Pátá čakra

9.4.2000 00:00
Zdraví

Pátá čakra je centrem vaší síly vůle. Je také vaším centrem volby, což znamená činit rozumnou volbu nebo převzít odpovědnost za rozhodnutí, které jste udělali.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Pátá čakra

Orgány: hrdlo, jícen, štítná žláza, průdušnice, krční obratle, ústa, zuby a dásně, hypothalamus, příštitná žláza.
Mentální a emoční témata: volba a síla vůle, osobní vyjádření, následování svého snu, užití osobní síly k tvoření, závislost, posuzování a kritika, víra a vědomosti, schopnost činit rozhodnutí.

Pátá čakra zahrnuje tvoření a udržování silných osobních hranic, které pomáhají, aby jste nikdy neodevzdali svou vlastní vůli do vůle někoho jiného. Pátá čakra spojuje vaše srdce (čtvrtá čakra) s vaší myslí (šestá čakra). Její slabost může zabránit komunikaci mezi srdcem a myslí způsobit, že se cítíte doslova "zajíknutí". Bez silně rozvinuté vůle také ztrácíte sílu vyjádřit své vlastní potřeby a touhy, stejně tak jako schopnost stát se pány svého vlastního života.

Silně rozvinutá pátá čakra vám dává odvahu otevřeně hovořit tak, aby jste nebyli ohroženi reakcí ostatních.

Některé z nejběžnějších strachů, úzkostí a negativních vzorců chování, které mohou zakořenit v lidském vědomí jako důsledek nedostatečnosti důvodů pro použití síly vůle, jsou tyto:

Strach ze sebeprosazení, jež se často rozvíjí do vzorců, které člověku dovolují, aby byl klamán ostatními.
Strach z vyjádření svých vlastních emočních potřeb, pocitů či názorů. Tento strach téměř dokonale blokuje jakoukoliv úroveň tvořivosti.
Stáváte-li se nepoctiví nebo lžete-li, abyste zakryli své pocity nebo odmítli odpovědnost za své osobní jednání. Používáte-li svou vůli k ovládání či ovlivňování životů jiných ve svůj vlastní prospěch.
Lítost a zlost sama na sebe. Tyto pocity přicházejí z neschopnosti říci: "Omlouvám se", "Miluji tě", "Odpouštím ti". Neschopnost vyjádřit smutek, žal a bolest. Sem patří i neschopnost plakat. Hromadí-li se zklamání jako následek toho, že nejste schopni mluvit sami za sebe, když se objeví příležitost,. Dovolujete-li své vlastní síle vůle, aby zůstala nerozvinutá, tím, že očekáváte, že vaše rozhodnutí bude za vás dělat někdo jiný. Zveličování a přikrašlování skutečnosti, nesprávné užití energie páté čakry. Sem patří zvyk klevetit a pomlouvat.
Jakýkoliv z těchto negativních vzorců způsobuje bloky, díky nimž se mohou rozvinout následující druhy tělesných potíží: chrapot, kašel a chronické bolesti hrdla včetně rakovin hrdla a dutiny ústní, záněty a vředy dutiny ústní, potíže s dásněmi, zubní problémy a vykloubení čelistního kloubu, skolióza (zakřivená páteř), ztuhlá či strnulá šíje, laryngitida (zánět hrtanu), zánět krčních mandlí (angína), tlakové bolesti hlavy pocházející od krční páteře, zduřelé žlázy a poruchy štítné žlázy.

Ve zcela zvláštní kategorii sem také patří závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, cukru či jídle a jakékoliv další podoby závislosti, které ukazují na neschopnost ovládat svou vlastní sílu vůle a vypořá dat se s omezeními či strachy, které jsou přítomné ve vašem životě.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

No tobě to nemá cenu vysvětlovat,protože tomu již předem věřit...
Roman  |  3.2.2015 09:21

Ty nežiješ ve virtuálním světě?Internet,mobil,FB?Že si to nepoznal...
Jana  |  3.2.2015 12:41

Diskutovat s člověkem,co ví vše nejlépe,a jeho ego je větší než...
Roman  |  3.2.2015 14:21

je realita. Virtuální svět je to, v co třeba s pomocí těchto médií...
Mobil, internet, FB, to  |  4.2.2015 00:15

díky.. meditace z této knihy mám ověřené a zatím skvěle fungovaly
Agnes  |  25.3.2015 15:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *