Okamžitá úleva při kandidóze

25.9.2001 00:00
Zdraví

Pokud trpíte poševní kandidózou, určitě důvěrně znáte těch několik hodin, někdy i dnů, než se dostanete na gynekologii pro lék proti úpornému svědění. Jednoduché a okamžité řešení přitom máte na dosah ruky.

Ke svědění (někdy i bolesti) ženských genitálií dochází přemnožením kvasinky Candida albicans. Ta se v příznivém prostředí rozvíjí poměrně rychle: večer máte jen nevýrazné potíže a ráno už je svědění neúnosné.

Co ale dělat, když zrovna nemáte čas na několikahodinové čekání v gynekologické ambulanci? Zároveň však víte, že čím později začnete s léčbou, tím agresivněji se kandidóza bude zhoršovat...

Pomůže vám vlastní moč! Léčba močí (urinoterapie) byla v daleké minulosti velmi populární, avšak s postupujícím kulturním a technickým rozvojem pomalu upadla v zapomnění.

Čerstvá moč (urina) hubí plísně, bakterie i viry. Jako antiseptický prostředek se donedávna používala např. při zranění na poli, kde nebyla jiná možnost ošetření. Dcery sedláků si před nedělní cestou do kostela chodily omývat ruce v koňské moči, aby je měly obzvlášť jemné.

Díky předsudkům, zakořeněným ve společnosti, v nás moč většinou vyvolává pocit odporu, je považována za nečistou. Není to však nic jiného než naše vlastní, přefiltrovaná krev. Není jedovatá ani neobsahuje žádné choroboplodné zárodky. Snad všechny ženy přišly do styku s močí dětskou, která přece žádný odpor nevzbuzuje.

Objeví-li se u vás příznaky kandidózy, zmírníte (a postupně zcela potlačíte) svědění i bolení zevních genitálií jejich pečlivým omýváním urinou přímo při močení. Představit si takovou proceduru v praxi je jistě pro mnohé ženy nepřijatelné. Uvědomte si však, že tato tekutina tak jako tak, a to naprosto přirozeně, vaše vnější genitálie omývá!

Pojďme však ještě dál - díky urině lze kandidózu vyléčit, a to bez použití chemických přípravků. Vyzkoušeno v praxi - opravdu to funguje! Jednotlivá procedura netrvá déle než 10 minut. Princip spočívá ve vyplachování pochvy pomocí speciálního balónku (intimní sprcha). Zakoupíte jej ve zdravotnických potřebách.

Na každý výplach potřebujete asi půl litru uriny nashromážděné do skleněné nádoby (např. zavařovací sklenice) a ohřáté ve vodní lázni (horká voda v umyvadle) na cca 40°C. Moč vyplavuje tvarohovité hrudky z pochvy, zastavuje množení kvasinek a napomáhá obnově normálního prostředí v pochvě.

Po přibližně týdenní léčbě (ráno výplach, na noc tampon s močí a v průběhu dne občasné omývání) se kvasinky zbavíte. V každém případě je však nutná důslednost, což platí i u chemických preparátů. Vynecháte-li někdy ošetření, kvasinky se opět vzchopí k životu. S procedurami pokračujte ještě několik dalších dnů i poté, kdy se již cítíte v pořádku. Léčbu podpořte vnitřním užíváním pomocných preparátů (např. sada proti kandidóze).

Nejedná se ovšem o zázrak - pokud nezvýšíte přirozenou schopnost organizmu s kandidózou bojovat, budou se potíže objevovat stále znovu. Měly byste zejména usilovat o zvýšení celkové imunity (vyhýbat se stresům a velké únavě, změnit stravování a myšlení, celkově zpomalit životní tempo).

Po omytí i po výplachu doporučuji genitálie jen zlehka osušit toaletním papírem a použít slipovou vložku. Je-li pak vložka vlhká, je nutné ji vyměnit nebo odstranit, protože prostředí vlhké zapářky kvasince vyhovuje. Z léčby urinou nemusíte mít strach: pochva pak ani nepáche, ani nezatuchne, protože moč se kompletně vstřebá do sliznice.

Několik prvních aplikací uriny vzbuzuje zvláštní pocity, pak ale zjistíte, že moč působí velmi jemně a je příjemná na pokožku. Přeji dostatek odvahy k překonání jednoho z nesmyslných tabu naší společnosti!

Autor: Gita Strollová
Popis a principy léčby u kandidózy naleznete zde.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

jenom z vlastní zkušenosti, doporučení: skutečně zafungovalo jíst...
zuzana  |  26.7.2009 17:26

Ahoj, jogurt tam zavádím pomocí injekční stříkačky- bez jehly...
Evka  |  19.1.2010 13:54

Dobrý den paní Strollová, oc mě zaujalo léčení " svědění" pomocí...
Katka  |  20.1.2010 09:59

Je nutné použít jen klasický bílý jogurt tuzemské výroby tzn.zn.Olma,...
Maja  |  22.10.2010 13:19

Kupte si v lékárně JENAMAZOL asi za 120 Kč. Je to tuba s krémem...
Hanaj  |  22.10.2010 15:20

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *