Pacienti s chronickou bolestí kloubů často trpí překyselením a dehydratací

12.4.2010 00:00
Zdraví

Značný počet pacientů s chronickou bolestí má nižší pH krve než je normál. Znamená to, že jejich krev je kyselá.

 

Kyselá krev je tmavá, jelikož má nízký obsah kyslíku. Nízký obsah kyslíku v krvi omezuje schopnost organismu se vyléčit.

Léčba pro překyselení krve spočívá v konzumaci potravin a doplňků stravy, které mají schopnost neutralizovat pH krve. To znamená zvýšit příjem alkalických látek a snížit příjem kyselinotvorných. Kofein, cukr, bílá mouka, perlivé nápoje a brambory by měli být omezovány. Proteiny z ořechů, semen, tmavé rýže a sójových produktů by měli společně se zeleninou být hlavní složkou stravy.

Lidé s překyseleným organismem jsou velmi často závislí na konzumaci cukrů a konzumují malé množství proteinů. Proteiny jsou ve výživě velmi důležité pro tvorbu kolagenu, vaziva a šlach. Zdravá dieta s adekvátním množstvím bílkovin je nezbytná pro růst měkkých tkání a pro léčbu zranění vazů a šlach.

Další zajímavé zjištění je, že pacienti s chronickými bolestmi často trpí chronickou dehydratací. Chronická dehydratace snižuje schopnost meziobratlových destiček a kloubních chrupavek vypořádat se s šokem, navíc zatěžuje vazy stabilizující klouby dalším stresem. Výsledkem je nepevnost vazů a  zranění, jenž vedou k chronické bolesti.

Je velmi důležité, aby lidé s chronickou bolestí pili 6-8 sklenic čisté vody denně.

Zdroj: Ross Hauser, M.D, Prolotherapy to hip and knees

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Vážený zákazníku, Jsem z Mr.Candy Candy Greg Greg o investiční...
Požádejte o pojištění úvěru  |  15.4.2010 13:23

prosím, opravte si hrubky - trošku to ruší věrohodnost článku :...
králová  |  7.5.2010 08:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *