Operace nosní přepážky - rozhovor s MUDr. Radimem Kaňou

Operace nosní přepážky - rozhovor s MUDr.  Radimem Kaňou

29.6.2017 00:01  |  Zdraví

Téměř tři čtvrtiny populace mají nějakým způsobem deformovanou nosní přepážku. Většina z nich to vůbec netuší, menší část trpí menšími či většími funkčními potížemi. Nejčastěji zhoršeným či obtížným dýcháním. Pro ně má řešení primář Oddělení otorinolaryngologie (ORL) Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, MUDr. Radim Kaňa, Ph.D. ... celý článek

Komentářů: 1 | Poslední komentář: 25.11.2017 19:26

Komentáře

reagovat 25.11.2017 19:26 - VFN ORL tragédie

1. Na webu VFN/VFN-ORL, který pravidelně aktualizují mají čekací doby na vyšetření do tří týdnů, ale po první návštěvě, jsem k němu dostal po čekání s CT termín po 6 měsících. Druhý kontakt s lékařem co mi vysvětlil CT byl po 9 měsících.
2.Dávno jsem ztratil pointu proč jsem byl v ambulanci před 9 měsíci.
Vyšetření CT mi odmítli vydat, čekací dobu vyplnily do posledního dne a po půl roce čekání na jejich poradnu, kde návštěva trvá 5-10 minut jsem jako zaměstnaný otec dávno zapomněl co bylo před půl rokem.

3.MUDr. Kaňa po 6 měsících(11.9.) nedokázal vyčíst z první a poslední zprávy o co šlo, nevěděl, proč jsem byl ozařován na CT, ani nedokázal interpretovat aktuální zdravotní stav. Teprve při druhém kontaktu s ním(21.11.) napsal a vysvětlil výsledek CT, ale důvod proč jsem tam 3.3.2017 byl už ne.
Dokonce se přiznal, že neví jaké mají čekací lhůty na xy a nikdy neviděl jejich vlastní webové stránky. :)))
Ale velice rychle aktualizuje konzilia, semináře a pod na webu. To se hodí jemu, ne klientům(ne-lékařům)

4.MUDr. Ráthová na ORL
- březen 2017: Nutila mě jít na CT snímkování. Argumentoval jsem, že RTG snímků mám mnoho. Na CT vyšetření(dům 20m od ORL) neumí to provést bez papírové žádanky v roce 2017. Konkurence, kam to mám blíže ano.
- Když už je CT snímkování hotovo čekám od června 2017(je listopad 2017) na to co s tím snímkem. 2x mne odmítla v domluvený termín.
- Nemapatuje si čekací doby v jejím zaměstnání. Slibovala, že objednání do jejich další xyz poradny je do měsíce(na webu má být do 3 týdnů), lež. Čekal jsem celkem 9 měsíců na 5minutovou návštěvu, kdy všichni zúčastnění po tak dlouhém čekání nevěděli o co jde.
- nikdy prý neviděla webové stránky VFN ORL a VFN(čekací doby)
- neřekla mi do dnes, proč jsem musel jít na CT. V Radio VFN.
- při dalších třech náhodných návštěvách ORL VFN s krvácením, kdy byla jedním ze dvou sloužících lékařů mě odmítla ošetřit systémem ignorace. Čekal jsem (24.10.2017) od 11:40 do 14:10 a nic se nestalo, krvácení na podlahu přestalo.
- pokud někoho s omezujícím problémem sluchu, oteklým patrem a dýchání nechá bez upozornění čekat měsíce-roky,tak je to opravdu špatný doktor.

5. ORL Pohotovost
Odmítli mne ošetřit 7.7.2017 14:10-16:20, ž krvácím málo, a protože mám 194cm a 125kg tak jsem pro ně apriori podezřelý a zavolali na mne PČR, tak řekla, že tím, že sedím v čekárně, koukám do mobilu nedělám nic trestného a odjeli.

16.11.2017 po tom co mne přivezla RSZ a donesla mne prakticky až do ordinace s multi ORL kvácením, horečkou jako raketa, co polknutí a slovo to ukrutná bolest, mne personál odmítl ošetřit. Personál se mnou komunikoval na vzdálenost 4-5 metrů a dával mi stupidní příkazy jako:
- vykašlejte krev ať vidíme, že vám něco je(bolelo to strašně)
- vemte si na stolku teploměr a změřte si teplotu
- neuposlechl jste naše příkazy=nespolupracujete a na 4-5m nevidíme, žádný urgentní problém.

Na takovou vzdálenost(polovina ordinace ke zdi čekárny skrz dvoje dveře) mohli vidět leda že má hlavu na krku.
Ve FNKV kam jsem jel taxíkem tak jsem čekal 5 minut za 15-20 minut mi provedli testy jestli mám bakteriální nebo virovou infekci, elektrosondou zastavil krvácení z nosu, vytřeli mi jodem krk a do druhého dne byla velká úleva.
6. MUDr. Irena Jílková četla někomu do telefonu moji anamnézu, že to slyšeli všichni na chodbě a pak dala lidem co čekali na někoho u dveří(RSZ,PČR, MP??) několik listů z mé zdravotní karty.

7. Navíc tam neumí ztlumit topení a personál snižuje teplotu v čekárně tak, že otevře okna. Idioti.

Zabitá sezona čekáním zbytečně, běžte do soukromého, pokud započítáte čekání, špínu, padající omítku VFN ORL a pod, tak to tam vyjde levněji.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

1. Na webu VFN/VFN-ORL, který pravidelně aktualizují mají čekací doby...
VFN ORL tragédie  |  25.11.2017 19:26

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *