Lupenka a celková regenerace organismu

4.2.2005 00:00
Zdraví

Lupenka neboli psoriasa je nenakažlivé onemocnění kůže, které může začít v jakémkoliv věku. Projevuje se ostře ohraničenými, zarudlými, mírně vystouplými šupinatými ložisky vyskytujícími se nějčastěji na dolních a horních končetinách a ve vlasové části pokožky. Jako i jiné chronické kožní nemoci, je lupenka projevem vnitřní nerovnováhy a funkčního oslabení orgánů.

Na vzniku lupénky se často podílí:
Pomnožení kvasinek a plísní ve střevech (candidóza).
Funkční oslabení detoxikačních orgánů jater a ledvin.
Nesprávné dýchání.
Stres.
Nedostatečný přísun nenasycených mastných kyselin ve stravě.

Zharmonizování celého organismu stav lupenky velmi výrazně zlepšuje. Může dojít až k úplnému vymizení ložisek. Jde však o proces dlouhodobý, trvající několik měsíců. Je to pochopitelné, uvážíme-li, že nerovnováha v organismu též většinou nevzniká ze dne na den. I když se kožní projevy mohou objevit náhle, často již dříve má člověk rozličné zdravotní potíže, které nemusí s budoucím onemocněním vůbec dávat do souvislostí. Např. narušená střevní mikroflóra se často projevuje nadýmáním, špatným trávením či gynekologickými výtoky u žen.

Při ozdravování organismu a zlepšení stavu lupenky se osvědčuje tzv. Regenerace v pentagramu, kdy je organismus pročišťován a postupně jsou harmonizovány všechny hlavní orgány v organismu.

Vironal koncentrát posiluje dráhu plic (plíce podle čínské medicíny souvisí se stavem kůže), sleziny (souvisí s imunitou) a potlačuje kvasinky a plísně ve střevech.
Regalen koncentrát podporuje funkci jater a žlučníku. Je velmi prospěšný při léčbě kožních nemocí jako je akné, lupénka a ekzémy.
Renol koncentrát podprouje funkci ledvin a močového měchýře. Podpora funkce ledvin je u kožních onemocnění opět klíčová. Navíc tento přípravek je prospěšný i u kloubních potíží, které se mohou u psoriatiků objevit.
Gynex koncentrát harmonizuje hormonální systém a zlepšuje stav kůže.
Korolen koncentrát má pozitivní vliv při stresu a psychických potížích.

Tato regenerace probíhá 10 měsíců či déle (preapráty, u kterých je odezva nejsilnější je možno opakovat). Preparáty se užívají postupně a vždy po třech týdnech užívání je týdenní pauza.

Při jakékoliv celostní léčbě může docházet k přechodnému zhoršení lupénky stejně jako jiných kožních projevů. Tělo se ozdravuje zevnitř navenek, takže kůže bývá bohužel nejdéle postižena. K zmírnění zevních projevů se doporučují koupele v přípravku přípravku Balneol a používání krému Protektin. Další možností jsou přípravky z mrtvého moře - zejména sůl a bahno či hydratační medicinální krém na bázi aloe vera.

K doplnění léčby je vhodné užívat Omega 3 mastné kyseliny a acidophilus pro obnovu zdravé střevní mikroflóry.

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

čtěte více na http://www.lupenka.net
lupenka  |  25.1.2007 09:32

Lupenka a její řešení pomocí produktů z Aloe Vera . Klinicky se...
psoriáza  |  26.9.2007 20:45

Aby tělo mohlo dostatečně bojovat za naše zdraví, musíme mu to...
Lenka  |  30.9.2007 17:31

Dobrý den, existuje přístroj s uvb zářením na domácí léčbu...
spathyphilia  |  21.4.2013 18:03

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *