Pacienti se mohou dotazovat na léky odborníků na portálu Státního ústavu pro kontrolu léčiv

14.7.2010 00:00
Zdraví

SÚKL na konci ledna tohoto roku spustil zkušební provoz nové služby pro návštěvníky webového Informačního portálu pro veřejnost (www.leky.sukl.cz): dotazování odborníků. Na otázky související s lékovou problematikou návštěvníkům Portálu odpovídají čtyři farmaceuti a tři lékaři (praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost a specialistka v oboru cestovní medicíny).

Návštěvník Informačního portálu může svůj dotaz poslat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Na něj se dostane po zvolení možnosti „Potřebuji položit dotaz lékárníkovi“ či „Potřebuji položit dotaz lékaři“ v zeleně vyznačené sekci „Potřebuji...“ v levém horním rohu webových stránek Portálu. Po vyplnění formuláře a odeslání dotazu přijde tazateli na zadanou emailovou adresu potvrzení o přijetí dotazu. Na stejnou adresu mu maximálně do dvou týdnů, dle náročnosti dotazu, bude zaslána také odpověď na jeho dotaz. 

V průběhu zkušebního provozu bylo prostřednictvím Informačního portálu pro veřejnost SÚKL tímto způsobem vyřízeno 242 dotazů, tj. v průměru více než tři dotazy za každý pracovní den. Ředitel SÚKL Martin Beneš k tomu dodává: „V průběhu zkušebního provozu dotazování se znovu potvrdilo, že čeští pacienti mají zájem o své zdraví a je proto třeba jim nabízet ověřené informace, které pocházejí od odborníků. Se stejným cílem SÚKL na počátku roku 2009 zřídil Informační portál pro veřejnost, jehož návštěvnost neustále stoupá.“

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Podle informací na internetu je v USA možná léčba neurofibromatosy 1 i...
Marie  |  30.7.2010 20:04

Ano, mohou se zeptat, jestli už jsou drogoví závisláci (drugs = v...
Guy  |  9.9.2010 01:22

Rady SÚKLu jsou celkem k ničemu, problém je v tom, že spousta léků a...
Graaxon  |  9.9.2010 09:37

Jj, to znám, příjdu do lékárny, něco chci a dozvím se "pouze na...
Simča  |  9.9.2010 09:57

Proč nikdo neodpovídá na dotazy?
Marie  |  16.9.2012 15:25

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *