Menstruace trochu jinak

17.4.2012 00:01
Zdraví

Že se o ní nemá mluvit? Omyl! Perioda není tabu!

V soukromí jí dáváme různé krycí názvy: přijela teta z Červené Lhoty, dostala jsem to, sedla jsem si do jahod... U gynekologa ji naopak říkáme: menstruace, menzes, měsíčky, perioda. Pro řadu mladých dívek a žen je téma menstruace nepříjemné a stydí se o něm mluvit. Perioda je přitom přirozený projev pravidelné fyziologické změny, která se odehrává v těle každé zdravé ženy v době jejího reprodukčního života.

Perioda není tabu

Možnost bavit se o menstruaci s nadhledem a bez zábran přináší nová interaktivní soutěž „Perioda není tabu“, která byla spuštěna v březnu 2012 na stránce www.periodanenitabu.cz.  V těchto dnech začíná další kolo soutěže, které potrvá celý měsíc. Cílem je navrhnout nejhezčí obal pro menstruační tampon Ria. O vítězi rozhoduje veřejnost a odborná porota.

Nejlepší „designérka/ designér“ se stane autorkou/ autorem limitované edice nového designu tamponů Ria, které se objeví v prodeji v celé ČR a SR. K tomu navíc vyhraje MacBook Air. Na další dva nejlepší autory čeká výhra v podobě iPadu.

Nenechte si ujít 2. kolo 

Do 1. kola soutěže se přihlásilo více než 8 tisíc soutěžících. Pomocí speciálního „konfigurátoru tamponů“ vytvořili na stránce www.periodanenitabu.cz úžasné návrhy, které lze vidět v galerii tamponů. Můžete se zde také podívat na 10 hlavních favoritů.

Nyní začíná další kolo soutěže. Určitě si ho nenechte ujít! Můžete soutěžit s vlastním návrhem nebo podpořit nejlepší design svým hlasem.

Videoklip „Perioda není tabu“

Soutěž podpořila velmi originálním videoklipem i zpěvačka Klára Vytisková. S nadsázkou sobě vlastní v něm zpívá „Perioda není tabu/ obleč legíny a body/ nahoď v sobě sexy babu...“ a tančí při tom v šatech z 1 321 tamponů.

Naopak těm, které si chtějí o menstruaci povídat v soukromí je určen nový blog „Teta Irma“ spuštěný na stránkách www.tetairma.cz.

Soutěžte na www.periodanenitabu.cz