Organizace vozíčkářů hledá dobrovolné společníky pro postižené

4.1.2002 00:00
Zdraví

Nový dobrovolnický projekt na pomoc postiženým "...troškou do mlýna" připravuje Pražská organizace vozíčkářů (POV). Jeho koordinátoři se budou snažit handicapovanému podle jeho potřeb a zájmů najít vhodného společníka, který se bude vozíčkáři příležitostně věnovat.

Dobrovolník si s postiženým například zahraje šachy, doprovodí ho na procházky, na nákupy, do divadla, do kina a případně mu pomůže v domácnosti. Lidé si vůbec nedovedou představit, co člověk na vozíku vlastně všechno sám nemůže.

Pražská organizace vozíčkářů by pro projekt ráda získala hlavně středoškoláky ze zdravotnických či sociálně zaměřených škol. Studenti, ale i další zájemci, se budou věnovat jen osobám soběstačným či lidem s pečovatelkou. Vhodní dobrovolníci vzejdou z pohovorů, poté je koordinátoři projektu naučí manipulovat s invalidním vozíkem a poskytovat další nutnou pomoc postiženým.

Pražská organizace vozíčkářů je nezisková organizace, jejímž cílem je začlenit postižené do běžného života. Usiluje o odstranění mezilidských i architektonických bariér. Lidem s handicapem nabízí osobní asistenci, dopravní služby, poradenství, kursy, sportovní akce i další vyplnění volného času.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Je fajn, ze se tu ten clanek objevil, ale - nemyslite, ze byste pripadne...
Linda  |  4.1.2002 18:50

Adresa Pražské organizace vozíčkářů je: Horackova 17/1209 14200 Praha...
Tomáš  |  9.1.2002 23:13

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *