Parkinsonova choroba a džus noni

30.6.2010 00:00
Zdraví

Jedná se o vleklé degenerativní onemocnění centrálního nervového systému. Příčina není zcela jasná, zdá se, že velkou rolí hraje dědičnost. Asi u 95 % pacientů je zjištěna nízká hladina látky dopaminu a tito pacienti velmi dobře reagují na léky, které tuto látku v těle zvyšují.

Asi u 5 % nemocných může být příčinou obtíží naopak vyšší hladina dopaminu a její snížení jim pomáhá zlepšit příznaky nemoci.

Nejčastěji se nemoc projevuje kolem 60. roku věku člověka a zvolna se prohlubuje. Těžce postihuje hybnost. Mezi hlavní příznaky patří klidový třes, který se ztrácí při pohybu, svalová ztuhlost, porucha řeči, která je monotónní a málo srozumitelná, chůze je šouravá. Pacienti mívají sklon k depresivní náladě.

Jak může pomoci tahitský noni džus?

Jelikož se jedná o nemoc degenerativni, provázenou výrazným poškozením určitých mozkových buněk a poruchou rovnováhy látky bílkovinného původu dopaminu, může pomoci xeroninový systém.

Noni dodá do těla velké množství proxeroninu a z něho se v poškozených buňkách tvoří xeronin, jehož hlavní funkcí je oprava, zlepšení funkce buněk a dále se podílí na správně tvorbě a funkci tělesných bílkovin - tedy i dopaminu. Tělesné bílkoviny vyrovnává do rovnovážného stavu. To znamená, že ty, které jsou ve vyšší hladině snižuje a ty snížené naopak zvyšuje.

Noni džus obsahuje aminokyseliny, také fenylalanin a ryrosin, což jsou stavební kameny pro vznik dopaminu. Dlouhodobý výzkum Dr. Heinickeho a jiných vědců prokázal, že noni má příznivý vliv na tvorbu a zužitkování látky serotoninu, která je významná pro psychický stav člověka, odstraňuje depresi, úzkost, poruchy spánku a pacient pociťuje úlevu od bolesti.

Podle studie prof.MUDr.Solomona byla doporučena dávka tahitského noni džusu u nemocných s degenerativním onemocněním centrální nervové soustavy 3 polévkově lžíce ráno a večer.

Zdroj: MUDr. Dana Chvátalová - Noni dar z přírody, nakladatelství Ecce Vita

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

mám parkinsonovu chorobu...a chtěla ych si promluvit s někým kdo má s...
alenka  |  7.9.2010 14:24

Zdravím Vás , chtěla bych radu jak se zachovat k člověku blízkéme...
Jana  |  7.7.2016 23:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *