PETICE za svobodnou volbu v očkování

PETICE za svobodnou volbu v očkování

12.2.2010 00:00  |  Zdraví

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním ... celý článek

Komentářů: 24 | Poslední komentář: 14.1.2015 15:12

Komentáře

reagovat 12.2.2010 09:11 - nosnybor

Velmi obdivuhodná aktivita. Další informace na toto téma je možné naleznout na: http://media.memy.cz/2010/02/01/mytus-praseci-chripky-umira/

reagovat 12.2.2010 16:13 - Jitka

Hlavne tam mate spatny odkaz na petici?! Spravny je:
http://petice.webnode.cz

reagovat 12.2.2010 17:24 - Marcela

Hlavne tam mate spatny odkaz...

No, já se tam nemohla dostat. Díky!

reagovat 12.2.2010 20:18 - Elisa

Můžu se aktivistek na něco zeptat? Vím o tom prd, ale něco mi říká, že ti, co se nenaočkují, můžou v budoucnu způsobit epidemii té které nemoci. Takže? Ale například vakcínu proti mexické chřipce jsem i já odmítala. Ale co záškrt, zarděnky, černý kašel apod.?

reagovat 13.2.2010 01:57 - v

diky, prave jsem podepsal!!

reagovat 13.2.2010 09:59 - Marcela

Hlavne tam mate spatny odkaz...

Už jsem podepsala.

reagovat 15.2.2010 00:33 - Levap Olhásov

Můžu se aktivistek na něco...

Těch nenaočkovaných nebude o mnoho více, než je nyní. Na západ od nás je to podobné. Ale nám nejde o to, aby se neočkovalo. Petice je o tom, aby se na rodiče, kteří ne že by rovnou chtěli nic neočkovat, ale chtějí třeba jen očkovací kalendář posunout nebo pozměnit, mají pro to své důvody, některé vakcíny vynechat nebo aplikovat později, aby se s těmito rodiči přestalo zacházet jako se zločinci, aby nebyli šikanováni.

reagovat 15.2.2010 21:12 - Eva

Drazi odpurci ockovani, je sice pravda, ze ockovani ma mnohe nezadouci ucinky a ze mnohe choroby se jiz temer nevyskytuji, tj. pokud nenechate sve deti ockovat, je jen velmi mala pravdepodobnost, ze danou chorobou neonemocni. To, ze se nemoci nevyskytuji je ale dane tim ze vetsina populace je proockovana a tudiz neni od koho je chytit. Pokud se nenecha ockovat mala cast populace, bude to pro ni zrejme vyhodne , protoze nemoc nechyti (neni od koho diky tomu, ze ostatni jsou ockovani a riskuji vedlejsi ucinky) ale v podstate se jedna o PARAZITOVANI na tech, kteri se ockovat nechaji a diky nim se choroba v dane dobe nevyskytuje. Je mi jesne , ze takovito parazite se ve spolecnosti vyskytuji i v jinych oblestech (socialni system a pod.) ale kazdopadne v pripade ockovani si nejsem zdaleka jista, jestli vam vlastne dochazi, co delate.

reagovat 15.2.2010 22:27 - Levap Olhásov

Drazi odpurci ockovani, je...

Evo, v petici ale nejde o zákaz očkování. Jde o svobodu rozhodnutí. Aby rodiče měli možnost zvolit, zda je pro jejich dítě větší riziko onemocnět nebo trpět nežádoucími účinky vakcíny. Rozhodnout se s přihlédnutím k individuální konstelaci zdravotní, rodinné a tak dále. Kdo se tím nechce zabývat, věří svému lékaři a tuto odpovědnost mu předá, ať se očkuje. Ale proč názor, že očkování je jediná a nejlepší ochrana, vnucovat bez výjimky všem? A jen krátce k té kolektivní, také se říká "stádní" imunitě, takto v dnešní době nelze uvažovat. Protože lidé nejsou stádo.

reagovat 16.2.2010 21:36 - Eva

Evo, v petici ale nejde o...

Je mi jasne, ze nejde o zakaz ockovani. Jde o to ze system ockovani funguje jen, pokud se necha ockovat vetsina populace. Pokud je prilis neockovanych lidi nemoc se opet rozsiri. Pokud jich je jen malinko jde jen o sproste vyuzivani toho, ze ostatni se nechali naockovat. Krome toho se tito lide tim, ze vystavuji riziku sami sebe, ohrozuji i ty kterym ockovani nefunguje (zadne ockovani nefunguje vsem). Proste se na ockovani je treba divat jako na neco, co ma prinos pro vsechny ale vsichni do toho take musi neco investovat (riziko vedlejsich ucinku). Neni fer, aby riskoveli jen nekteri ale "zisk" meli vsichni. Nehlede na to, ze pokud bude neneockovanych prilis mnoho, zacnou se nemoci opet rozsirivat.

reagovat 16.2.2010 23:49 - DB

Evo, lépe než ty bych to neřekla. Ano, je to parazitování na těch, kteří ve prospěch svůj i ostatní populace riskují vedlejší účinky.
Lidé, kteří nejsou očkováni, představují ohrožení pro okolí.
Příklad jeden za všechny - TBC.... vlivem migrace (neoočkovaní cizinci) u nás narůstá výskyt tuberkulózy.

reagovat 17.2.2010 13:45 - Roman

Jistě, k žádnému očkování by člověk neměl být nucen. Je pravděpodobné, že kromě lidí, kteří aktivně odmítají očkování, se nebudou nechávat očkovat cikáni a sociálně slabé skupiny. Nejlepší výchovou k očkování je výskyt nemoci samé. Pak napní lidé sami hystericky ordinace a očkování žádají. Zažil jsem epidemii příušnic v Brně, tyfovou epidemii v Komorní Lhotě a epidemii hepatitidy A v Praze. Face to face infenkční nemoci lidi opouští odvaha a najednou vakcinaci neodmítají.
Bylo to tak vždy i v případě černých neštovic, proti kterým je očkování už od roku 1796. Vždycky se vracely, když počet neočkovaných překročil čtvrtinu. Při každé epidemii se pak tlačily davy a žádaly očkování. Nedostalo se na všechny, protože distribuce vždycky počítá s průměrem.
Já mám za sebou všechna očkování, která jsou na světě dostupná, povinná i dobrovolná. Očkováním si trénujete imunitu, která v moderní společnosti tolika jedincům chybí. Například pravidelné očkování živou vakcínou proti obrně stimulovalo imunitu proti celé skupině enterovirů. Nyní se přešlo na mrtvou vakcínu a v zemích, kde to udělali před námi, prudce stoupnul výskyt infekcí těmito viry.

reagovat 18.2.2010 00:32 - Levap Olhásov

Jistě, k žádnému očkování by...

Nejste Roman Prymula? Jsem rád, že se shodneme, že očkování by nemělo být povinné. Každý by měl mít svobodnou možnost zvážit přínos očkování kontra jeho rizika - a v případě, že se rozhodne neočkovat, počítat s tím, že se může s nemocí setkat, jak píšete. Je na lékaři, aby rodičům podal všechny informace důležité pro rozhodnutí. Jak jste přišel na to, že cikáni a sociálně slabší se nebudou chtít očkovat? Když to budou mít zdarma? To je strašení, nic víc.
Ještě pro Evu: nemyslíte, že solidarita může vzniknout jen jako spontánní rozhodnutí, že se nedá nadiktovat?

reagovat 24.2.2010 22:38 - Markéta Melicharová

Dobrý den, děkuji za tuto diskuzi.

V očkování existuje spousta mýtů a nepravd.

Tato petice není namířená proti očkování jako takovému.

Já /nebo my/ nechceme rušit očkování jako takové. Domníváme se, že každý by měl mít právo se rozhodnout, zda se očkovat nechá či nenechá.

Jednou z nejtěžších otázek, kterou si jako rodiče musíme položit, je otázka, jak zacházet s nemocemi. Moderní medicína si v této oblasti klade vysoké cíle: obrovské množství peněz určených na výzkum je investováno do projektů, při kterých se provádí zásahy do genotypu a imunitního systému za účelem prevence nemocí a prodloužení života. Věčné mládí a zdraví - to je cíl, který se kryje s hlavní cílovou skupinou reklamních strategií v současné společnosti: cenný člověk je jen ten, který je výkonný a svým konzumním chováním navyšuje společenskou poptávku.

Stává se, že rodiče jsou napadaní, když své dítě odmítnou očkovat proti spalničkám a příušnicím. Vědci nám totiž spočítali, že péče rodičů o dítě, které onemocnělo spalničkami, je dražší než vakcína a proto je dítě lepší očkovat a rodiče poslat do práce. Průzkumy, které by ukázaly, že některé z nemocí můžou mít i pozitivní vliv na budoucí imunitu organismu, zatímco očkování tento proces úplně zastaví, úplně chybí Chápání smysluplnosti nemocí tedy zcela vymizelo.

Nemoci jsou důležité procesy přizpůsobování lidského organismu stále se měnícímu životnímu prostředí. Namísto potlačení nemoci by jsme měli dosahovat pozitivního působení na tělesné, mentální a duchovní úrovni.

Nikdo rozumný nechce bránit prevenci závažných nemocí, které přímo ohrožují lidský život. Očkování je a zůstane významným nástrojem kontroly nebezpečných epidemií záškrtu nebo dětské obrny. Ovšem na systém, který z běžného života vymazává čím dál banálnější onemocnění a potlačuje je očkováním a nebo s pomocí vysoce účinných a přitom rizikových léků, musíme pohlížet nanejvýš kriticky. Akutní onemocnění mají důležitou hodnotu pro vývoj imunitního systému a snad i pro vývoj osobnosti člověka. Množí se například důkazy, že horečnatá onemocnění i typické "dětské nemoci" představují možnou ochranu před rakovinou, alergiemi a poruchami autoimunity.

U medicínských opatření, která se masově využívají, proto musí být dobře posouzeny a vyhodnoceny dlouhodobé účinky na jednotlivce a společnost. Čím méně je na tomto poli výsledků, tím spíše je to podnět ke zdrženlivosti a skepsi.

V otázce očkování existuje spousta velkých nejasností a nejistot.Vychází to ze samé podstaty očkování. S ohledem na tyto nejistoty je minimálně stejně důležité rozhodnutí rodičů a informované odmítnutí musí zůstat v demokratické společnosti jednou ze záklaadních možností volby.

Existuje řada šetření, které mohou dokázat, že došlo k ovlivnění názorů vědců zabývajících se konkrétními medicínskými výzkumy.. Medicínská věda i různé formy medicínského vzdělávání jsou v znepokojivém měřítku financované farmaceutickým průmyslem. Data výzkumů, které se nekryjí s představami průmyslových sponzorů, se dostanou na veřejnost pouze zřídka. Firmy nasadily všechny síly k tomu, aby zabránily finančním ztrátám, které by mohly vzniknout prosáknutím negativních zpráv o jejich produktech na veřejnost. Děje se tak ke škodě pacientů. Rozsah manipulace je úděsný. Mnoho klinických pokusů mělo příliš málo účastníků na to, aby se staly relevantními a naavíc jsou zpravidla zveřejňovány pouze pozitivní studie. Existuje množství negativních důkazů, které nikdy nespatří světlo světa. Falšování odborných dat není žádnou vyjímkou a experti odhadují, že každá čtvrtá až pátá studie účinnosti léčiv je nějakým způsobem upravená. Také je známo, že farmaceutický průmysl si celosvětově drží první pozici v korupci odborníků.

Pokud si uděláte čas a začnete se o očkování zajímat, domnívám se, že dojdete k podobnému názoru a minimálně některá povinná očkování budete chtít odmítnout. V současnnosti na to nemáte právo. A právě to chceme změnit. Chceme rozhodovat o svých dětech a nést za to odpovědnost. A to by v demokratickém státě mělo být samozřejmotí.

reagovat 10.3.2010 10:48 - Leja

Místo, aby jste byly rádi, že vás očkování proti tak závažným a většinou i smrtelným nemocem nic nestojí a ještě víte, že ochráníte své děti a vlastně i sebe, tak budete zase mechtat a vymýšlet takový nesmysly. Já stejně, jako mnoho a mnoho ostatních netoužím po tom, aby se kvůli takovým, jako jste vy, rozšířily opět nemoci, které díky povinnému očkování, už jsou v podstatě vymýcené nebo se vyskytují jen na určitých kontinentech. Vy si vážně myslíte, že když si budete moci rozhodovat, zda své děti a sebe necháte nebo nenecháte oočkovat a když si budete moci vymýšlet, kdy a jak se tedy laskavě necháte (nevím jak můžete chtít rozhodovat a diktovat lékaři, kdy, jak a které očkování budete mít, když tomu nerozumíte a nejste lékař????), že budou všichni chtít očkovat, ale jen podle svého? Jsou takový rodiče, kteří by se na to vykašlaly a pomalu by se rozjelo opět rozšiřování těchto hrozných nemocí. Jde vidět, že si nevážíte toho, co máte a pořád vám je to málo... Jak můžete vůbec chtít riskovat zdraví své a svých nejbližších a vlastně svého okolí??? Opravdu vás nechápu. Trochu začněte přemýšlet, než vypustíte takovou blbost.

reagovat 16.3.2010 18:18 - Mirek

Místo, aby jste byly rádi,...

Když tohle čtu, chce se mi brečet.

1. NENÍ pravda, že očkování nic nestojí. Každá dávka stojí stokoruny, často spíše i tisícikoruny. Jak někdo může tohle ("očkování nic nestojí") vůbec vypustit?

2. Účinnost očkování NENÍ nezávisle prokázána. Ano, skutečně není, přestože se po nezávislém přezkoumání pořád volá. Stejně tak není prokázáno, že vymýcení nemocí je způsobeno zrovna očkováním.

3. Není pravda, že lidé se před 100 lety tlačili na vakcíny proti neštovicím v případě epidemií (jak tvrdí Roman). Opak je pravdou: lidé sami pochopili, že epidemie jsou způsobeny právě očkováním, očkování odmítali a někteří proto přišli o práci (úřady tlačily přes zaměstnavatele).

4. Je PROKÁZÁNO, že očkování v některých případech způsobuje zdravotní poškození, mnohdy závažná a trvalá. Proto v některých zemích existuje fond pro odškodnění obětí očkování. Většina postižení je logicky ze strany lékařů účelově odmítána, protože někdo by musel nést značnou zodpovědnost.

reagovat 1.4.2010 21:45 - Markéta Melicharová

Místo, aby jste byly rádi,...

Milá Lejo,
nenutíme nikoho neočkovat. Pokud máte tu potřeba klidně tak čiňte. Jestliže věříte, že očkování funguje, budete chráněni proti těm "nezodpovědným", kteří mají na očkování jiný názor. Proč je tedy znásilňovat a chtít po nich něco, co se jim příčí. Jste ochotna připustit, že by někteří lidé mohli přemýšlet jinak než Vy? Jste ochotna nechat jim prostor a svobodnou volbu? Nebo jen kvůli tomu, že Vy si myslíte, že máte pravdu, ji budete vnucovat jinak smýšlejícím a pod tlakem do nich vpravovat cizorodé látky?

reagovat 27.12.2013 10:46 - sindyy

Synflorix je pneumokoková konjugovaná vakcína, která pomáhá chránit před většinou nebezpečných sérotypů pneumokoka, jež malým dětem mohou způsobit invazivní onemocnění, a také poskytuje vysokou ochranu před pneumokokovými záněty středního ucha. Synflorix je plně hrazen pro všechny nově narozené děti.

Více zde: http://www.synflorix.cz/

reagovat 14.1.2015 11:46 - Jirina

Ahoj, ja jsem urcite pro podepsani petice, protoze povinnost ockovani je porusovanim lidskych prav. Odmalicka nam lzou tim, ze ockovani pomaha chranit pred nemoci, ale vetsinou opak, a jeste vic nez opak, je pravdou. Pokud se podivate na historii nemoci, na jejich masivnimu ustupu ma zasluhu masivni zlepseni hygienickych podminek! Ne ockovani. Jak uz bylo drive mineno, neexistuje jedina NEZAVISLA studie, ktera by potvrdila ze ockovani je efektivni. Nikdo z doktoru co to svinstvo vstrikuje do zil nasich deti nema poneti o tom, co je slozeni vakciny. Tohle totiz neni predmetem jejich studii a je to tak zamerne. Jak jinak by mel farmaceuticky prumysl ktery na tom trzi biliony dolaru tolik penez? Mate pravdu, nemel. Farmaceuticky prumysl nema sebemensi zajem na tom aby lidem pomahal. Jejich cil je utrzit penize z lecby. Jinak by vehementne nezabijeli inventory a nenicili dukazy fungujici lecby rakoviny z roku 1912, lecby HIV a tak dale. Rakovina delozniho cipku, chripka atd. jsou jen marketing. Ve vakcinach se bezne vyskytuji davky hliniku ktere nekolikanasobne prekracuji "zdrave mnozstvi", stejne tak rtut, formaldehyd a dalsi "konzervanty"...upozornuji ze neexistuje zadne zdrave mnozstvi techto jedu v organismu. Tezke kovy z vakcin spolu s dalsimi latkami zpusobuji akorat tak alergie, autismus, poruseni nervove soustavy, zmeny chovani, SIDS (Sudden infant death syndrom - syndrom nahle smrti u ditete), epilepsii, permanentni zavrate atd.Nehlede na to ze existuje bezpocet registrovanych smrti jen par hodin po ockovani kteremu predchazely neskutecne utrapy maleho detatka. Nejedna se ale jen o deti, obeti vakcin jsou i dospeli, bohuzel i tam to konciva smrti nebo trvalym poskozenim mozku v dusledku otravy tezkymi kovy atd. Takze pro lidi co porad jeste zastavaji ockovani mam jen jednu prosbu - udelejte si vlastni research. I ja jsem jim jednou verila ze ockovani je tu aby nas chranilo, dokud mi to malem nezabilo kamaradku ktera je dodnes ochrnuta od pasu dolu.

reagovat 14.1.2015 11:48 - Jirina

Navic ten kdo "vynalezl" ockovani, byl jen experimentator a nemel ani zakladni medicinske vzdelani. Takze obhajovani ockovani typem "nejste doktor, nemuzete vedet nic" neni vubec na miste.

reagovat 14.1.2015 14:29 - Milan

Spalničky nejsou tak...

Ale neměla by být dnešní medicína už na takové úrovni, že by k těmto vzácným komplikacím nemělo docházet nebo by se se měly tyto komplikace nechat v pohodě léčit. Argument, že se banální vyrážkové onemocnění může v některých případech zkomplikovat, tak raději vystavíme všechny děti očkovací zátěži, která též se někdy může závažně zkomplikovat... No nevim. Jsou už zdokumentovány případy, kdy úplně zdravé dítě po tomto očkovaní též zemřelo.

reagovat 14.1.2015 14:42 - Obcan

Ahoj, ja jsem urcite pro...

Ockovani ze neni efektivni? Proc tedy v zemich, kde se ockuje, vymizely nemoci jako obrna a v zemich, kde se ockuje jen omezene (treba v Pakistanu) se vyskyt obrny zvysuje? Povinnost ockovani nema co delat s pravy blbych lidi, ale s ochranou deti a poplatniku dani, kteri pak musi platit za peci neockovanych deti.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Synflorix je pneumokoková konjugovaná vakcína, která pomáhá chránit...
sindyy  |  27.12.2013 10:46

Ahoj, ja jsem urcite pro podepsani petice, protoze povinnost ockovani je...
Jirina  |  14.1.2015 11:46

Navic ten kdo "vynalezl" ockovani, byl jen experimentator a nemel...
Jirina  |  14.1.2015 11:48

Ale neměla by být dnešní medicína už na takové úrovni, že by k...
Milan  |  14.1.2015 14:29

Ockovani ze neni efektivni? Proc tedy v zemich, kde se ockuje, vymizely...
Obcan  |  14.1.2015 14:42

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *