Poševní mikroflóra a problematika plísní neboli mykóz

Poševní mikroflóra a problematika plísní neboli mykóz

18.6.2002 00:00  |  Zdraví

Poševní prostředí není sterilní. U zdravé, dospělé ženy žijí v pochvě v přátelském soužití různé druhy bakterií a plísní. Převahu mají tzv. Lactobacily. Ty mají důležitou úlohu vytvářet z glykogenu (škrobu) obsaženého v buňkách sliznice kyselinu mléčnou. Díky této kyselině je v pochvě kyselé prostředí, které brání rozmnožení choroboplodných bakterií a plísní. Tato ideální situace však může být narušena vnitřními i zevními vlivy.... celý článek

Komentářů: 17 | Poslední komentář: 19.7.2011 14:23

Komentáře

reagovat 18.6.2002 13:21 - Dandulína

Mám kamarádku, která je ekoložkou duší a srdcem a pokud to jde, používá doma všechno "eko-".

Jednou mi ukazovala atest na čistě přírodní čisticí a desinfekční prostředek, ve kterém jsem se dočetla, že účinnost tohoto přípravku byla zkoušena mimo jiné i na kulturách Candid. Protože jsem věděla, oč běží, řekla jsem si, že člověk musí vyzkoušet všechno, pokud se chce úporných a nepříjemných výtoků zbavit. A ono to fungovalo. Pro jistotu jsem naředila tento prostředek 1:1 s vodou, a používala jako mýdla, a "milá" Candida se odporoučela do pryč. Po těchto zkušenostech ozkoušelo tuto "kúru" i několik dalších "dobrovolnic", a dospělo to tak daleko, že některé maminy tento čistič začaly používat jako pěnu do koupele pro své děti s kožními alergiemi. Úspěšně. Co dodat? Že se ráda podělím o zkušenosti na e-mailu Dandulina"centrum.cz

reagovat 9.2.2007 21:19 - Petra.Vrbová

dobryyy vecer a o jaky pripravekse jedna pokud to neni tajemstvi??diky

reagovat 9.2.2007 21:19 - Petra.Vrbová

dobryyy vecer a o jaky pripravekse jedna pokud to neni tajemstvi??diky

reagovat 5.3.2007 17:02 - emilka

mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně....

protože existuje způsob léčby

žádej testy a vyšetření

reagovat 28.5.2007 08:19 - jarca

taky se pridavam..jsem uplne bezradna,protoze na to trpim velmi casto a nevim odkud se to porad bere,cim vic si davam pozor tim je to horsi.3 denni lecba canestenem uz nepomaha,vyvaruji spodni pradlo,rucniky,povleceni,kalhoty a vse desinfikuji ale nic nepomaha,ono se to porad vraci...cetla jsem ,ze to muze byt i spiralou ,ktera obsahuje med,necham si ji odstranit,cukru moc nejim,nevim..jsem tak bezradna..zneprijemnuje mi to zivot..PROSIM POMOZTE Mi!!!!!!

budu za kazdou radu vdecna...

reagovat 28.5.2007 16:14 -

dej si servr candida.cz zadávej bez véček

reagovat 18.6.2007 23:27 - Renata

Dobry vecer, trpim na mykozu uz 15 let, a vim jaka je to otrava. Canesten, cipky apod. pomohou tak na 14 dni. Uplne zoufala jsem objevila velmi jedoduchy zpusob,jak se ji zbavit - asi tak 3 kapky Tea Tree Oil na tampon (mate-li opravdu silnou mykozu, bude vas prvni aplikace trochu palit) a aplikovat - ale pouze na par hodin denne (napr. rano), na noc bych to nedoporucovala, protoze Tea Tree Oil muze byt i docela agresivni. Prisaham, ze po tydenni lecbe jste v poradku. Je treba obcas zopakovat a vzdy dodrzet cely cyklus. Samozrejme je idealni s touto nemoci bojovat dlouhodobe a zmenit cely zivotni styl, nicmene Tea Tree Oil pomuze kdyz uz opravdu trpite.

reagovat 15.10.2007 19:38 - Johnny

je to normální mazadlo na kundy,zkus třeba sádlo

reagovat 15.10.2007 20:00 -

Popis

Kvasinky - kvasinkový syndrom - kandidóza

Polysystémová chronická kandidóza, candidóza, mykóza, plísněJde o nadměrné pomnožení kvasinek (candida allbicans) ve střevech, krvi a orgánech.Candida albicans je parazitická kvasinka, která osídluje střeva (10-15% střevní mikroflóry), pohlavní ústrojí, ústa, jícen a krk. Tato kvasinka žije za normálních podmínek v rovnováze s ostatními bakteriemi (např. acidophilus a bifidobakterie) a kvasinkami v lidském organismu.

Za určitých podmínek se však množí, oslabuje imunitní systém a způsobuje infekci známou jako kandidóza. Mikroorganismus může cestovat krevním oběhem do mnoha tělních orgánů.

Příčiny

Každé oslabení imunitního systému, jehož příčinou může být například toto:Steroidní hormony jako kortizon nebo anabolické steroidy v jídle nebo v lécích, zvláště v antikoncepčních pilulkách.

Antibiotika podávaná lidem nebo zvířatům, jejichž maso lidé jedí. Antibiotika ničí užitečné bakterie (acidophilus, bifidobakter) stejně jako bakterie způsobující nemoc.

Pravidelné užívání antikoncepčních pilulek.

Stres.

Nesprávná výživa, kdy je přijímáno nadměrné množství jednoduchých cukrů.

Léčení rakoviny ozařováním nebo chemoterapií, chirurgický zákrok, umělá výživa.

Zděděné nebo získané poškození imunitního systému ( např. AIDS).

Příliš mnoho cukru v krvi, např. při cukrovce

Přemíra alkoholu, léků nebo drog.

Nakažení novorozence při porodu od matky, jeli genitální oblast zasažena infekcí.

Příznaky a diagnostika

Příznaky kvasinkové infekce u dospělýchPříznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.

Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.KŮŽE: svědění, pálení, bělavé, šupinaté ekzémy, malé puchýřky, zarudnutí, některé formy akné (léčbě vzdorující akné, hluboké boláky) plísňová onemocnění kůže a nehtůNEHTY: bělavá až nažloutlá prosvětlení, uvolňování nehtů z lůžka, zvýšená lámavost nehtůTRÁVICÍ ORGÁNY: zápach z ůst, nepříjemná chuť v ústech, tvorba aftů, povleklý jazyk, potíže při polykání, říhání, nadýmání (především po požití sladkých jídel), průjmy, zácpy¨, pálení a svědění konečníku, nevolnost, abnormální chuť na sladké, alkohol, popř. nesnášenlivost alkoholuOČI: rozmazané vidění, pálení a svědění očí, kruhy a váčky pod očima, slzení, přecitlivělost na světlo, červené oči, bolest v očíchNOS: svědění v nose, chronická rýma, ucpaný nosUŠI: Svědění, bolesti, záněty, ucpané uší, zvonění v uších, přecitlivělost na zvukyPOHLAVNÍ ORGÁNY A MOČOVÉ CESTY: bílý, sýrovitý výtok v oblasti ženských pohlavních orgánů - je doprovázen intenzívním svěděním, u mužů se výtok a svědění dostavují později, opakující se záněty dělohy, vaginální záněty, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles tvorby pohlavních hormonů, poruchy menstruace, menstruační křeče a snížení sexuální touhy.VLASY: padání vlasů, tvorba lupů, suchá nebo naopak mastná pokožka hlavyKLOUBY a SVALY: bolestivost, slabost, třes končetinPOTÍŽE S HMOTNOSTÍ: přibírání či naopak bezdůvodné ubývání na váze, nechutenství či neodolatelná chuť k jídlu (především na sladké)LYMFATICKÝ A CÉVNÍ SYSTÉM: zduřelé uzliny, studené nohy a ruce, zimouřivost, nízká tělesná teplota, opuchlý obličej, pocení, tvorba modřin, otoky, nízký či vysoký krevní tlakSRDCE A PLÍCE: dýchavičnost, kašel, bolesti v hrudníku...PSYCHIKA: deprese, zapomnětlivost, poruchy koncentrace, zmatenost, apatie, nespavost, změny nálad, ospalost, halucinaceHLAVA A NERVY: bolesti hlavy, migrény, pocit necitlivosti, brněníALERGIE, ZÁNĚTY, CHRONICKÁ ÚNAVA: následkem celkového oslabení imunitního systému se objevují alergie, chronické záněty a jiné nemoci. Asi 90 % nemocných s neurodermatidou trpí současně kvasinkami ve střevě.

Také astma bronchiale, lupenka (psoriasis) a revma jsou zhoršení alergie.Projevy kvasinkové infekce u dětíKŮŽE: načervenalé, silně svědící puchýřky v místech pokrytých plenkami.NEHTY: bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.TRÁVICÍ ORGÁNY: Soor - světlé bělavé puntíky na sliznici úst či nápadné bělavé vyvýšeniny sliznice na okrajích jazyka, velmi časté nadýmání(zejména po sladkých jídlech), bolesti břicha, páchnoucí větryPOHLAVNÍ ORGÁNY: svěděníUŠI A HORNÍ CESTY DÝCHACÍ: chronické nebo opakované záněty uší nebo horních cest dýchacích.DIAGNÓZA:

1. anamnéza - velmi často se onemocnění dá rozpoznat pouze podle příznaků a předchozího působení vyvolávajících faktorů

2. laboratorní důkaz: vzorky stolice, moči, vzorek z dýchacích cest, úst,kůže, nehtů, vlasů - časté chyby při odběru vzorku a falešně negativní výsledky

3. krevní testy - stanovování protilátek či průkaz kvasinek v krvi (provádí se v zahraničí).

4. EAV vyšetřeníKomplikace

Klasická léčba

Přírodní a doplňková léčba

Aby léčba byla úspěšná, musí být komplexní a zahrnovat následující léčebné postupy:

1. protikvasinkové přípravky a léky

2. protikvasinková dieta

3. obnova přirozené střevní mikroflóry tzv. probiotiky

4. posílení imunitního systému

5. posílení jater

6. doplňující opatřeníTyto přístupy musí vždy probíhat současně !!1.PROTIKVASINKOVÉ LÉKY A PŘÍPRAVKY:

Klasické léky proti kvasinkám ve střevechnystatin - tabletky, dražé, tekutina, gel

natamycin

amphotericin B

Klasické léky proti kvasinkám v orgánechazoly (flukokonazol)

Prášky, tinktury, krémy a šampony proti kožním plísnímintraconazol proti plísňové infekci kůže a nehtůPřírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:

Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi Kaprylová kyselina. Kyselina Kaprylová je vysoce účinná proti kvasinkám a plísním v organismu. Tato mastná kyselina získávaná z tropických olejů (palmový, kokosový), má prokázané protiplísňové účinky proti candida albicans v trávicím traktu. V malé množství je přirozeně produkována i v lidském organismu. Studie ukázaly značný pokles kvasinkových kolonií ve střevech po užívání kaprylové kyseliny. Jedna studie prokázala, že kaprylová kyselina snížila výskyt candidy albicans ve stolici o 30-90% již po 16 dnech užívání.Korolen - regenerační bylinný přípravek s protikvasinkovým účinkem

Vironal - regenerační bylinný přípravek k posílení celkové imunity, působící proti plísním ve střevech, lze užívat současně s antibiotiky (pokud jsou nutné k léčbě bakteriálního! onemocnění) - posiluje jejich účinnost, snižuje jejich negativní účinky

Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku česnekový olej - bez zápachu.

Čaj lapacho a maté

Výtažky z grapefruitových semínek

Albisan - přírodní prostředek k lokální léčbě vaginálních mykóz

Mykostop H přírodní přípravek proti kožním mykózám

Mykostop N přírodní přípravek proti mykózám nehtůNáš tip na http://www.001shop.cz/Candidoza/Komplexni-sada-proti-mykozam-plisnim-a-Candidoze-8 zvýhodněná sada na léčbu kvasinek, mykóz a plísní.2.PROTIKVASINKOVÁ DIETALéčení kvasinkového onemocnění musí být vždy doplněno protiplísňovou ( protikvasinkovou ) dietou, při které s jídelníčku vymizí především všechny sladkosti a bílá mouka.Potraviny povolené a vhodné

Čerstvá zelenina podle ročního období a saláty z ní

artyčoky, avokádo, brambory, brokolice, celer, cibule, cuketa, čekankové puky, černý kořen, červená řepa, česnek, čínské zelí, fazole, fenykl, chřest, karotka, kedlubna, křen, lilek, listový salát, mangold, mrkev, okurky, olivy, paprika, pažitka, polníček, pórek, rajčata, ředkev, ředkvičky, řeřicha, sója, sójové výhonky, špenát, topinambury, zelí ( všechny druhy ).Houby

houbičky shiitake, hřiby, křemenáče, lišky, smrže, václavky, žampiony.Ovoce

citróny, grepy, hrušky kyselé, jablka kyselá.Koření

bylinky, hořčice ( velmi ostrá ), křen, pepř, skořice, sůl, majoránka, ocet, tymián, vanilka.Živočišné produkty

jogurt s živými kulturami, maso ( kromě vepřového ), mléko, mořské plody, podmáslí, ryby, sýry, tvaroh, vejce, želatina.Obilí

celozrnné výrobky, chléb kynutý droždím, chléb z kvasu, jáhly, pohanka.Nápoje

čaj lapacho ( čaj Inků ), čaj maté, čaje ( kromě ovocných čajů ), minerální vody, zeleninové šťávy.Oleje a tuky

za studena lisované a nerafinované čisté margaríny, rostlinné oleje.Semena a ořechy

burské oříšky, dýňová semena, kešu ořechy, kokosové ořechy, lískové oříšky, sezamová semena, slunečnicová semena, vlašské ořechy.Sladidla

mléčný cukr, ( umělé sladidla - aspartam, acesulfam, cyklamát, sacharin ).Zcela nevhodné potravinySladkosti

cukr ( bílý, hnědý, práškový, krystalový ), cukrovinky, hroznový cukr, kandys ( řepný cukr ), koláče, med, ovocný cukr - fruktóza, pudinkový prášek, sirup, sušené ovoce, sušenky, třtinový cukr, umělé sladidla sorbit a xylit, výrobky s cukrem, výrobky z instantního kakaa.Ovoce

sladké druhy jako banány, hrozny, mandarinky, broskve, kompoty, koncetrované šťávy ( z jablek, hrušek ), konzervované ovoce, džemy.Zelenina

konzervovaná zelenina, hotové výrobky z brambor, kečup přislazený cukrem, sójová omáčka přislazená cukrem.Živočišné produkty

marinované pokrmy, ovocné jogurty, pokrmy obsahující cukr, mouku a konzervační látky, pokrmy s omáčkami a panádami.Obilí

bílé mouky, loupaná rýže, obilné klíčky, přípravky na zhušťování omáček, těstoviny z bílé mouky.Nápoje

alkoholické nápoje ( s výjimkou velmi suchého vína ), instantní a všechny slazené čaje, limonáda a coca-cola."Zlatá pravidla" protiplísňové diety

Zde je krátké shrnutí, na co musíte při této dietě dávat pozor.

Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.

Vyhněte se konzervám všeho druhu.

Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen a ostrou hořčici, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.

Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.

Občas si pro změnu připravujte jídla z celozrnného obilí,ne však každý den. Celozrnné obilí působí kyselinotvorně.

Zeleninu a saláty čistěte důkladně, abyste zabránili nové infekci.

Zeleninu připravujte šetrným způsobem, aby se zachovaly vitaminy, minerály a jiné zdravé látky, které obsahuje. Používejte metody jako je dušení, vaření v páře, ohřívání ve varných sáčcích nebo v keramickém nádobí.

Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.

Pijte v dostatečném množství minerální vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.

Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců

Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.3. OBNOVA PŘIROZENÉ STŘEVNÍ MIKROFLÓRY

Lactobacilus acidophilus

konzumace bílých jogurtů s živou mikroflórou4.POSILNĚNÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU

Echinacea

vitamín C - 2-3g denně

Jablečný ocet5.POSILNĚNÍ FUNKCE JATER

Odumírající kvasinky a jejich metabolity musí být z těla vyloučeny. Je třeba posilnit funkci jater jakožto hlavního detoxikačního orgánu.

Rabanon - bylinný přípravek na posilnění funkce jater

ostropestřec mariánský - možno použít i do pomazánek a salátů6.DOPLŇUJÍCÍ OPATŘENÍ

Před zahájením terapie je možno vyčistit střeva klystýrem.

Dostatečně pijte - min. 2 litry denně.

Používejte nedráždivou čistě přírodní kosmetiku.

K hygieně intimních míst používejte speciální přípravky s protikvasinkovou aktivitou (např. Intima, Intimus).

Začněte používat nový zubní kartáček, který přes noc namočíte do roztoku s protikvasinkovým přípravkem

Během léčby perte prádlo, ručníky a žínky na 95 stupňů Celsia.

reagovat 4.12.2007 11:34 - anonymka

dobrý den chtěla jsem se zeptat jaké jsou příznaky u ženy jestli jsou na pochvě takové bělave ,,nudličky" které zapáchaji??

reagovat 18.2.2008 14:53 - Lukas

neco o plisnich jsem nasel i na http://plisne.com/

reagovat 26.7.2008 19:48 - Petra

Pani Doktorko, slysela jsem, ze vyplachy z jablecneho octu pomaha pri posevni mykoze,neporadila byste mi jak se to pouziva? Dekuji.

reagovat 29.7.2008 04:35 - Petra

Pani Doktorko, slysela jsem, ze vyplachy z jablecneho octu pomaha pri posevni mykoze,neporadila byste mi jak se to pouziva? Dekuji.

reagovat 11.1.2010 13:49 - Dasimira

Plně kojím a mám kvasinkovou infekci pochvy.Koupila jsem Gyno-Pevaril poševní globule,a nevim,jestli to mohu zavadět,jestli to neuškodí miminku?Prechazi to do mleka?

reagovat 2.6.2010 10:15 - anna

Pani Doktorko, slysela jsem,...

stačí 2lžíce bio jablečného octa a 12 lžic převařené vody (ne horké). Poté provést vlažným, nebo studeným roztokem výplach. Toto provádět několikrtá až do vymizení potíží.

reagovat 16.1.2011 13:42 - lucie

stačí 2lžíce bio...

mě pomohlo super díky

reagovat 19.7.2011 14:23 - chlamydi

Popis

Kvasinky -...

Ano, měření EAV - Kroměříž např.- ing. Lukeszová - přípravek CHLAMYDI s "dílny" MUDr. Jonáše, efektivně uleví

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pani Doktorko, slysela jsem, ze vyplachy z jablecneho octu pomaha pri posevni...
Petra  |  29.7.2008 04:35

Plně kojím a mám kvasinkovou infekci pochvy.Koupila jsem Gyno-Pevaril...
Dasimira  |  11.1.2010 13:49

stačí 2lžíce bio jablečného octa a 12 lžic převařené vody (ne...
anna  |  2.6.2010 10:15

mě pomohlo super díky
lucie  |  16.1.2011 13:42

Ano, měření EAV - Kroměříž např.- ing. Lukeszová - přípravek...
chlamydi  |  19.7.2011 14:23

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *