Nemoc jako důsledek zanesení organismu

15.7.2003 00:00
Zdraví

Mnoho nemocí, které se dnes vyskytují má původ čistě prozaický - zanesení organismu v průběhu let odpadními látkami. Přijatá potrava není dostatečně strávena buď v důsledku oslabeného zažívání nebo díky svému složení s množstvím různých chemických přísad, které nejsou pro člověka přirozené a stravitelné. V tělesných tkáních se pak ukládají a hromadí odpadní látky metabolismu a nestrávené součásti stravy.

Hromadění "špatného cholesterolu" LDL v cévách vede ke vzniku arteriosklerózy, mrtvice a infarktu.

Nestrávený tuk může být příčinou tvorby lipomů (tukových nezhoubných nádorů), obezity, ztukovatění jater (steatózy) a posléze ztvrdnutí jater (cirhózy).

Nedostatečně využité cukry mohou způsobit cukrovku.

Vedlejší metabolické produkty, vznikající při přílišné konzumaci proteinů zvyšují náchylnost ke dně (zánět kloubů způsobený ukládáním krystalků soli kyseliny močové do tkání), k osteoporóze a chorobným stavům jako je Alzheimerova choroba.

Přílišný příjem anorganických minerálních látek (např. z minerálních vod nebo anorganických potravinových doplňků) může vést k tvorbě ledvinových kamenů a různým formám zánětu kloubů (artritidy).

Hromadění nestravitelných chemických látek v organismu (nejčastěji v tukové tkáni) dává vzniknou celulitidě a může výrazně zvyšovat nebezpečí rakoviny prsu či jiným vážným onemocněním. V jedné studii zabývající se ženami, u nichž byla prováděna biopsie k odstranění nebo diagnóze podezřelých buněk v prsu, bylo zjištěno, že ženy, jejichž buňky byly rakovinné, měly v průměru o 50% vyšší hladinu karcinogenních chemických látek v tukové tkáni prsu než ty, jejichž bulky byly nezhoubné.

Pokud se v organismu hromadí těžké kovy obsažené ve stravě, může dojít k postižení nervového systému, ledvin, kostí?

Co můžete pro své zdraví udělat?
 • Vybírat si kvalitní průmyslově nezpracované potraviny z dobrých zdrojů - (potraviny bez konzervačních přísad, barviv, emulgátorů, potraviny z biologicko-dynamického zemědělství, kde je záruka nepoužívání umělých hnojiv, pesticidů...)
 • Nepřehánět konzumaci jednoho tytu živin. Snažit se o vyváženou racionální stravu.
 • Posilnit své zažívání.
 • Podpořit detoxikační funkce organismu.

  Autor: mk
 • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Doporučuji Alveo a Cleans Plus.
  Marcela  |  21.7.2007 10:19

  Doporučuji metody Jiřího Janči,vyrábý pan Jukl.Lévné a velice...
  Jana  |  21.7.2007 10:41

  Znám účinné produkty pro posílení zažívání a detoxikaci organizmu....
  Bohumil  |  13.3.2008 13:27

  Možno mne kontaktovat na adrese elektr.pošty:bjaeger"tiscali.cz
  Bohumil  |  13.3.2008 13:32

  SJanou nesouhlasím, nechala se zmást levnými výrobky,souhlasím s...
  Alena  |  14.11.2008 14:41

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *