Plavecké ucho může zkazit dovolenou

10.7.2008 00:00
Zdraví

Než odjedete na dovolenou, myslete při balení lékárničky také na svoje uši. Britští vědci v nové studii opět potvrdili, že plavecké bazény jsou domovem rozmanitých druhů parazitů a bakterií, které způsobují bolestivé záněty zvukovodu.

Takzvané "plavecké ucho" neznamená styl plavání, při němž se oddáváme laskavým vlnkám. Jedná se o mírnou infekci, která postihuje milovníky vody v každém věku a která hrozí hlavně v teplých bazénech. Může být velmi bolestivá a rekreantům může dokonale zkazit dovolenou.

Doktorka Rosemary Rodgersová z britské lékařské společnosti Ear Care Services varuje: "Na 'plavecké ucho' si stěžují především starší děti a dospělí, kteří často a dlouho plavou v bazénech, kde je kontaminovaná voda. Proto tato infekce postihuje pacienty hlavně během dovolených. Projevuje se bolestí, zarudnutím, otokem zvukovodu a svěděním. Pokud se tyto symptomy objeví, je nutné udržovat uši v suchu a pokud se koupete, používejte plaveckou čepici."

Lékaři radí přibalit si do kufru ušní kapky, které pomohou, pokud budete mít po koupání nepříjemný pocit. V případě, že potíže přetrvávají, je nutné vyhledat lékaře.

Zdroj: Plus

Související články

Na dovolenou s ochranou

6.8.2004 00:00

Dovolená by měla trvat alespoň deset dnů

22.7.2004 00:00

Jak jsem si zachránila dovolenou

6.11.2000 00:00

Na dovolenou s Beta-carotenem

15.6.2000 00:00

Přidat komentář

 
* *