Paradentóza a přírodní medicína

2.3.2004 00:00
Zdraví

Krvácení z dásní, přechodné otoky, zápach a nepříjemná chuť v ústech, vznik "kapes" mezi zubem a dásní, vytvářející se příznivé prostředí pro růst bakterií, zvýšená citlivost zubů na teplo a chlad, viklání a případná ztráta zubů při uvolnění dásní a kostěných lůžek - to vše jsou příznaky onemocnění zvaného paradentóza.

Jaké prostředky prevence a terapie nabízí přírodní medicína?

1) FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽER
Pomocí tohoto jednoduchého přístroje přecházíme na endogenní (vnitřní) dýchání. Dochází k prudkému zvýšení množství energie v organizmu. Množství volných radikálů, s jejichž nadbytkem jsou spojovány příznaky stárnutí a vznik různých nemocí klesá 4 - 8 x, pozitivně se mění krevní obraz, vzrůstá počet červených krvinek - erytrocytů, buňky si sami vytvářejí kyslík, výrazně se zvyšuje celková imunita.
Frolovův dýchací přístroj je v ČR registrován rozhodnutím 89/488/99-INN Státního ústavu pro kontrolu léčiv ČR.
Některé z nemocí a potíží, u nichž je klinickými testy prokázán pozitivní efekt:
ateroskleróza, ischemické onemocnění srdce a mozku, srdeční arytmie, migréna, vysoký krevní tlak, chronická bronchitida, gastritida, , alergická psoriáza (lupenka), diabetes, křečové žíly, gynekologická onemocnění, artróza, tuberkulóza, chřipková onemocnění, ischias, parodontóza a řada dalších. Zřetelné je také snížení závislosti na alkoholu a nikotinu.

2) KOENZYM Q 10 60 mg
Koenzym Q 10 je jeden z nejúčinnějších antioxidantů v organizmu, jehož tvorba se snižuje přibližně od 25 let věku života. Lze ho nahradit pomocí potravinového doplňku. Je přímou energií pro buňky. Působí jako silný antioxidant a podporuje hojivé procesy v dásních, čímž úspěšně bojuje proti parodontóze.

3) ZUBNÍ OLEJ
Zubní olej představuje nový směr v oboru přirozené péče o chrup. Vyrábí se z rostlinných olejů kombinovaných s rostlinnými výtažky a hluboce působícími éterickými oleji. Neobsahuje žádné prostředky, které by mohly zubům či dásním škodit. Při pravidelném ošetřování chrupu se odbourává zubní kámen, zesvětlují se zuby a při krvácení i zánětech dásní brzy dochází ke zlepšení. Tyto zkušenosti potvrzují uživatelé i stomatologové.

4) CYTOSAN
Cytosan je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s obsahem přírodních látek a informací rostlin a minerálů. Neobsahuje žádné konzervační látky ani syntetická barviva a cukry! Ovlivňuje a harmonizuje především dráhy tlustého a tenkého střeva, žaludku, jater, žlučníku, sleziny, dráhy řídící, ústřední, jinovou patní a celou řadu dalších, jež jsou na uvedené meridiány napojené. Vyrovnáním energie eliminuje Cytosan celou řadu problémů spojených s disharmonií v těchto dráhách. Má silný preventivní účinek proti rakovině. Osvědčuje se jako podpůrná terapie paradentózy a nadměrné kazivosti zubů.

5) BALSAMIO-zubní bioinformační pasta
Zubní pasta s maximálním svěžím účinkem a adstrigentním působením. Harmonizuje zejména energetickou dráhu tenkého střeva, šlachosvalovou tří zářičů, sleziny, jater, řídící, jangovou a jinovou pojivovou. Obsahuje též kopaivový balzám a výtažky z lapacha a uncarie, rostlin s protinádorovým účinkem. Tyto suroviny se těží v pralesích peruánské Amazónie.
Při čistění zubů nezapomínejte ani na jazyk. Obrázek na krabičce k zubní pastě jasně napovídá, jaké jsou vztahy mezi jednotlivými orgány a reflexními zónami na vašem jazyku.

6) SHASMILE - ajurvédská zubní pasta Obsahuje kolem 20 bylin mimo jako například hřebíček, nimbovník, mátu, indický ženšen, bazalku , zázvor a další protizánětlivé a stahující byliny. Velmi účinně pomáhá zastavovat krvácení dásní.

7)RATANOVÁ ÚSTNÍ KOSMETIKA WELEDA
a)Ratanová ústní voda: Podporuje přirozené funkce sliznice dutiny ústní a ústní mikroflory. Zpevňuje tkáně dásní,zabraňuje jejich krvácivosti.Má protizánětlivé účinky,urychluje hojení,zmírňuje bolestivost aftů.

b)Ratanový balzám na dásně: Posiluje a zpevňuje citlivé dasně,zvyšuje jejich odolnost.Pomáhá při krvácivosti a zánětech.Chrání před otlaky a poraněním při používání zubní protézy.

¨ c)Ratanová zubní pasta: Nepěnivá zubní pasta svěží chuti vhodná pro celou rodinu.Je vyrobena z přírodních látek,které pomáhají udržet ústní dutinu zdravou.Chrání ji před záněty,posiluje a stahuje dásně. Obsahuje minerální čistící složku z přírodní plavené křídy.Neobsahuje syntetické konzervační látky,barviva či vůně.

8)DRAGS IMUN Jde o bioinformační přípravek obsahující čistý latex z rostliny Croton lechleri Muell. Arg., peruánskými indiány nazývaný SANGRE DE DRAGO - dračí krev. Latex je červeně zbarvený a získává se nařezáváním kůry stromů, jež se vyskytují na okraji řek v peruánské oblasti Amazonie.
Croton lechleri má silné antibakteriální, antimikrobiální, antivirové, protiplísňové, antioxidační a hemostatické vlastnosti, které urychlují hojení ran, tkání a kůže, aft, vředů a zánětlivých stavů, zejména v dutině ústní, v hltanu, hrtanu a jinde. Způsob použití:Po vyčistění zubů aplikujte na obnažené krčky pár kapek přípravku Drags imun. Ten obsahuje tzv. dračí krev, která má superstahující účinek, zastavuje krvácení a působí protizánětlivě. Je zcela ideální místo ústní vody.

Co je třeba dále udělat? Člověk s parodontózou by si měl co nejrychleji upravit svůj jídelníček (vynechat ze stravy rafinované cukry, alkohol a jiné drogy a začít pravidelně konzumovat celozrnné výrobky, syrovou zeleninu a ovoce) a jeho bolestivé zuby se mohou při dodržování tohoto jednoduchého opatření již do půl roku o hodně zklidnit a postup potíží i zastavit. Vemi účinné jsou i masáže dásní šťávou z čerstvého citronu, avšak je třeba dávat pozor na sklovinu zubů.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

MOJA KAMARADKA MI ODPORUCILA PRODUKT JE DOSTUPNY V LEKARNI HERBADENT JE...
KRISTINA  |  21.3.2010 16:38

Už měsíc užívám přírodní tobolky coenzymu extra. Na paradentózu...
Adéla  |  20.5.2012 22:07

na paradentozu bych pasty vůbec nepoužívala. Já mám vyzkoušené zubní...
Elen  |  21.5.2012 08:09

Já používám Cannadent a můžu jen doporučit… Je to přírodní,...
Míša  |  25.1.2015 17:23

Také dračí klapky Sangre de Drago a existuje i ústní voda s touto...
Dobré jsou  |  6.5.2016 12:48

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *