Normální a nenormální vylučování

5.3.2009 00:00
Zdraví

K normálnímu vylučování pomáhají pohyby střev, dýchání (při kterém dochází k vylučování oxidu uhličitého) a pocení. Přitom jsou přebytečné chemické sloučeniny rozloženy na jednoduché a nakonec vyloučeny z těla ve formě vody (pomocí potních žláz) a ve formě CO2 (plícemi).

K prospěšnému vylučování pomáhá též fyzická, mentální a duchovní aktivita. V oblasti duchovní se tak děje pomocí vln (vibrací). Ve sféře emocí jsou osvobozujícím vylučováním silné a intenzivní projevy jako například hněv.


U žen dochází ještě k dalším způsobům vylučování přebytků - např. při menstruaci, porodu a kojení. Ženy mají proti mužům značnou výhodu právě v tom, že účinněji vylučují přebytky potravy. Tím si udržují větší vnitřní čistotu. Proto mají schopnost se harmoničtěji přizpůsobit svému okolí. A obvykle žijí déle než muži. Aby muži vykompenzovali tuto nevýhodu, vkládají svou sílu a iniciativu do společenské aktivity a vydávají většinou více energie při činnosti fyzické, mentální a sociální. Všechny tyto procesy se dějí průběžně po celý lidský život. Přijmeme-li nadbytečné množství potravy jen příležitostně, projde tělem a je vyloučeno hladce. Je-li však tento nadbytek velký, přirozené procesy ho nestačí vyloučit a nastane vylučování pomocí choroby.


NENORMÁLNÍ VYLUČOVÁNÍ
Prakticky každý dnes jí a pije víc, než je třeba. To způsobuje, že v těle jsou uvedeny do chodu různé abnormální procesy. Například průjem, nadměrné pocení a močení, příliš rychlé pohyby střev. K nenormálnímu vylučování přebytečné a nevyvážené energie patří i takové zvyky, jako je škrábání na hlavě, poklepávání nohou a časté mrkání. Děje se to v průběhu silných emocí, jako jsou například strach, zlost, úzkost. Po určitém časovém odstupu pak přichází vylučování nadbytků pomocí akutnějších nebo intenzivních příznaků. Mezi ně patří horečka, kašel, kýchání, křik, vřískání, třes a chvění. Eventuálně zlostné myšlenky, divoké hádky a nepřiměřené chování.


CHRONICKÉ NENORMÁLNÍ VYLUČOVÁNÍ
Chronické nenormální vylučování je dalším stadiem tohoto procesu. Často se objevuje ve formě kožních chorob. To se stává v těch případech, kdy ledviny již ztratily svou normální schopnost důkladně čistit krev. Pihy, tmavé skvrnky a podobná znaménka na kůži nám například signalizují chronické vylučování cukru a rafinovaných uhlovodanů (sacharidů). Bílé skvrny a skvrnky a jiná podobná znaménka na kůži jsou známkou vylučování mléka, tvarohu nebo jiných mléčných výrobků. Tvrdá suchá pokožka vzniká ve chvíli, kdy se krev přeplní tukem nebo oleji. To způsobí uzavření párů, vlasových folikul a potních žláz. Když tyto překážky znemožňují, aby tekutiny pronikaly k povrchu, pokožka vysychá.
Mnoho lidí si myslí, že tento stav je důsledkem nedostatku tuku. Opak je pravdou. Je způsoben právě příliš velkým množstvím tuku a olejů. Rakovina kůže je vážnou formou kožní choroby. Obecně vzato však nejsou kožní choroby příliš vážné, protože jde ve většině případů o vylučování toxinů směrem k povrchu těla. A to dovoluje vnitřním orgánům a tká­ním, aby hladce pokračovaly ve svých funkcích. Jestliže v tomto stadiu dále konzumujeme více potravy, než je nutné, tělo je začne uskladňovat.

Zroj: Michio Kushi, Alex Jack - Makrobiotika preventivní energetická medicína budoucnosti , nakladatelství Eminent

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Blábol
 |  5.3.2009 07:32

MOLIM VAS DAMI POSALJE TE REKLAMNI MATERIJAL,VASIH PROIZVODA,NAJBOLJI BREND...
ivan  |  5.3.2009 07:51

Přelož nám to.
 |  5.3.2009 07:56

"Prosím vás Dámy, posielajte Vase reklamne materiali vasej firmy,...
rewt  |  6.3.2009 14:45

Hodně zjednodušený pohled na věc. Člověk není nádoba do které se...
 |  6.3.2009 20:07

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *