Nepřipusťte ochuzování vašich kostí o potřebný vápník

11.7.2002 00:00
Zdraví

Šumivé nealkoholické nápoje připravované umělým způsobem mohou vaše kosti poměrně snadno ochuzovat o vápník, který tolik potřebujete. Máte-li tedy žízeň, sáhněte raději po sklenici vody, která podporuje rovnovážný stav živin v organizmu.

"Uměle vyráběné nealkoholické nápoje obsahují kyselinu fosforečnou, která vyplavuje vápník z kostního aparátu," upozorňuje Angela Stenglerová. Mnohé jejich druhy obsahují rovněž kofein a cukr, což jsou další dvě látky, které také vápník z organizmu odbourávají.

Je proto lepší, abyste žízeň mírnila spíše než těmito šumivými lákadly raději sklenicí vody. Pro tuto volbu hovoří řada předností včetně nulového obsahu jak kalorií, tak i tuku.

K dalším přínosům vody pro váš organizmus je zapotřebí připočítat i tu skutečnost, že zvláčňuje kloubní maz, takže vlastně "promazává klouby", podporuje také úroveň celkové energie a chrání organizmus před dehydratací.

Pomáhá mu též udržovat správnou rovnováhu tělních tekutin, a ta zase podporuje transport živin a dalších substancí (včetně vápníku) krevním řečištěm z jedné části těla do druhé.

Autor: Angela Stenglerová, N.D., lékařka zabývající se přírodní léčbou z Oceanside v Kalifornii, spoluautorka publikace Build Strong Bones: Prevent Osteoporosis and Enhance Bone Health Naturally

Zdroj: Mějte zdravé a silné kosti, nakladatelství Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Kloubům je také třeba dodat pro jech dobrou funkci-hydrolizát...
Bohumil  |  27.5.2008 18:48

Vápník se z mléka vstřebává velmi špatně, ale dobře se vstřebává...
Laura  |  27.9.2008 13:43

100 gramu syra obsahuje denn
 |  27.9.2008 14:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *