedostatek pohlavních hormonů v době klimakteria, obezita či dědičnost.

Mezi nejčastější druhy inkontinence u žen patří tzv. stresová inkontinence, která se projevuje neschopností ovládat moč při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, kýchnutí nebo obyčejném smíchu, a tzv. urgentní inkontinence, kdy má žena nutkání na močení, a nenajde-li v blízkosti záchod, moč neudrží.

U mužů se inkontinence často objevuje po operaci prostaty.

Netrapte se a zeptejte se!

Pokud trpíte podobnými problémy, věřte, že v tom nejste sami. Stydíte-li se svůj problém konzultovat se svým lékařem, zkuste se o tom nejprve informovat sami. Skupina B. Braun pro vás spustila osvětový web www.lepsipece.cz, na kterém vám poskytuje důvěryhodné informace o onemocnění, možnostech účinné léčby, rozhovory s lékaři, zkušenosti pacientů či poradnu věnovanou mimo jiné také této problematice...

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Taky jsem se styděla, ale po pár radách a zkušenostech žen v mém věku...
Věra  |  6.4.2013 22:54

Holky díky za radu ohledně Ive, koukala jsem se právě i na jejich...
Alena  |  11.1.2015 15:43

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *