Nebezpečná tvorba hlenu

Nebezpečná tvorba hlenu

21.9.2000 00:00  |  Zdraví

Kromě mléka a mléčných výrobků se hlen tvoří také při konzumaci koncentrovaných proteinů jako maso, sýry a vejce. Husté proteiny zbavené přirozených vlastností (např. uvařené) jsou nesnadno stravitelné. Jsou v pořádku pouze tehdy, jestliže obsahují živé enzymy, které pomáhají trávení.... celý článek

Komentářů: 168 | Poslední komentář: 11.9.2018 14:48

Komentáře

reagovat 23.3.2003 10:12 - Eva

Mám už delší dobu problémy s tvorbou hlenu v krku.Dokonce mívám pocit "knedlíku" v krku. Mívám krk i zarudlý a občas lehce chraptím, nebo mi přeskočí hlas. Když se mi podaří hlen z krku vykašlat, bývá i s příměsí krve. Mám problémy se sníženou funkcí štítné žlázy a endokrinolog mi poradil šalvějové kloktadlo, ale to mi nepomohlo. O co by se tedy mohlo jednat?

reagovat 13.10.2003 16:57 - Dvořák Václav

Již od puberty mám problémy s hlenem v krku,neustálé dráždění i v nose,prokázaná alergie na roztoče,ale již dlouho nejsem exponován v daném prostředí,kde se vyskytují,problémy mám stále,trvalé čepy na mandlích,přeléče x krát atb,bez výsledku,bylo mi doporučeno vyndat mandle,chtěl bych se touto cestou zeptat někoho,kdo podobné problémy má,a jestli absolvoval daný zákrok,a s jakým výsledkem,zda se problém vyřešil,a nebo alespon částečně zmírnil.Děkuji za každou odpověd.

reagovat 12.11.2003 13:50 - Sonja

V poslední době mám nějaké žaludeční problémy, navštěvu lékaře zatím nestíhám a vlastně ani nevím jak své problémy pořádně popsat. Křeče v břiše, střevní problémy a nadměrná tvorba slin v ůstech. Velmi špatně se mi polyká. Nevíte zda je to špatným stravováním podrážděným žaludkem nebo čím vlastně.

reagovat 14.3.2005 10:24 - rita

Již několi měsíců mám silné bolesti břicha, ale jen po jídle. Pokud nejím není to tak strašné.U doktora jsem byla, udělal mi ultrazvuk a odběr a nic. Vše v pořádku. Cítím se jako bych měla prasknout.Levá strana se mi tak nafukuje až mě z toho pálí kůže. Už nevím co mám dělat.Poraďte pokud víte.

reagovat 19.6.2005 12:18 - Pavel

U mé dcery byly podobné problémy, s doporučením odstranění mandle. Následovala operace odstanění mandle a vložením trubiček do uší pro zlepšení sluchu. Dočasně se problémy zlepšily nyní po roce silný kašel hlavně v noci. Diagnóza astma.Podávání silných léků , bez zjevných výsledků. Pokud možno doporučuji jiný způsob léčby . Léčbu alergie nejlépe alternativní.

reagovat 17.9.2005 06:32 - ema

Jednu dobu jsem měla stejné problémy, stále ucpaný nos, ale nic jsem nemohla vysmrkat a v krku to samé. Dostal se mi do rukou časopis Regenerace a tam jeden z našich léčitelů doporučil na odhlenění pít na lačno jablečný ocet (Do sklenice dát lžíci jablečného octu, lžíci medu a dolít vodou, další jídlo přijmout až za 20 min.). Není to zrovna pochoutka, ale pít se to dá. Po pár dnech jsem už vysmrkávala a vykašlávala tolik hlenu, až jsem se divila. Dokonce jednou jsem cítila při smrkání v zadní části hlavy takovou divnou bolest, která skončila vysmrkáním tuhého až pevného nazelenalého hlenu. Potíže s ucpaným nosem a krkem brzy zmizely. Nyní jakmile se objeví jen náznak těchto potíží už piji jablečný ocet, do týdne je zase na dlouho dobře.

reagovat 22.10.2005 00:10 - šárka

Ahoj Emo!
Mám přesně ty samé problémy jako ty, akorát mě nebolí v krku. Několikrát jsem navštívila odbornou lékařku - ORL. Dělala mi několik vyšetření (včetně nepříjemných "drátků" do nosu"). Výsledkem byly vždy kortikodové nosní kapky, po kterých mě pálil krk a bylo blbě. Pak jsem tam šla s tím, že mě okolí upozorňuje na nepříjemný zápach z úst. U zubaře vše v pořádku. Její reakce - okamžitě vytrhnout krční mandle - máte je ve špatném stavu! Byla jsem v šoku - léčím se u ní a ona bez jakéhokoliv předchozího varování a upozornění na špatné mandle toto. Já jako laik přece nemohu poznat, co mi způsobuje mé problémy. Naštěstí jsem dostala doporučení na jiného lékaře, který mi vysvětlit, že mé bolesti okolo uší, kterými jsem také trpěla, jsou zvětšené uzliny právě od mandlí. Snaží se mi léčit, i když nevím, s jakým výsledkem. Já sama si koupila produkty čínské medicíny Herbs.

reagovat 29.10.2005 22:36 - Michal

Mám podobný problém. Místo aby šlo vše vysmrkat, hlen jakoby jde směrem přes krk. Na jednu stranu se to může zdát praktické(nemusíte smrkat), ale po pár dnech neustálého přísunu do krku, začne vše bolet. Ráno je pak vše o to horší, když vše v krku lehce přischne.
Nedá se udělat nějaká odbočka a smrkat jako dříve? Trvá to už asi rok.
díky

reagovat 11.11.2005 20:57 - Suuzan

Od malička mám neustále problémy s krkem.Měla jsem streptokoka,dále nemoc nízních uzlin,teď se léčim na slabou funkci štítné žlázi.Vše asi směřuje k mandlím, které mám poškozené při vytrhávaní krčních mandlí ústy, ale tato estetická vada nesměřuje k mému problému.Mám neustálý zápach z úst,určitě to není zubní problém, ale krční.Jenže už nevím,jak se toho mám zbavit.Dále se mi neustále vytváří hleny v krku, které nejdou ven,prostě ucpaný krk.Tak mi prosím poraďte, je to fakt hrůza!

reagovat 16.11.2005 22:43 - alena

Ahoj Michale, jak se dozvis nejakou novinku na tvuj problem tak mi napis, alpietrzak"cogeco.ca diky s pozdravem, Alena

reagovat 21.11.2005 14:26 - dědek

Kde seženu jablečný ocet? Díky.

reagovat 7.12.2005 21:52 - Renata

Asi mám zápal plic,ale nevím to jistě. Rodiče mě asi pošlou na rentgen a já se bojim, že zjistí, že jsem asi 5x v životě kouřila. Myslíte, že na to přijdou? a kdybych ten zápal plic měla nechali by si mně v nemocnici? jak dlouho?

reagovat 22.12.2005 07:47 - Vlastimil

Existují prostředky, které vám problém vyřeší. Doporučuji podívat se na www.therabreath.cz
Tam najdete řešení problému.

reagovat 23.1.2006 20:26 - david

Tak to ti věřím mám úplně stejný problém.

reagovat 25.1.2006 12:15 - Lenka

Já sice nejsem doktorka, ale myslím, že byste měla jít na ORL, ušní, nosní,krční. Jak se můžete spokojit s kloktadlem. To bude něco se zadní rýmou /post nasal drip syndrome).Pořádně si sepište příznaky na papír a dejte se na cestu.

reagovat 25.1.2006 12:17 - Lenka

V obæhodě se zdravou výživou

reagovat 25.3.2006 12:33 - Franta

Dej krční mandle pryč taky jsem měl čepy na mandlích a soustavně angíny po odstranění jsem angínu ještě neměl zlepší se ti zdravotní stav a na ty hleny a kašel chrapot jsou dobré tablety ambrobene 30mg výborně rozpouští hlen a jsou proti kašli stojí 18kč balení 20 tablet

reagovat 1.4.2006 20:33 - Alan

...a bez mandlí jde zase do háje sliznice v krku, naopak příjdou záněty hrtanu a hltanu...průdušky...a pak už pathologie a krematórium... takže před odstraněním mandlí si zajeďte do Pelhřimova...ať víte, do čeho jdete..

reagovat 7.4.2006 17:56 - eva

mam ty same potize napis jak si je vyresila nebo jestli to preslo samo

reagovat 12.5.2006 17:50 - LeŇa

Mne po odstranění mandlí potkalo astma a ambrobene jsou snad nejslabší tablety na rozpouštění hlenu.A hlavně se tyto léky nesmějí užívat dlouhodobě.

Je dobré dobré si vysledovat po čem zahlenění vzniká, u mne je zahlenění i prudká aleg. reakce na některé potraviny. pokud si dám křen, tak se mi začnou v krku tvořit přímo knedlíky hustého hlenu.

Se sliznicemi jsem měla potíže i před ostraněním mandlí.

reagovat 17.5.2006 19:11 - Mária

Iná možnosť, ako dať si vybrať mandle... homeopatická liečba u skúseného homeopata. Práve som prekonala niekoµko mesiacov trvajúcu a veµmi ťažko prebiehajúcu infekčnú mononukleózu s masívnou superinfekciou beta-hemolytického streptokoka, stafylokoka...a mozgovou porážkou...Brala som mnoho liekov, pomohli čiastočne,no toxický zápal hrdla a mandlí ostal a k tomu ukrutné bolesti pri prehµtaní... Neskôr sa k tomu pridali veµké črevné a žalúdočné problémy, keďže som brala kvôli bakteriálnej superinfekcii niekoµko antibiotík a v rámci pečeňovej diéty som bola nútená upredñostniť stravu bohatšiu na mliečne produkty - nedávno mi totiž dodatočne na alergológii zistili, že som alergická na kravské mlieko...a to som mala v črevách pomnoženú aj Candidu - komplikácia po antibiotikách...momentálne som liečená homeopatikami už druhý mesiac, a všetko sa v hrdle konečne postupne rieši a lieči...mám teploty, uzliny bolia a pracujú, bolesti hrdla,opuchy, stvrdnutia, hlienotvorba ustupujú...proste, cítim na vlastnej koži, čo znamená - "lieči sa príčina ochorenia, a nie príznaky"... čo sa týka čreva, beriem okrem probiotík Aloe vera gel, tiež pomáha...Okrem toho je potrebný na črevnú peristaltiku aj pohyb - rovnovážne a naťahovacie cvičenia predovšetkým zamerané na aktiváciu brušného a hlbokého chrbtového svalstva , chodiť či sedieť vzpriamený - tu môže byť nápomocná Alexandrova technika ... takto sú črevá dobre cez nervové dráhy stimulované k činnosti...masáže napr. šije - pri zle fungujúcom žalúdku či masáže chodidiel ...pitie ovocných a zeleninových štiav - ale nie z obchodu!...bylinky, propolis...toto všetko môže byť veµmi nápomocné a obnoho účinnejšie ako ďalšie lieky...odporúčam to z vlastnej skúsenosti. Klasická medicína "nie je všetko"...viem, o čom hovorím, vyštudovala som ju.

reagovat 17.5.2006 19:59 - Mária

Ešte chcem dodať, že i "minerálkové" pitné kúry sú veµmi vhodné na rozpúšťanie hlienov v dýchacích cestách, v žalúdku a v črevách - napr. Vincentka alebo Sulinka.A tiež inhalácie, kúpele či spomínaný telesný pohyb...Na rozpustenie hlienov v krku, povlaku na jazyku,čistenie mandlí...veµmi dobrá - ananásová šťava- nie kupovaná! A posledný zdraviu prospešný typ - v 1 poháre vody zmiešať 1 al. 2 malé lyžičky jablčného octu a 1 al.2 malé lyžičky medu - prečistenie a dodanie potrebnej energie súčasne. Pri alergii na pele sa síce med veµmi neodporúča,keďže obsahuje peµové zrnká, ale ak sa užíva len v malých dávkach a pravidelne - potom neuškodí, naopak pomôže pri liečbe alergie - hovorí sa tomu postupná desenzibilizácia...

reagovat 22.10.2006 13:46 - Mária

Po dlhšom čase a nemalých skúsenostiach s ťažkou chorobou a homeopatickou liečbou by som chcela znovu napísať zopár riadkov. Ako je jasné z dvoch mojich predchádzajúcich príspevkov, prekonala som "malígne" prebiehajúcu infekčnú mononukleózu(hodnoty krvi boli u mňa v marci totiž naozaj kritické - niektoré hodnoty začali byť ako pri Hodgkinovej chorobe/malígny lymfóm/). Homeopatiká mi skutočne veµmi pomohli, aj keď nebola to bezbolestná liečba tak vážnej infekcie. Keď je telo dlhšie a ťažko choré, ochorie i duša - ja som nebola výnimkou a začiatkom leta som sa začala "pasovať" s úzkostnou neurózou a s jej nepríjemnými telesnými prejavmi. Homeopatiká aj v tomto prípade zaberali a pomáhali ale len po svoje hranice - neskôr prišli veµmi nepríjemné ťažkosti zo samotných homeopatík - totiž z predávkovania a napriek tomu úzkostná neuróza ostala. ¥udský strach nemožno liečiť len liekmi psychiatrie či homeopatie...Ale chcem tu upozorniť na inú nebezpečnú vec - "čistá" homeopatia nie je zlá a nebezpečná ak je v dobrých rukách, ale žiaµ práve toto je problém - nemyslím tu len na experimentovanie s nesprávne vybraným homeopatikom či potenciou - ale práve nato, že z tejto neistoty mnohí homeopati siahnu napr. po kyvadielku či začnú sa zaoberať ďalšími naozaj veµmi nebezpečnými "ezoterickými" praktikami...ktoré ešte viac a hlbšie ochromujú a negatívne ovplyvňujú psychiku a dušu človeka s dlhodobými následkami.


reagovat 22.10.2006 20:12 - lPPP

Nejspíše jde o alergickou reakci na prostředí, potraviny a pod. nebo potíže s dutinami.

reagovat 17.2.2007 17:37 - Olina

tak to já mám taky, ale už půl roku, hlen mi jde do krku a jakoby místo, aby šel normální cestou z nosu, tak se mi tvoří v puse. Je to hnus a nikdo z doktorů mi nepomohl, ORL výtěr o.k., obvodní doktorka to neřeší a tak nevím, zkusím ten ocet, už mi z toho hrabe, maskuji to denně žvýkačkami, pa Olina

reagovat 20.2.2007 15:41 - hlen

na stejné téma se svěřují na diskuzi " HLEN"

reagovat 23.2.2007 19:45 - Lenka

nemohla by to být alergie na papouška, jak píše někdo v diskusi "hlen" já mám doma andulku a lítá nám po bytě - je ochočená.L.

reagovat 26.2.2007 19:21 -

Levná tvorba www a pratelsky pristup vice o me tvorbe na http://www.m1chal.ic.cz/

reagovat 27.2.2007 18:26 - levné tvorbě...

nic tam neni na tom odkazu..

reagovat 3.3.2007 11:43 - Karlicek

Dobry den pani Olino, na ten hlen zkuste propolis je to vceli produkt, ale nejdrive je nutne zjistit, jestli na to nejste alergicka, taky jsem nekde cetl ze neni dobre ho uzivat stale, ale jenom 3 tydny a potom tyden pauzu, pokud se to do 3 tydnu nezlepsi, tak prestat pouzivat!! Nejlepsi jsou tabletky, ale nepolikat je, nechat volne rozpustit v ustech, aby to melo celkovy ucinek. Preji hodne stesti.

reagovat 7.3.2007 18:26 - Olina

díky Karličku..

reagovat 16.3.2007 12:09 - ivka

ahoj.jsem tady nova a muj problem je ze uz asi 10 let mam hleny a nekdy kdyz je nemuzu vysmrkat nebo vyplivnout,tak se i dusim.ma s tym nekdo skusenosti,muzete mi poradit?

reagovat 16.3.2007 12:09 - ivka

ahoj.jsem tady nova a muj problem je ze uz asi 10 let mam hleny a nekdy kdyz je nemuzu vysmrkat nebo vyplivnout,tak se i dusim.ma s tym nekdo skusenosti,muzete mi poradit?

reagovat 16.3.2007 12:29 - Lucka

IVKO-zajdi si do lekarny a kup si AMBEX-sumive tablety stoji 55kc a pomuze ti to,behem 3 dnu zadne hleny.ma to sice hnusnou chut po rozpusteni,ale pomaha to.

reagovat 25.3.2007 16:26 - Jana

Ahoj Rito, možná se může jednat o celiakii. Nech si udělat u endokrinologa test na lepek a vyšetření tenkého střeva.

reagovat 3.4.2007 12:48 - Iveta

Dobrý den

nemáte někdo zkušenosti s punkcí nosních dutin?,Prý je to moc bolestivé!!!Budu ráda za každou odpověd.

I.

reagovat 5.4.2007 22:05 -

Ten AMBEX nepomohl..

reagovat 5.4.2007 22:09 - znova

ednu dobu jsem měla stejné problémy, stále ucpaný nos, ale nic jsem nemohla vysmrkat a v krku to samé. Dostal se mi do rukou časopis Regenerace a tam jeden z našich léčitelů doporučil na odhlenění pít na lačno jablečný ocet (Do sklenice dát lžíci jablečného octu, lžíci medu a dolít vodou, další jídlo přijmout až za 20 min.). Není to zrovna pochoutka, ale pít se to dá. Po pár dnech jsem už vysmrkávala a vykašlávala tolik hlenu, až jsem se divila. Dokonce jednou jsem cítila při smrkání v zadní části hlavy takovou divnou bolest, která skončila vysmrkáním tuhého až pevného nazelenalého hlenu. Potíže s ucpaným nosem a krkem brzy zmizely. Nyní jakmile se objeví jen náznak těchto potíží už piji jablečný ocet, do týdne je zase na dlouho dobře.

reagovat 6.4.2007 15:37 - Pavel

Milá zlatá,mám s punkcemi už zkušenost a rozhodně si nemyslím,že by to bylo až tak bolestivé,jak o tom kolují zvěsti či zkazky.Jsem už starší člověk a rozeznám bolest,která je krutá nebo která se jenom zdá krutá a do této kategorie bych punkce nosních dutin zařadil.Nemusíš se obávat,dobrý lékař a těch je u nás nespočet,Ti před punkcí zavede tampón,který je napuštěn znecitlivujícím roztokem a po 10 - 15 minutach necítíš v oblasti nosu žádnou bolest.Pokud je nosní dutina umrtvena(jako)lékař zavede jehlu a malým tlakem propíchné chrupavku,která předěluje prostor mezi dutinami.Jen to chrupne,ale žádné bolesti se neobávej.Poté lékař nasadí na jehlu hadičku,provede proplach,který netrvá více než 10 sekund a je bezbolestivý.Opravdu je to lepší přežít punkce,než bolest hlavy,která toto předchází.

Přeji Ti,Ivetko,brzké uzdravení a ještě jednou: NEBOJ SE!.

reagovat 6.4.2007 16:48 - Iveta

Děkuji moc moc za rdy!!Pořád se napařuji a docela se mi ulevuje!Snad to povolí.Zažila jsem také mnoho bolesti ,proto se moc bojím.

Ještě jednou díky!!

I.

reagovat 7.4.2007 15:55 - Iveta

Dobrý den

vyzkoušela jsem lektvar od vás,tak snad mi to pomůže.Chtěla jsem se zeptat,nevíte ,jestli ho můžou pít i děti?Dcerka má 2 roky.

I.

reagovat 11.4.2007 10:04 - hlen

zkus mrknout na diskusi hlen

reagovat 25.5.2007 16:16 - Bohdana

jenže každý má jinou chrupavku, ten mírný tlak může být i velmi silný a přesto nic nekřupne.Několik pokusů je neúspěšných a pak následuje to samé v narkóze.Nechci strašit, ale každý nemá chrupavku jako z papíru...

reagovat 18.7.2007 21:00 - eva

aho suuzan .mam naprosto stejny problem jako ty.porad mam v krku hleny ktere nejdou vykaslat.je to hroyne neprijemne a zadny doktor mi nedokaze pomoct.

reagovat 4.8.2007 16:09 - mirka

posledny mesic mam problem s tvorbou hlenu na podnebi v ustech a na stranach jazyka, mam porad slanou chut a je to dost neprijemne, poradte, cim to muze byt.dekuji

reagovat 6.8.2007 14:08 - kRAJŠČÁKOVÁ

NA HLENY V KRKU, DOPORUČUJI KLOKTAT ŠALVĚJ, ALE SKUTEČNOU BYLINU NEJLÉPE ČERSTVOU UTRŽENOU NA ZAHRADĚ ALE I USUŠENOU, SPAŘIT PÁR LISTŮ A MÍT PO RUCE V KOUPELNĚ A 2X A VÍCEKRÁT KLOKTAT A I UPÍT MENŠÍ MNOŽSTVÍ, VYČISTÍ SE MANDLE I ZASTARALÝ HNIS, KTERÝ SE POSTUPNĚ UVOLNUJE A HRUDKY STARÉHO HNISU SE VYPLAVUJÍ. OSOBNÍ SKUŠENOST, TEL.737556969

reagovat 10.11.2007 20:25 - marcy pro Mirku

Mám podobné problémy a pátrám od čeho pocházejí.Souvisí to pravděpodobně s ledvinami.Chcete-li můžeme si předat zkušenosti.Volejte po 12hodině na tel.474540962.

reagovat 11.11.2007 19:33 - Věra

ahoj mamka trpí taky hleny které se ji tvoří s léků , ale bohužel nejde je vyměnit ani přestat brát byla jsem u plícního lékaře a dal ji tablety na odkašlávání a hleny jdou lépe ven jmenuje se Ambrosan (ambroxol hydrochloride30mg teď už je volně prodejné a mamce dávám 1 do večerních léků ze začátku brala ji 3X denn mějte se

reagovat 24.11.2007 21:06 - amfetamin

daj si piko a nic te neboli:D

reagovat 3.12.2007 20:56 - magda

mám také hleny. a zkouším acc long - z lékárny. zatim nic. a dále různé čaje na sliznice, také hleny stále nezmizely. tak zkusím podle rady níže - kloktat šalvěj. čerstvou nemám tak alespoň sušenou. děkuji za radu

reagovat 12.12.2007 18:18 - hanca

zahlenění organismu je v současné době u většiny lidí způsobeno konzumací tzv. bezenergetických potrevin. Bohužel lidem chybí ty správné informace o makrobiotice, která je nazývána správně energetickou medicínou - je to vědní disciplína, která se zabývá léčením energie jing a jang. a funguje to. Bohužel u některých lidí nadšení opadá v prvních měsících, neboť léčení makrobiotikou není otázkou týdne. Ale doporučuji se o ni zajímat a veškeré nemoci - tedy i zahlenění - se postupně odbourávájí - více Ing. Průchová Jarmila - skvělá ženská !!!!

reagovat 18.1.2008 17:16 - Linda

Podle bylináře Pavla je velmi dobré na hleny i v žaludku i v průduškách a mám to vyzkoušené fenykl,anýz a kmín v poměru 3:2:1,pomlet krátce a 1a půl lžičky na hrníček spařit vařící vodou a zakrýt na 15 min.,scedit a popíjet,opravdu to pomáhá,2-3 krát denně

reagovat 9.2.2008 16:45 -

Ahoj Lindo ,ty tři přísady meleš čerstvé moc tomu nerozumím 3:2:1 asi už mám zahleněný mozek moc,prosím Tě a co ten p.Pavel?

reagovat 27.4.2008 13:53 - kristýna

dobry den,je mi 16let a před 3mi lety my vytrhly krční mandle. od té doby mám problém z hleny. celí den me ničí mám je i v krku i v žaludku už nevím co dělat. často mě to vyprovokuje ke zvracení jídla a pak i hlenů. nevím co mám na to zkusit tak kdyžtak napište radu budu moc vděčná famicci"seznam.cz 732630879

reagovat 22.5.2008 10:47 - Pavlína

Dobrý den, má sestře se dělá hlen, jsou to malé útvary jakoby ledvinky, jsou dost cítit - jako hnis, ale je zdravá, ani nekašle. Čas od času se jí to objeví, doktor prý neví... Ani jí neudělal nějaké stěry... Nevíte někdo co by to mohlo být?

reagovat 17.7.2008 21:53 - Fredie

Mala by si prestan jest mliecne vyrobky z nich sa totiz vytvara hlien. Kup si Drugs Imun vyhladaj si nieco o nom na internete a hlavne sa pozri na pristroj zapper a nejedz cukor a sladke veci okrem ovocia. A prejde ta to.

reagovat 20.7.2008 22:10 - miš

já mam problémi že pořád mmusim dělat ehm ehm páč mam v kruku nahoře takej knedlík prosím o radu

reagovat 4.8.2008 22:33 - Martina

Ahoj,mám problém s nepříjemným tlakem v oblasti dutin už půl roku,na orl mi našli zlatého stafylokoka,a dali mi antibiotické kapky,ale problém s tlakem dutin nepřestal,řikali,že mám možná alergickou rýmu,tak mi dali kapky,ale nepomohlo to,tak jsem šla na alergologii,tam zjistili,že trochu reaguji na vnitřní a vnější plísně,dali mi kapky,ale zase nic.Jsem zoufalá,je to nepříjemný tlak až se přestavám soustředit na práci,nevíte někdo co by to mohlo být?Neměl někdo z vás podobný problém?Děkuji Martina

reagovat 2.9.2008 10:06 - Marie

Mažel ma delší dobu problémy s nadměrným tvorbou hlenú, hlavně rano,přitom se mu zvedá žaludek.

reagovat 2.9.2008 10:40 - Hanka

Ahoj Pavlíno,

ty malé "ledvinky" se mi dělají také, občas, už od dětství, myslím, že to není nic vážného, taky ale nevím, o co se přesně jedná...

reagovat 4.9.2008 13:58 - adann"seznam.cz

Mám naprosto stejné potíže, také to trvá přes rok, mám alergii na kočky a prach,ale nyní žádnou kočku nemáme.obávám se alergie na mléčné výrobky.Pokud máte již od někoho radu,dík za její poslání.

reagovat 22.9.2008 22:36 - Martina

Mám též občas problémy s nosními dutinami a kamarád,který měl ty samé(ukrutná bolest nad očima v místech nos.dutin)dostal radu od jedné babky,aby si jemně naškrábal usušený kaštan(musí se odstranit tmavě hnědá slupka)naškrábat nožem a sňupnout.Dojde ke kýchání a následně se začne rýma hrnout ven.Napřed začne kapat z nosu(musíš to vydržet a nesmrkat co nejdéle,aby se toho rozpustilo co nejvýce)a cítíš jak bolest odchází a začneš smrkat šílené množství sekretu.!!!POZOR!!Sestra otekla musela do nemocnice asi je alergická,ale mám kaštany stále po kapsách,protože nevím,kdy to začne bolet.

reagovat 22.9.2008 22:38 - králík

Mám též občas problémy s nosními dutinami a kamarád,který měl ty samé(ukrutná bolest nad očima v místech nos.dutin)dostal radu od jedné babky,aby si jemně naškrábal usušený kaštan(musí se odstranit tmavě hnědá slupka)naškrábat nožem a sňupnout.Dojde ke kýchání a následně se začne rýma hrnout ven.Napřed začne kapat z nosu(musíš to vydržet a nesmrkat co nejdéle,aby se toho rozpustilo co nejvýce)a cítíš jak bolest odchází a začneš smrkat šílené množství sekretu.!!!POZOR!!Sestra otekla musela do nemocnice asi je alergická,ale já mám kaštany stále po kapsách,protože nevím,kdy to začne bolet.

reagovat 2.10.2008 13:45 - veronika

ahoj muj manzel ma též problem s rýmou a navic šíleně zapáchá, doktori ale boužel nepřisli z zadným vysledkem pomoci trva uz to cely rok prosim o radu od ceho to muze byt...poradte prosim diky predem

reagovat 3.11.2008 18:49 - Pedro

Chtěl bych doporučit sledovat tyto stránky,neboť jsou nakloněné makrobiotickému stylu výživy a ten mi přijde nejlepší,leč je to makačka-vypustit mléko,bílou mouku a cukr..ale stojí to za to. Také je dobré dělat si jogínské průplachy slanou vodou-klystýr a nosní dutiny

reagovat 16.1.2009 18:03 - Soňa

Pozor - tenhle článek je plný nesmyslů. Proč zde není uveden autor a zdroj informací. Přečtěte si můj rozbor, co jsou zde za nesmysly:Proteinové řetězce a mastné kyseliny jsou tedy těsně shluknuty a neobsahují žádné samotrávicí enzymy. - ZA CELOU DOBU SVÉHO STUDIA PŘÍRODNÍCH VĚD JSEM O NIČEM JAKO SAMOTRÁVICÍ ENZYMY NESLYŠELA. V GOOGLU JSEM DALA VYHLEDAT VÝRAZ "SAMOTRÁvICÍ ENZYMY" A NAŠLO MI TO POUZE JEDEN ODKAZ - TENTO ČLÁNEK. I TO SVĚDČÍ O TOM, ŽE NIC TAKOVÉHO NEEXISTUJE A JE TO VÝMYSL / NESMYSL AUTORA ČLÁNKU.3) Přijímáme proteiny a tuky a snažíme se je v žaludku odbourat; ale bez enzymů a jiných faktorů, které jsou při rozkládání těchto látek podstatné. - VŠECHNY ENZYMY POTŘEBNÉ K ROZKLÁDÁNÍ CUKRŮ, TUKŮ A BÍLKOVIN JSOU PŘÍTOMNY V TRÁVICÍM TRAKTU, NIC TAKOVÉHO SE NEVSTŘEBÁVÁ POTRAVOU.4) Místo aby byly tyto denaturované částečky potravy v žaludku správně stráveny, dostávají se dál do tenkého střeva nerozložené (nestrávené) a odtud do krevního oběhu pomocí činnosti mikroorganismů jako candida, E. coli atd., které umožňují nestráveným proteinům proniknout do krve. Tak se zhroutí nejen bariéra filtru mezi střevem a krví, ale i imunitní dozor.

DENATUROVANÉ BÍLKOVINY - TO JSOU NAPŘ. POVAŘENÉ. ALE TO NEZNAMENÁ, ŽE JSOU ŠPATNÉ. NESTRÁVÍ SE UPLNĚ VŠECHNY BÍLKOVINY A POLYSACHARIDY, TY POTOM PŘEJDOU NESTRÁVENÉ DÁL DO STŘEVA. DO KREVNÍHO OBĚHU SE NAVÍC TAK VELKÉ MOLEKULY JAKO JSOU BÍLKOVINY NEMOHOU DOSTAT PŘES STŘEVNÍ STĚNU, TO BY MUSELA BÝT UŽ NĚJAKÁ VÁŽNÁ CHOROBA. BAKTERIE CANDIDA I ESCHERICHIA COLI JSOU VE STŘEVECH PŘIROZENĚ A MAJÍ TAM SVOJI ROLI. DŮLEŽITÝ JE POMĚR JEDNOTLIVÝCH TYPŮ BAKTERIÍ, JINAK JSOU TŘEBA PRŮJMY NEBO JINÉ CHOROBY.5) Vytvoří se pseudostřevní stěna, ve skutečnosti silná vrstva hlenu a vláknitého materiálu, která je vytvořená z živých a mrtvých baktérií, hub a enterovirů. Jakmile odumřou, vždycky nezmizí, ale zůstávají jako mrtvá hmota; pak zvápenatí a ztvrdnou, čímž vytvoří obložení z pseudotkání nalepené na skutečné střevní stěně. Zde se dobře daří velkému počtu nepříjemných mikroorganismů.

TOHLE JSEM NEMĚLA MOŽNOST JEŠTĚ PODROBNĚJI NASTUDOVAT, ALE VZHLEDEM K VÝŠE UVEDENÝM NESMYSLŮM LZE PŘEDPOKLÁDAT, ŽE TO BUDE NĚCO OBDOBNÉHO.

JE MOŽNÉ, ŽE NESTRÁVENÉ ZBYTKY TAM PAK VYTVÁŘÍ DOHROMADY JAKÝSI HLEN, ZÁROVEŇ TAM ALE PROBÍHAJÍ I FERMENTAČNÍ POCHODY, TAKŽE TO TVRDNUTÍ A TO, ŽE TO TAM ZŮSTÁVÁ NAPOŘÁD SE MI MOC NEZDÁ.6) Dodáním enzymů např. formou čerstvého zeleninového salátu ke každému koncentrovanému jídlu můžeme napomoci trávicímu procesu a omezit tvorbu hlenu.

TADY NEBUDOU TOLIK FUNGOVAT TY ENZYMY ZE ZELENINY PROTI TVORBĚ HLENU, ALE SPÍŠ TO, ŽE ZELENINA OBSAHUJE VELKÉ MNOŽSTVÍ VLÁKNINY, KTERÁ V ŽIVOČIŠNÝCH POTRAVINÁCH NENÍ VŮBEC. VLÁKNINA TY STŘEVA PROČISTÍ HLAVNĚ MECHANICKY. TAKÉ JE MOŽNÉ, ŽE NA SEBE NAVÁŽE MOŽNÁ I NĚJAKÉ ŠKODLIVÉ LÁTKY.Takže čtenáři s nebiologickým vzděláním pozor - i na netu se vyskytují úplné nesmysly...

reagovat 28.1.2009 20:20 - J +Z

Candidou jsme se sestrou trpěly cca 25 let a tehdy jediná rada a pomoc lékařů zněla:GENCIÁNA! Nic jiného neexistovalo.asi před 8mi lety jsem podtoupila vyšetření přístrojem EAV (elektroakupunktura podle Vola, která kdysy u nás nebyla uznávána, nyní už ano), neboť prokáže na kterou potravinu tělo reaguje alergicky.Jsou to skutečně hlavně cukry a antibiotika,nejvíce širokospekrá, ale co vím již tak 15 let a o čem se u nás nepíše je, že Candida snižuje imunitu organizmu stejnou měrou jako AIDS!!!Tuto informaci již dávno uvádějí anglické a americké studie.rozpoznávají i více druhů, zatímco u nás jsou problémy se samotným odběrem, natož pak s určením kmene,když je u nás diagnostikován pouze jeden druh!U mne se sestrou se jednalo o Candidou v ústech,myslím, že ústní hygiena nebyl až tak zásadní problém zkažených zubů, ale právě kvasinky.

Velice často se nám Candida usadila na hlasivkách a nemohly jsme mluvit, polykat.

Dále si myslím, že "napadením" sliznic se nám candida dostala až do plic a začaly jsme obě mít problém s dýcháním.

reagovat 4.2.2009 11:52 - lena

jsem permanentně zahleněná, už roky. protože se s tím pojí alergie, oslabená imunita, bolesti břicha, zácpa, autoimunitní onemocnění štítné žlázy, zkusila jsem to, co se nedoporučuje - přešla jsem sama na písnou bezlepkovou dietu. Držím ji zatím 14 dní a je to neuvěřitelné - jazyk, který jsem si musela minimálně 3x denně drhnout, jak byl povleklý, je zase růžový. to jsem nezažila roky. doufám, že vydržím. vlastně ani nevím, jestli za moje problémy může celiakie (nesnášenlivost lepku) nebo třeba candida (která se ale právě množí dobře tam, kde je hodně lepku), to se říct nedá. k doktorovi se mi moc nechce, kdykoliv jsem kdekoliv byla , vždycky se to svedlo na psychiku ...

reagovat 8.10.2009 10:57 - Honza

Mám problém s neustálým zatékáním hlenů do krku.. Nesmrkám a nemám problém s krkem.. na ORL zatím vše v pořádku.. mám si zavolat, jak dopadl výtěr krku, který si myslím, že bude naprosto v pořádku.. Doporučila Vincentku ve spreji, dostatek tekutin.. Sama mi sdělila, že se tento problém špatně řeší.. Pochopil jsem spíš, že se s tím nedá nic dělat.. Ale já to ještě nevzdám.. budu se denně snažit vypít 3-4 litry tekutin, Vincentka a omezit mléčné výrobky, alkohol.. V případě normálních výsledků výtěru si ještě zajdu na alergologii a pak uvidíme.. Pokud zase nic, tak zajdu na gastroenterologii, neboť trpím Crohnovou chorobou, jestli není příčína tam.. Ale hleny trpím už několik let, i před Crohnem... Má někdo podobné problémy?

reagovat 6.11.2009 12:40 - katka

ja se cistim bylinkama pruplachama nosu a dutin pana simy.
cti tu:
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,280.0.html
o panu simovi http://www.e-knihovnicka.cz/nej/06_bylinky/sima.htm
tez napsal knihu, ktera se da koupit u nej a nebo pujcit v prazske mestske knihovne.

reagovat 11.11.2009 12:52 - Denisa

jsem permanentně zahleněná,...

Ahoj Lenko, mám podobný problém. Je mi 16 let, jsem zahleněná, v hlenách se mi objevuje krev, když už náhodou se nějaký povede dostat ven(což je spíše zázrak a nic častého), štítná žláza nefunguje správně, oslabená imunita, astma, alergie u toho pálení žáhy atd. Doktoři mi nedokáží odpovědět co to způsobuje čím to je... jediné co do mě neustále cpou jsou atb., vitamíny v práškách, téměř nic nesmím jíst a bylinky mi zakázali, že prý mi to ublíží na hlasivky(
mám s nimi od vých 13 let problémy)... Chtěla jsem se tě zeptat na tu bezlepkovou dietu, jak dlouho by se měla držet a nebo co by jiného, krom této diety mohlo pomoci...? S doktorem se o tom už raději ani nebavím,pač jsem zjistila, že to smysl nemá, nepsal by mi další prášky a o ničem... Díky moc

reagovat 28.2.2010 22:46 - Jana

ahoj muj manzel ma též...

Doporučuji všem zahleněným, mořskou sůl rozmíchat ve sklence s vodou (vlažnou)půl malé lžičky a vtáhnout do nosu, propláchnout,opakovat,smrkat,potom vykloktat a zbytek hlt dva vypít...každé ráno, budete se divit, celý den budete mít čistý nos,ústa a zuby a také v žaludku, sůl vstřebává jedy, vyloučíte
je!!! Jinak bych nemohla existovat, nos mám z dětství křupnutý po úraze, přepážka v háji,tímto chrapot,atd atd...tuto jógu provádějte, budete čistí !!!!! J.

reagovat 15.8.2010 15:54 - marcela

V poslední době mám...

mám už dlhší čas problémy s prehltaním, pocit nadmerného množstva hlienov v hrdle a toľko slín, že mám problém rozprávať.vraj som v poriadku.ak je tu niekto, kto má podobný problém, prosím o radu. ďakujem

reagovat 3.9.2010 20:43 - eva

Mám už delší dobu...

mam v krku hleny mam strach aby to nebyla rakovina ale nic me neboli zatim

reagovat 25.9.2010 10:16 - Martina

Já jsem taky měla hleny a bylo to z mořské soli.Přestala jsem jí jíst a hleny už nemám.

reagovat 25.9.2010 17:47 - Mary

Zbavila jsem se hlenů,když jsem přestala jíst mléčné výrobky- zakázala jsem si jogurty,podmáslí, zmrzliny, mlíčko i do kafe, ani to kafe jsem pak nepila a bylo mi po týdnech zase dobře. Kvůli zahlenění jsem předtím hůř slyšela, nemohla dýchat vleže a odkašlávala jako silný kuřák.

reagovat 30.9.2010 22:09 - ARETI GREGORIOU

Mám podobný problém....

PRECETLA JSEM SI VAS PROBLEM S HLENEM V KRKU. JAK JSTE TO RESIL, PROSIM DEJTE MI VEDET, PROTOZE TRPIM STEJNYM PROBLEMEM UZ ROK A STALE NEMAM RESENI.
DEKUJI VAM

reagovat 8.10.2010 23:45 - Mirka

Mám už delší dobu...

Muzete se ozvat po te dlouhe dobe, zdali nastaly nejake zmeny???Dekuji

reagovat 5.11.2010 10:11 - DITA

Měla jsem taky problém.Také jsem si myslela že jsou na vině jeno mléčné výrobky.Šla jsem na vyšetření a ejhle.Vysušená sliznice a blokace krční páteře na tom měla taky vinu.Jo a klimatizované prostředí.Příčin je moho.Vyfasovala jsem kloktadlo je to taková sůl a problémy postupně odcházejí.

reagovat 31.12.2010 10:25 - Marek

Dobrý den mám problém jsem alergický na psa a na roztoče a vykašlávám hlen mohl by mi někdo poradi co s tim?

reagovat 1.1.2011 00:54 - Vlasta

Dobrý den mám problém jsem...

Vincentka

reagovat 5.1.2011 22:50 - Monika

Na zahlenění mi pomáhá pití 2 až 3 litrů č i s t é vody denně.Maximálně přidám pár kapek citronu pro zpestření.

reagovat 6.1.2011 00:56 - Dana

Dobrý den mám problém jsem...

Hydrokolonterapie. Nejlepší způsob,jak vyčistit zanešené střevo.

reagovat 12.1.2011 15:13 - emilika95

V poslední době mám...

sona95-jaka je pricina nadmerne tvorby slin?

reagovat 16.3.2011 09:51 - Jarmila

Mám už delší dobu...

mám podobné potíže,pocit,že mě snad stále bolí v krku a ndměrnou tvorbu hlenů,které dráždí k vyčerpávajícím záchvatům kašle.Nikdy jsem takové problémy neměla,jsem hypertonička a asi před půl rokem mi byly změněny léky z jednoho prášku na tzv. trojkombinaci.tehdy jsem ještě potíže tohoto rázu neměla ale po čase když se objevily jsem si spojila souvislost se změnou léků a opravdu v příbalovém letáku byly popsány přesně jako vedlejší účinky potíže,které mě trápily.Takže,pokud berete nějaké léky je možné že potíže mohou být právě těmito nežádoucími vedlejšími účinky a je nutné vše prokonzultovat s lékařem ,který vám je doporučil.

reagovat 26.3.2011 07:20 - Tomek

čau lidi, mám taky takový problém zkuste tohle pokud věříte na zázraky

http://www.zdrave-koloidni-stribro.cz/

reagovat 26.3.2011 07:39 - Tomek

ale je to dost drahé nevím jestli to pomůže, je možnost si to vyrobit i doma ale ten přístroj není zrovna za pakatel.-zkuste se rozhodnout sami

reagovat 6.4.2011 12:16 - Dana

Ahoj vsichni,mam stejny problem,neustale se mi tvori hlen v krku,hlavne po jidle a kdyz se hodne smeju,mam i zvysenou teplotu kolem 37,2.Byla se u obvodni na vyteru a nic nenasli,doporucili mi na krcni,pry tam maji zrcatko co se zavede do krku..Nevite nekdo neco o tomhle vysetreni? Je to neprijemne?jak hluboko se to zavadi?diky

reagovat 6.4.2011 12:31 - zdravotnice

Neustálé tvoření hlenu,někdy chrapot a špatné dýchání je způsobeno žaludečními šťávami při refluxní chorobě. Doporučuji brát zkušebně Helicid 10 mg,volně prodejný v lékárně. Po týdnu by se měly problémy zlepšit, jestliže je toto příčinou.

reagovat 13.5.2011 22:04 - Martina

Dobrý den,

poslední dva měsíce mám rýmu. Zpočátku jsem si myslela, že jde o typickou alergickou rýmu, ale napomáhá ani Zirtec a Nasobec. Sliznici mám suchou a velmi podrážděnou a nateklou. Posledních 14 dní smrkám hnědo krvavé hleny (týká se většinou pouze pravé nosní dírky). Teploty nemám - pouze mírné bolesti hlavy a v pravé části nosní dutiny. Nevíte nědo, co by to mohlo být? Mám zajít k obvodní lékařce?

Díky moc za radu.

reagovat 16.5.2011 17:33 - Ivoš

IVKO-zajdi si do lekarny a...

Ahoj také mám stálé hleny ráno kolikrát nemohu ani mluvit a po raním čaji se začnou uvolnovat a vykašláním je dostanu ven odpoledne je to dobrý a na večer a ráno znova mám to už tak pět let a nic my z lékárny nepomohlo má nikdo ještě nějakou dobrou zkušenost děkuji

reagovat 20.6.2011 10:07 - Jiřina

Ahoj. Již cca 10 let trpím zatékání hlenu do krku, který nejde ani vysmrkat ani vykašlat. Je to bílý hlen, který mi sedí mezi nosem a krkem, ale neustále. Ani na hodinu nezmizí. Už mě seškrabávali nosní sliznici, nějaký výrůstek po nosní mandli, zkoušela jsem homeopatika, léčitele, vaše rady s octem a medem a můj problém je horší a horší. Bez žvýkačky raději nechodím mezi lidi, ale pořád doufám, že s tím nebudu muset žít. Začnu zkoušet, jestli to nepůjde těmi žaludečními kapkami. Kdyby měl někdo nějkou novinku, poraďte, prosím! Děkuji.

reagovat 20.6.2011 12:47 - Monika

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

Velmi často za těmito problémy jsou paraziti. Je možné užívat protiparazitární přípravky- např. http://www.001shop.cz/Anti-parasite nebo se nechat na přítomnost parazitů vytestovat na přístroji Salvia v nějakém centru řízené detoxikace. Dalším problémem mohou být těžké kovy - často je přítomno obojí - paraziti i těžké kovy.

reagovat 20.6.2011 16:15 - Mary

Velmi často za těmito...

A ti milujou mlíko.

reagovat 22.7.2011 12:50 - manda

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

Zkuste si namočit v mořské soli,tyčinky
na čištění uší a potom si je strčte
co nejdál do nosu ,jde až že vykukují
dva centimetry,vlezte si na 15 minut ,
do vany do horké vody a uvidíte ,jak potečou nudle.
potom si denně vyplachujte mořskou solí nos malou injekční stříkačkou.aby vám
patrem vyteklo do krku ,rozdělám půlku
lžičky mořské soli v trošce vody.

reagovat 9.9.2011 07:11 - Jerry

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

Ahoj Vsichni
V unoru jsem prechodil chripku a od dubna jsem se do sprna trapil tvorenim hlenu v nosu a padal do krku,Uz jsem nedoufal ze to zmizi,,Zkousel jsem vse a nic nepomahalo,doktory v Usa leky atd,,Pak jsem prisel na tento odkaz a tu jsem vycetl pouzit morskou sul denne a upravit jidlo a by se zamezilo tvoreni hlenu,
VYSledek !!!zabral za tri az 5 dnu,,Jsme to zase ja a proto se tu s vami chci podelit o radost!!!
1)rano do vlazne vody lzici morske soli jemne a nasavat do nosu asi 3 x po sobe a uvidite jak se vycistite hned,
2) dulezite upravit jidelnicek zadne mlecne vyrobky,zdane prepalete tuky a tucne jidla a
3) ke kazdemu jidlu talir zeleninoveho salatu aby Vam vytvoril ty enzymy!!
4 ) 3 l vody denne
a mysli ze vysledek ucitite brzo
spozdravem Jerry USa

reagovat 9.9.2011 07:50 - Šárí

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

http://www.patentnimedicina.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/kulicky-a-tablety/039-druhy-dech-sokola

reagovat 24.12.2011 09:38 - onza

Vytrhnuti mandly se nic nevyresi ba naopak a hlavne uz to nejde vratit zpatky. Muzou se objevit problemy sliznice, zanety jsou take beznym problemem, to nemluvim o pruduskach a astama. Pokud mate problemy zajdete si krcni. Pokud si nekdo mysli vytrhnu mandle a vse bude v poradku, tak je dost najivni.

reagovat 16.1.2012 18:56 - Smolík Petr

Mám už delší dobu...

Po jídle mi jdou nahoru hleny a potom mě začne lechtat v krku

reagovat 17.1.2012 00:21 - Mary

Všechno se má vypozorovat, aby člověk neškodil sám sobě: chce to čas. Každé jídlo není dobré pro "široké lidové masy", hodně lidem dělá špatně! Takže pečlivě zvažme, čím se nakrmíte. první věc je vyhnout se mléku a mléčným výrobkům, včetně čokolád, které obsahují mléčný prášek.

reagovat 21.2.2012 09:35 - Bebbana

Mám podobný problém....

Michale zkus tady: http://www.lekari-online.cz/orl-otorinolaryngologie/diskuze/rhinosinusitis/chronicka-zadni-ryma-i47845

reagovat 11.3.2012 10:34 - Marusia

Ahoj Emo!
Mám přesně ty...

Ohledně toho zápachu z pusy - občas se mi na mandlí dělají čepy (ze záhybů na mandlích mi leze takové bíložluté svinstvo, které zrovna dvakrát nevoní), většinou si musím šáhnout na mandle a dopomoct tomu ven, ale léčit sem se s tím nebyla...tak jen jestli to taky nemáte?

reagovat 7.5.2012 00:02 - Valda

Přidávám se již asi přes 4roky neustálý pocit něčeho v krku ucpaný nos několikrát závyslost na nosních kapkách olint po kterých je nejdřív dobře pak bez nich nemůžete dýchat.Snažím se s tím žít mám problémy s mluvením často mi neni rozumě skrz ucpaný nos neustálá tvorba hlenu v krku,bolesti hlavy v krku únava změny nálad atd je mi 25let již několikrát u lékaře obvodního ale vždy jen antibiotika a nic dále jelikož chození po doktorech neni můj koniček a pani doktorka by asi chtěla abych se sám vyšetřil a řekl jí co mi je a jaké léky potřebuji tak si už nevím rady

reagovat 20.8.2012 19:13 - Pavla

Již od puberty mám...

Kupte si v lékárně kapky citrovital a vytrvale kloktejte, čepy zmizí, kvasinky, které vše způsobují zmizí a bude Vám dobře. Podívejte se na stránky www. nadeje - byliny, tam je dobrá informace o Citrogrepu, je tam i grepový olej. Je to skutečný přírodní zázrak, ale musíte vytrvat. Přitom je to úplně neškodné. Přeji uzdravení, používá to celá moje rodina, má to široké použití.

reagovat 22.10.2012 19:27 - eva

achjo,taky mam hleny vic jak 5 let,ve stejné intenzitě,od té doby co to mám to nezmizelo ani na den.ráno hustější hleny, pak přes den je to lepší, bezbarvý.Začínám s klystýrama,vynechávám mouku,cukr,mléčné výrobky...a zatím teda žádná změna,při stěrech zjištěch beta hemo. streptokok sk. C,ale nebývám nemocná,nemá zdravotní problémy...tak nevím,co to je

reagovat 30.11.2012 15:33 - Jiřina

...

Na váše doporučení užívat "Druhý dech sokola" jsem si osobně dojela do Budějovic na vyšetření k lékaři, který se tím zabývá. Předepsla mi Druhý dech sokola, po dvou měsících jiné produkty, po dvou měcících opět něco jiného. Výsledek je ten, že po půl roce léčení a zaplacení cca necelých 9tis.kč za léky je můj zdravotní stav naprosto stejný, jako před léčbou. Ovšem musím zkusit všechno. Takže další naděje je v háji a nevím, jestli mi ještě něco pomůže!

reagovat 19.4.2013 10:12 - Matej

Mam stejny problem. uz enkolik let neustale zahleneny, musim porad vykaslavat a chrchlat, obtezuje to nejen me ale nejvic moje okoli... nevim co mam delat. kdyz mam stesi a spim az do rana, musim pak nejakou pul hodinu uvolnovat a vykaslavat nesmyslne ztvrdle bile hleny, konzistenci stejny jak rosol.. a tak to pokracuje cely den a k veceru nez du spat to stejne, abych mohl jit musim vykaslavat nejakou tu dobu, par pidi hrudek, ktere vubec nejdou ven, skoro jak prilepene. zkusil sem uz nespocet moznosti. od cinske mediciny, po astrologickou medicinu, prasky na alergii atd.. Zadny doktor nebyl schopny mi poradit, nebo me vylecit. nikdo nevi.. Na plicnim vsechno v poradku, na krcnim taky.. uz vazne nevim sem zoufalej...

reagovat 19.4.2013 12:27 - Šárí

Na váše doporučení...

Je mi líto, že moje rada nebyla k ničemu...

Mně na odhlenění číňani prostě fungují. Užívám je vždy v listopadu a prosinci, abych nedostala zánět průdušek. A musím říct, že když je beru poctivě dva měsíce, tak skutečně zůstanu zdravá celou zimu.

reagovat 23.4.2013 09:34 - Mirek

Mam stejny problem. uz...

Dobrý den, je mi 39 let...ano,mám naprosto stejný problém jako vy.Jsem sice alergik(pyly,trávy apod.),ale to nemá na tvorbu hlenu vliv.To mám již odzkoušeno.Mám ten samý průběh jak ho popisujete,od neustálého vykašlávání hlenu už mám zarudlý krk a okolí hrtanu dost bolí....Abych se přiznal,tak zatím nejvíce(ikdyž ne úplně)mi pomohla konzumace cibule a česneku v syrovém stavu ve větším množství - ale je to opravdu jen dočasné,také konzumace mastnějších jídel a pití teplých nápojů mi na čas zklidní dráždění v krku - zmírní mi to příznaky jen třeba na 2 hodiny,ale díky za to.Teď zkouším Mucosolvan kapky a taky mi to pomáhá,tak cca na 2-3 hodiny je klid,nedráždí se mi tolik ke kašli, ale jak píši,zatím se toho nemohu také úplně zbavit a hledám radikální řešení.Hodně konzumuji mléčné výrobky,ale ty jsem jídával vždy a nejsem na ně alergický,takže si myslím,že tam problém nebude.Osobně si myslím,že prášky či kapky nepomohou napořád,jen dočasně utlumí problém.Můj kamarád měl stejné problémy,ale nyní jezdí každý rok k moři a tyto problémy zmizely....ale já nemohu jezdit každý rok k moři :) Strávil jsem několikrát týden na horách,např. Karlové Studánce a moje problémy na čas zmizely,takže možná je to způsobeno i prostředím ve kterém se pohybujeme,já jsem z Brna a smogu je tady také celkem dost....přeji hodně štěstí k vyřešení vašich problémů vám všem, jezděte k moři :).

reagovat 23.4.2013 10:14 - Mirek II

Dobrý den, je mi 39...

S tímto se potýkám poslední dva roky.Začalo to v listopadu 2011 chřipkou a úporným kašlem.Po odeznění teplot mi zůstal kašel ve dne v noci.Praktický lékař na mě nic neshledal,poslech úplně čistý.Po měsíci na plicním,po rentgenu a vyšetření prohlásil lékař,že na mě nic nevidí.Nadále jsem kašlal a vykašlával rosolovité hleny.Po půlročním kašlání mi udělali v nemocnici bronchoskopii a hle.Diagnoza zněla - vleklá tracheobronchitis.Nemoc nevyléčitelná,do smrti.Akorát můžete mírnit její příznaky.Ano,lázně a moře mírní příznaky,ale to je dnes jen pro
bohaté.Takže česnek,cibuli v syrovém stavu,Vincentku pít a inhalovat,prsní čaje,vitaminy A a E,nic studeného.Mléko zahleňuje,není vhodné.A hodně věřím čínské medicíně i když jsem před celým problémem právě užíval Korolen a nevim,zda-li mě neodhleňoval moc,či to celé nevyvolal.Ale to na jiné téma.

reagovat 23.4.2013 11:53 - Mirek

S tímto se potýkám...

Nyní jsem našel zajímavou informaci ohledně zánětu průdušek(projevuje se stejnými příznaky jak je tady mnozí popisují včetně mne) zde: http://nemoci.vitalion.cz/zanet-prudusek/ a kdo ví,jestli většina z nás nemá podobný problém.Pokud je zánět chronický,nic moc s tím asi nenaděláme,jinak jej lze s úspěchem léčit až úplně odezní....

reagovat 30.4.2013 23:18 - Jirka

Je mi líto, že moje rada...

To Šárí

Teče z Tebe komerce každým pórem. Možná se raději soustřeď víc jen na sebe a vynech tyto diskuse.

reagovat 1.5.2013 10:46 - Jana

Stejně jako vy všichni tady,chytala jsem se každé dobré rady,jak se zbavit hlenů a kašle.Po obyčejném nachlazení byly noci,kdy jsem skoro nezamhouřila oko a do rána seděla na posteli s kapesníkem v ruce. Při zadní rýmě jsem polykala nekonečné "provazy" hlenu.Na jídlo jsem neměla ani pomyšlení,protože zahleněný žaludek moc jídla nepobral a pak jsem ho stejně vyzvracela i s množstvím hlenu.Aby toho nebylo málo,usadilo se mi to i na průduškách.Vystřídala jsem několik léků,ale žádný mne toho nedokázal úplně zbavit.Vyzkoušela jsem skoro každou babskou radu,bohužel můj žaludek lecos nesnesl a tak jsem se zaměřila na čínskou medicínu.

Na průdušky jsem si dělám teplé olejové zábaly /nesmí u toho být horečka/ a pravidelně užívám bylinné produkty.Účinky jsou individuální,u někoho zaberou dříve,u jiného o několik dnů později.Produkty jsou sice finančně nákladnější,ale pomohou.Vždy se mi uleví a mohu spát celou noc.Ráno téměř nezakašlu a večer klidně usínám,ale není to hned,léčba vyžaduje svůj čas. Nedoporučuji jíst a pít mléčné výrobky,které opravdu zahleňují a umocňují zhoršený stav potíží.

Tato diskuze slouží k výměně zkušeností a rad ať komerčních nebo NEkomerčních. Nechápu jízlivé poznámky některých účastníků diskuze.Každý se chce zbavit svých potíží a hledá pro sebe adekvátní pomoc,když medicína nezabírá.Pravdou je,že zde nabízí pomoc i distributoři přírodních produktů.Nemám zájem mastit si kapsu na potížích lidí,na to bych si vybrala jiné zaměření /parfémy,kosmetiku a jiné další zbytečnosti/.Ráda se podělím o své zkušenosti s bylinnými produkty nebo zkušenostmi blízkých,přátel a známých.Vždy mě zahřeje dobrý pocit,že jsem mohla komukoliv pomoci.Nikomu se tady nic nevnucuje a ten,kdo opravdu bude mít zájem pro své zdraví něco udělat,může napsat na níže uvedený mail.Kdo chce,ať dál trpí potížemi,těm se jinak pomoci nedá.
strelec.drak@seznam.czreagovat 27.5.2013 22:49 - jersil

Dobrý den

nemáte...

Ja mam skusenosť, je to neprijemné ale mne to velmi pomohlo.
Prvý kraát to bolí , taka tupá boleť, mne to robili 3 krat s odstupom 3 dni. Tie dalsie neboli take bolestive, lebo ta dierka tam ostala. :-)
jednoducho da sa to prežiť. ja som sa bala strasne ale nebolo inej volby.odvtedy mam pokoj s dutinami.

reagovat 14.9.2013 21:36 - Eva

Nachlazení je hrůza,ale hodně jsem si zvykla na to používat psí sádlo, protože uvolní hleny a kašel a nemusím do sebe ládovat žádné prášky. I bolest v krku mě po něm přejde.

reagovat 25.9.2013 13:39 - Už se přece známe!

Stejně jako vy všichni...

Tady uvedený mail už byl nabízený k vyřešení zdravotních problémů na víc diskusích zde. Různé problémy, pokaždé podobně seriozně nabízená pomoc vycházející z osobní zkušenosti. Zajímavé...

reagovat 31.10.2013 16:30 - Agáta

Jednu dobu jsem měla stejné...

Dobrý den,chci vyzkoušet jablečný ocet. Mohla bych se zeptat,kolikrát denně to mám pít? Moc vám děkuji

reagovat 3.11.2013 15:56 - Karin

Osobní zkušenost s jablečným octem nemám, ale má sestřenka si jednou vyráběla sama domácí, přímo z jablek, chtěla to hlavně na podporu hubnutí, vím, že užívala 2 lžíce denně. A co se týká zahlenění při nachlazení, zkoušíme taky různá přírodní řešení, ale když zrovna nic nemám, doma mi nesmí chybět sirup Stopkašel, je sice z lékárny, ale je čistě bylinkový a proti zahlenění zabírá opravdu rychle, je určený i pro děti, tak je výhoda, že pro celou rodinu stačí jeden sirup, Psí sádlo znám také, při potížích mažu hlavně děti, také dobrý produkt

reagovat 4.11.2013 18:25 - Karel

Co sléz?
http://bylina.iprostor.cz/slez-prehlizeny.htm

http://www.spektrumzdravi.cz/slez-maursky-malva-mauritiana

se používá vnitřně i zevně k ochraně sliznic...........

reagovat 18.11.2013 20:33 - Karin

RADA-ODHLENENI jak to tady procitam vsechny rady jsou zbytecne a s kratkodobym ucinkem. DULEZITA JE DETOXIKACE ORGANIZMU,ZDRAVY ZIVOTNI STYl-bez chemie v potravinach a v lecich-vse najdete na internetu.Prosla jsem stejnym peklem a doktori si taky se mnou nevedeli rady-jenom do mne cpali prasky-vse bylo zbytecne-stal se zazrak DNES JSEM BEZ LEKU A BEZ PROBLEMU.Preji hodne uspechu v lecbe a HODNE ZDRAVI

reagovat 18.11.2013 20:48 - Zdenek

Dobrý den,

poslední dva...

Dobrý den,
při nachlazení dýchacích cest se mě nevytváří hlen a po delší době dochází k pálení horních dýchacích cest. Potíže se vyskytují v období chladného počasí. Jak podpořit tvorbu hlenu.

Děkuji za radu.

reagovat 19.11.2013 00:44 - Marta

Již od puberty mám...

posobuju aj svbenie v nose, a tvate.Treba sa tiez pozriet na Parazity, Ja sa im tiez teraz viac venujem.treba skusit.

reagovat 9.12.2013 13:08 - Marta

Asi mám zápal plic,ale...

No tak to muzes bzt uplne v klidu na to ze jsi 5x kourila,opravdu,ale opravdu neprijdou :))

reagovat 16.12.2013 00:49 - Ludmila

Mám už delší dobu...

Dobrý den.
Právě zas a znovu pročítám jak trápí hleny v krku, které nejdou ani vykašlat ani spolknout. Trápím se takto už sedmý týden a výsledky z vyšetřeních jsou negativní. Moje problémy ale nepříjemné . Po léčbě antibiotiky a různými jinými prášky, které nezabraly, mě po čtení názorů tady napadlo vzít si prášek proti alergii. Náhodou jsem doma měla Claritin a světe div se....,,knedlík" z krku po dlouhých týdnech zmizel a já mohu volně polykat. Doufám,že zítra se stav nevrátí zpět. Ale aspoň první úspěšný lék.

reagovat 17.1.2014 11:27 - Lucka

Měla jsem dlouho (asi měsíc, což se u mne nestává) ucpaný nos,resp. jednu dírku ale vysmrkat to nešlo a neustálé odkašlávání hlenu, který se tvořil pořád dokola. Po přečtení většiny přízpěvků tady, jsem zkusila radu s jablečným octem (každé ráno na lačno užívat 1 lžíce jablečného octa s medem rozmíchat ve sklenici vody)Zabralo to už druhý den jsem se cítila lépe a třetí den, byl nos volný a čtvrtý den již bez hlenů.

reagovat 17.1.2014 11:53 - Michael Tombak-Je možné žít 150 let

Úryvek z knihy:
Podívejme se na děti ve věku od 2 do 5 let. Stále mají pod nosem slizovitý sekret kvůli stravě s nadmírou bílkovin a škrobů. Děti krmené uměle mají úplně zničenou imunitu. Jsou náchylné na různé druhy infekce, stále stonají na nachlazení, rýmy, angíny, zápaly plic atd. Ve většině případů můžeme mluvit o potenciálních alergicích. Je těžké předvídat, jaké nemoci mohou ještě děti napadnout v důsledku odebrání mateřského mléka.
(autor tady mluví o potencionálních alergicích.... možná s tím souvisí problémy s hleny!!! Některé potraviny v nás vyvolávají alergii, proto ty hleny!!!

reagovat 18.1.2014 19:34 - Maja

Dobrý den

nemáte...

Při zákroku závisí pocity od šikovnosti lékaře, zažila jsem ho opakovaně a pak jsem bez problému šla do práce, jediný příznak, citlivý nos

reagovat 23.1.2014 11:47 - Michael Tombak-Je možné žít 150 let

Směs šťávy: rajčata (54 ml) + jablka (108 ml) + dýně (54 ml) + citron (24 ml), poměr 2: 4: 2: 1.
Použití: tahle směs skvěle čistí organismus od hlenů a přispívá k rozpouštění tukové tkáně. Pít max. do 1,5-2 1 směsi v odlehčujících dnech, kdy pijete pouze šťávy. Výsledek je oslňující!

reagovat 31.3.2014 12:55 - maja

Asi mám zápal plic,ale...

Vůbec se neboj ,jestli jsi kouřila 5x,to nic neznamená,ale mas li stále potíže jdi na rengenzapal je třeba včas lecit

reagovat 31.3.2014 13:17 - maja

Po dlhšom čase a nemalých...

Homeopatika,jak jste nyní zjistila vám nepomahaji,a dokonce se přidávají další divné nemoci,od homeopatii dejte ruce pryč,pomáhají zdánlivé neco se zlepší a hned udeří horší nemoc.jak muže pomoci voda s jednou kapkou účinné latky'pomaha ZLÝ naoko,dostane vas do psychických problému,ze kterých se velmi těžko člověk dostává. In

reagovat 3.4.2014 10:49 - Ivana

Již od puberty mám...

Ahoj, zkusila bych nastrouhat na jemno křen (1/8 litru a přidat šťávu ze 2-3 citronů).Vytvořit kašičku. Užívá se 2x denně 1/2 čl. Nic za tím nepít. Uchovat v lednici. nesmí být starší týden. nejlepší je čerstvý. A nebo inhalovat tymiál + francovka, rozmarýn.
Iv

reagovat 13.5.2014 08:54 - Jarka

ahoj.jsem tady nova a muj...

Ahoj,taky mam vice let problemy swe zahlenenim.Nejde to vysmrkat,ale mam neustale hleny v krku.Nasledek-drazdivy kasel(zachvat),ktery vede k vykaslani hlenu.Reakce prijde casto po jidle,ale uz nevim cemu se vyhnout.Vsechna vysetreni jsou negativni.Vsichni lekari jdou sme plice,i presto ze zduraznuji ze je to reakce na potraviny.Alergicke testy taky negativni.

reagovat 1.6.2014 18:47 - jarmi

Již od puberty mám...

mně vyndali mandle z krku,,ale je to dvojsečná zbran,,sice nemám angíny,,ale zase trpím zánětem nosohltanu,,protože v krku chybí bariera pro zastavení hlenu z nosu a taak je to koleběh,,,rýma,,,bolavý krk,hlasivky a pořád dokola,,,

reagovat 29.6.2014 18:57 - mirka

Asi mám zápal plic,ale...

že jsi 5x kouřila se ale opravdu poznat nedá, to nemusíš mít strach, ale ani se to neuč, stojí to mimochodem moc peněz a opravdu škodí zdraví

reagovat 10.7.2014 00:49 - Matej

No ja som zo Slovenska a mám 16 rokov, trpím hemochromatózou (nadmerné extrahovanie železa zo zeleniny a jedla) a teraz posledné 2 dni sa nemôžem poriadne nadýchnuť ... Skúšam si dávať bioparox a tak ale to zabere na 2 min ani to nie ... Ten hlien má chuť krvi lebo ja krv poznám veľmi dobre na púšťaní žilou som nebol už veľmi dlho a bojím sa , že sa v noci zadusím, radšej ani nespím ... Je to zlý pocit, ďakujem za každú jednu vašu odpoveď ...

reagovat 3.8.2014 14:48 - ema

Manžel po mozkové příhodě byl dlouho v nemocnici ted je celý zahleněný i v moči má hleny užívá mukosolvan, ale nepomáhá mu.Chtěla bych poradit i nějaké bylinky Děkuji Ema

reagovat 8.12.2014 21:19 - Marie

mně vyndali mandle z...

Stejný problém po operaci krčních mandlí, ještě se přidaly záněty průdušek, "léčené" antibiotiky. Před 15 lety jsem vysadila lepek ze stravy a je po problémech. Kdybych bývala měla víc informací v době s angínami, věřím, že žádná operace mandlí být nemusela. Lékaři mi ještě nikdy od nemocí nepomohli, pouze způsobili jejich chronický stav.

reagovat 18.3.2015 04:58 - lenka

Již několi měsíců mám...

Zdravim ja trpim silenymi bolestmi bricha a neskutecnym nafukovanom a nadymanim k tomi prujmy atd..na ultrazvuku i odberech samozřejmě nic az kolonoskopie a odber ze strwv k hostologii mi potvrdily crohnovu.chorobu bez tohoto vysetreni.nic nezjostis..

reagovat 29.4.2015 11:05 - el

Asi mám zápal plic,ale...

Ahoj, nemusis mit obavy pokud nejsi silna kuracka a nezapalis si kazdy den tak nic nezjisti. Dokonce je to lekarske tajemstvi a doktori by ani rodici toto nemeli zdelit. V nemocnici muzes zustat pokud to stebou bude hodne zle a to by bylo v propade kdy by si sotva chodila a mela by jsi halucinace a blouznila si. Jinak zapal plic se leci doma pokud nejsi na pokraji smrti a neni to prilis vazne.

reagovat 3.5.2015 23:37 - Ludmila

mám už dlhší čas...

Mám také už 4 měsíce hleny , které nejdou vysmrkat ani vyplivnout, knedlík a sucho v puse . Na ORL všechny moje problémy označili jako reflux jícnu. Prášky zatím nepomáhají ani sprej na astma, doporučili mi i výplach nosu. Zdá se to lepší , tak uvidím jestli aspoň zahlenění ustoupí.

http://www.ordinace.cz/clanek/brante-se-ryme-vyplachem-nosu/

reagovat 9.6.2015 06:47 - Michaela Holubová

Jednu dobu jsem měla stejné...

Mám ten samý problém zkusim to co vy snad se mi to zlepší

reagovat 22.8.2015 21:06 - monika

Mám už delší dobu...

ja mam to samy

reagovat 22.11.2015 23:08 - Ludmila

Již od puberty mám...

Stejné problémy mám už rok, momentálně jsem po mukotomii a kyretáži zbytnělé sliznice. Zatím není zahojeno, ale problémy trvají. Zajímalo by mě, jak dopadl váš problém , přecejen to je už pár let.

reagovat 11.12.2015 21:17 - surfik

Trpím hleny v krku už dlouho,potřeba je vykašlávat a to hlavně ráno.Na ORL mi zjistili reflux.Budu muset řešit u jiného odborníka jak to léčit a taky muset upravit dietu.Uvidí se,co dál,musí přesně určit o jaký reflux se jedná.Myslím že úprava diety bude první volba před léky a operací.

reagovat 12.12.2015 09:20 - Linda

Pozor - tenhle článek je...

Píšeš: 3) Přijímáme proteiny a tuky a snažíme se je v žaludku odbourat; ale bez enzymů a jiných faktorů, které jsou při rozkládání těchto látek podstatné. - VŠECHNY ENZYMY POTŘEBNÉ K ROZKLÁDÁNÍ CUKRŮ, TUKŮ A BÍLKOVIN JSOU PŘÍTOMNY V TRÁVICÍM TRAKTU, NIC TAKOVÉHO SE NEVSTŘEBÁVÁ POTRAVOU.

Asi je zbytečné se k tvému starému příspěvku vyjadřovat. Navíc na polemiku nemám ani čas ani vzdělání, ale s 3 rozhodně nesouhlasím - proč by se teda vůbec prodával Wobenzym, kdybychom vždz všechny potřebné enzymy měly, proč by se mluvilo o tom, že ananas a papája jsou bohaté na enzymy, proč by se prodával bromelain, který mne osobně opravdu velmi pomohl při zánětu nosních dutin? Věřím, že při různých chorobných stavech, je hladina enzymů snížená a v takovém případě námmůže dodání enzymů nebo potravy bohaté na enzymy pomoci (kromě ananasu, papáji jsou na enzymy bohaté např. klíčky)

reagovat 28.3.2016 10:08 - dadula

Je mi líto, že moje rada...

mám stejný problém ale ráno mě bolí tlak na hrudi,mám plný krk

reagovat 3.4.2016 13:55 - Božena

Já mám také už dlouhodobě chrinicky ucpaný nos a myslím,že nejdůležitější je strava. A to syrová,nevařená,která nezahleňuje.Takže- ovoce,zelenina a ořechy. Toť vše.

reagovat 4.4.2016 12:42 - :(žena

Já mám také už...

A hl. néjist mléčné potraviny.BML strava

reagovat 3.5.2016 10:01 - Všem:

No ja som zo Slovenska a mám...

BIOPAROX NEPOUŽIVAT JE NEBEZPEČNÝ. UŽ HO STAHLI Z PRODEJE

reagovat 9.5.2016 04:34 - Katka

U mé dcery byly podobné...

Jak stara je Vase dcera?

reagovat 11.10.2017 19:27 - Jogín

Začněte jíst indická nebo mexická jídla - pálivá, s kari, se zázvorem, s chilli a uvidíte, jak vás to odhlení. No nějaký čas budete asi kašlat.

reagovat 6.11.2017 18:24 - Marie

Kde seženu jablečný ocet?...

Normálně v prodejně potravin, např. v nějakém supermarketu.

reagovat 6.11.2017 21:40 - Věra

Normálně v prodejně...

Lépe někde ve zdravé výživě, měl by být vždy raději bio a raw.

reagovat 8.12.2017 14:52 - Lubomír

Kde seženu jablečný ocet?...

Koupíš ho v každém obchodě a nebo si ho vyrob.Jablkovové šlupky i ohryzek.Půl litra převařené vody a půl litra octu.Zalít do jedné litrové lahve.Nechat dva týdny odležet.A jeto hotovo.

reagovat 15.2.2018 19:16 - postcd

Od malička mám neustále...

doporučuje se vincentka, možná jí pak dát i do spreje a sříkat do nosu, ale pak je potřeba určitě hledat příčinu hlenů, ne je pouze rozpouštět.

reagovat 15.2.2018 19:22 - postcd

Iná možnosť, ako dať si...

Někdo tu píše, že po křenu má z hlenů v krku knedlík. zajímavé je, že někdo píše jinde na netu: "Velmi účinná je očista od hlenu pomocí směsi křenu s citronem.", tak nevím jestli ten křen vyvolává tvorbu hlenu a jestli je to žádoucí.

reagovat 15.2.2018 20:56 - postcd

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

> zkoušela jsem homeopatika, léčitele, vaše rady s octem a medem a můj problém je horší a horší

a nezkoušela jste nějak radikálně měnit jídelníček, někdo tu zmiňoval makrobiotickou stravu https://tema.ceskaordinace.cz/tema-jarmila-pruchova-makrobiotika-1354844.html , vydržet v tom třeba měsíc a vidět jestli se to začne měnit..

reagovat 15.2.2018 21:35 - postcd

Zde je přehled metod, které pomohly od hlenů: https://zforum.cz/f15/hleny-nos-krk-im-to-je-mo-ska-l-63/

reagovat 16.2.2018 10:56 - Jaromír

V poslední době mám...

Podobné příznaky mohou být nervového typu .Nadměrná tvorba slin v tomto případě může znamenat skrytý reflux žaludečních š´táv.Sliny jsou zásadité , snaží se neutralizovat kyselost.Mám s tím zkušenost

reagovat 4.3.2018 08:30 - Iva

Asi mám zápal plic,ale...

Neboj se, na tvoje kouření, nekouření se na rtg nepřijde. Dnes se dá zánět plic úspěšně léčit v domácím prostředí...

reagovat 18.7.2018 15:29 - Josef Zvratek

Nedávno jsem potkal několik děvčat, která měla vlasy nabarvené na zeleno. Tak by mne zajímalo, zda si je barvila krčním hlenem, žaludeční šťávou nebo žlučí.

reagovat 15.8.2018 15:42 - Tomáš Bažant

Dobrý den, má sestře se...

Dobrý den Pavlíno
má dcera mívá v krku taky takové ledvinkovité zapáchající útvary které občas vykašle. Už víte čim to je způsobené?

reagovat 10.9.2018 14:20 - Ludmila

Ahoj. Již cca 10 let trpím...

Dobrý den. Problémy s hleny mám pátý rok, veškeré výsledky zavádějící. jak píše jedna paní výše i já měla masivně kvasinky , ale po přeléčení prý dobré, hleny ovšem stále. Pak zlatý stafilokok, přeléčen ,bez efektu. Seškrábání sliznice v nosohltanu, opět nic.Nyní mi v Praze v IKEMU našli achlázii. Vzácné onemocnění, kdy se jícnem neposouvá spolknuté jídlo, nebo jen velmi pomalu. Nabídli mi operaci a dnes mají konsilium,kde se poradí, jestli opravdu oparovar. Když to nezkusím, nic nepoznám, jak řekla paní doktorka z ORL. Myslí, že by to mohlo být tím.Hleny mám stále ve dne i v noci. Slané, , tuhé konzistence, jindy napěněné bílé. Mám poleptanou ústní dutinu. Zkusila jsem snad všechno. ORL, alergologa, neurologa, plicaře,gastrologa, čínskou medicínu, léčitele, ale jsm na tom stále stejně, nebo spíš hůř.Po ránu zahleněná špatně vidím , poslední dobou se mi motá hlava. Po odhlenění, které se zase ale brzy vrátí, vidím opět dobře a hlava se srovná.Jsem už zoufalá.

reagovat 11.9.2018 14:48 - marie dřízhalová

Mám podobný problém....

já už to mám pět let . chodím na orl - jen kortikoudové kapání, ale žádný výsledek, ba naopak horší. údajně se jedná o zánět nosohltanové sliznice, a navíce s tak enormním zahleněním , že jsem více než nešťastná. lékař mě navrhoval operaci - zeškkrábnuím nosní sliznice- no zatím jsem se neodhodlala, ono totiž to není nastálo a zase se to prý cca po 2 letech objeví, což přiznal i sám doktor z ORL. už jsem z toho velmi unavená a mám opodstatněný pocit , že to má vliv na střeva a vyprazdńování což může být i nebežpečn. - setkal se s tím někdo ??a umí poradit ? Doktoři nevědí....???

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Neboj se, na tvoje kouření, nekouření se na rtg nepřijde. Dnes se dá...
Iva  |  4.3.2018 08:30

Nedávno jsem potkal několik děvčat, která měla vlasy nabarvené na...
Josef Zvratek  |  18.7.2018 15:29

Dobrý den Pavlíno má dcera mívá v krku taky takové ledvinkovité...
Tomáš Bažant  |  15.8.2018 15:42

Dobrý den. Problémy s hleny mám pátý rok, veškeré výsledky...
Ludmila  |  10.9.2018 14:20

já už to mám pět let . chodím na orl - jen kortikoudové kapání, ale...
marie dřízhalová  |  11.9.2018 14:48

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *