Podle Svazu pacientů je devitalizace účinnější než Avastin

Podle Svazu pacientů je devitalizace účinnější než Avastin

11.2.2005 00:00  |  Zdraví

Zpráva o novém léku na rakovinu Avastin přiměla Svaz pacientů k tomu, aby ministryni zdravotnictví otevřeným dopisem znovu vyzval k ověření takzvané metody devitalizace. Lék i zmíněná metoda prý totiž působí obdobně, devitalizace je ale účinnější a levnější. Onkologové však tvrdí, že metoda zkoumána byla a neexistuje žádný důkaz o tom, že by byla účinná. Ministerstvo zdravotnictví se k dopisu nevyjádřilo.... celý článek

Komentářů: 7 | Poslední komentář: 18.6.2008 20:22

Komentáře

reagovat 16.2.2005 13:38 - Pája

bere někdo lidem s rakovinou jednu z mála nadějí na uzdravení?Když je pacient přesvědčený,že by mu metoda devitalizace pomohla,a poradí se s odborníkem o všech možnostech a rizicích,proč nenechat rozhodnutí na něm????

reagovat 16.2.2005 15:26 - Markéta

Tady jde jednoznačně o prachy a my na to koukáme...

reagovat 27.2.2005 21:32 - Karel

Ti tzv. odbornici bezostysne tvrdi, ze devitalizace zkousena byla a neuspesne. Pritom zamlcuji, ze ji zkouseli tak, jak nemuze fungovat. Metoda je postavena na podvazani nadoru a vybuzeni imunitni odpovedi proti nemu. Jestlize to zkouseli na pacientech, kterym nejdriv jejich imunitu zlikvidovali chemoterapii nebo ozarovanim, tak je to Vorlickovo tvrzeni smesne. Tohle pochopi i naprosty laik, ze metoda nebyla testovana tak, jak ji dr. Fortyn navrhl, tj. u pacientu s neznicenou imunitou.
Co dodat... Zajmy farmaceutu vitezi nad zajmy pacientu, a to jak u doktoru, tak u sociastickeho ministerstva. Jediny, kdo s tim muze pohnout, jsme my a jedina metoda je volit si zastupce, kteri nebudou v medicine konzervativni, budou volit svobodu pacientova rozhodovani a ne "dohled odborniku" a taky / kdyz si budeme zdravotnictvi aspon zcasti platit, pak teprve budeme platicimi zakazniky a ne trpenymi otravy a konzumenty zdarma {i kdyz z dani, a ne zdarma]. Nas platici zakaznik, nas pan - a ve zdravotnictvi to neni pacient, protoze plati za nej nekdo jiny. Zkusme se nad tim zamyslet.

reagovat 8.3.2005 11:30 - Pája

Máš naprostou pravdu.Manžel má zkušenost ze soukromé kliniky,kde si pobyt hradil.S běžnou nemocnicí se nedá ani porovnat!!!K lidem se tam chovají jako k pacientům,a ne jko k otravnému hmyzu,který je třeba vyhubit!!!

reagovat 12.3.2005 21:00 - veřejný vrah

Za vším stojí bílá mafie. Tak za nimi nelezte a léčte se sami.Pokud byste četli pozorně, tak primární je chirurgické odstranění nádoru a avastin dále blokuje neovaskularizaci zbytku či metastáz.
Taky existuje něco jako embolizace výživné cévy nádoru semiinvazivní technikou při arteriografii a to je, myslím si, daleko šetrnější pro pacienta A JEHO IMUNITU než jakýkoliv chirurgický výkon za stejným účelem. Navíc vidíte cévní relief přesněji než při operaci.Vážení, kdyby to bylo tak jednoduché, tak už se to dávno začalo dělat (třeba v Rusku za komančů).Nechte si svůj hněv a užijte si to s ním.

reagovat 17.7.2007 12:47 - Václav

("veřejnému vrahovi") Pane doktore, kde je uveřejněna omluva těch, co tvrdili nesmysly, jak pacient po podvázání nádoru umře na otravu krve? Pořád se ještě tyto báchorky vyučují na medicíně?

reagovat 18.6.2008 20:22 - miska

Jak jsem uz psala, mrzi me, ze odpovedi na toto tema jsou jiz tak stare. Ja v devitalizaci verim a verim, ze nadeje je prave v teto metode. Preji lekarum, kteri devitalivzaci leci mnoho uspechu a pacientum, kteri hledaji pomoc, aby vyuzili pece tak obetavych lekaru.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ti tzv. odbornici bezostysne tvrdi, ze devitalizace zkousena byla a...
Karel  |  27.2.2005 21:32

Máš naprostou pravdu.Manžel má zkušenost ze soukromé kliniky,kde si...
Pája  |  8.3.2005 11:30

Za vším stojí bílá mafie. Tak za nimi nelezte a léčte se sami.Pokud...
veřejný vrah  |  12.3.2005 21:00

("veřejnému vrahovi") Pane doktore, kde je uveřejněna omluva těch, co...
Václav  |  17.7.2007 12:47

Jak jsem uz psala, mrzi me, ze odpovedi na toto tema jsou jiz tak stare. Ja v...
miska  |  18.6.2008 20:22

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *