Moderní léčba spasticity

Moderní léčba spasticity

29.6.2012 00:01  |  Zdraví

Spasticita neboli zvýšené svalové napětí je příznak chorob, jako je roztroušená skleróza, dětská mozková obrna, mrtvice, úrazy mozku a míchy a dalších. Projevuje se zejména na končetinách jako křeč nebo bolest, a to tak silná, že ani nejsilnější tišící léky nefungují a pacient tak neustále trpí. ... celý článek

Komentářů: 2 | Poslední komentář: 1.7.2012 09:44

Komentáře

reagovat 1.7.2012 09:20 - Honza

Materialistický přístup k věci je zde nutno spojit s duchovním. Spazmus vzniká tam, kde je velký nedostatek prány. (Prána je energie života, má strukturu, teče z místa vyšší hustoty do místa nižší hustoty energie, naše pránické tělo - jako jedno z více jemnohmotných těl, kopíruje náš nervový systém). Dá se to trochu připrovnat jakoby k rozvodu slabého el. proudu v těle, ale podstata je trochu jiná - magnetické elementární rotace s charakteristickými místními frekvencemi. K místnímu nebo celkovému nedostatku prány může dojít jak mechanickou příčinou (skřípnutím nervu např. sesednutím plotýnky), nebo duchovní příčinou (blok, který brání práně v průtoku). Nutno tedy zaprvé odstranit příčinu - mechanickou nebo duchovní. Někdo spazmus částečně uvolňuje léčivy, někdo alkoholem, někdo uvolněním páteře ležením, někdo duchovními postupy. Důležité je žít tak, abychom předcházeli těmto problémům - tedy s denním cvičením celého těla s důrazem na páteř od hlavy až ke kříži, dýchat čistý vzduch, jíst zdravou stravu bez mrtvol, žít bez stresu, v dobré náladě. Na stará kolena už je pozdě si na vše stěžovat. Člověk je nepoučitelný, takže zdravotní problém vlastně slouží k poučení.

reagovat 1.7.2012 09:44 - Honza-pokrač.

Stalo se například i to, že jeden člověk snědl závadné špekáčky. Provázela to křeč střev, bolest se druhý den přestěhovala na ledvinu, třetí den na močový měchýř - přitom bez teplot, v podstatě původní otrava přešla na spazmus, který se stěhoval od orgánu k orgánu. Nedostatek prány tedy zasahuje i sousedící místa v těle.
Nebo další příklad. Prána úzce souvisí i s naší sexualitou. Kde není prána, tam žena "umrtvuje" muže nebo muž z vlastního nedostatku prány vůbec nemůže. Chybí pak k tomu chuť, ženám je pak přisuzována frigidita, mužům impotence, ale jde často právě o ten nedostatek prány. Netřeba zdůrazňovat, jak nezdravý je dnes u mnoha lidí způsob života - sedavé zaměstnání, žádný pohyb, který by pránu rozproudil, stres, chemikálie v potravinách. Dnešní mladá generace bude mít veliké problémy.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Materialistický přístup k věci je zde nutno spojit s duchovním. Spazmus...
Honza  |  1.7.2012 09:20

Stalo se například i to, že jeden člověk snědl závadné špekáčky....
Honza-pokrač.  |  1.7.2012 09:44

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *