Linka proti bolesti

Linka proti bolesti

11.4.2001 00:00  |  Zdraví

Všem, kdo trpí bolestí, je určena nová telefonní Linka proti bolesti s číslem 02/66199571. Od 11. dubna na ni budou moci volat každou středu od 16:00 do 19:00 lidé, které trápí dlouhodobá, několik týdnů trvající bolest. V ostatním čase mohou nechat vzkaz na záznamníku, který má číslo 02/66199572.... celý článek

Komentářů: 1 | Poslední komentář: 14.1.2009 09:25

Komentáře

reagovat 14.1.2009 09:25 - Bořek Mikuláš

Jsem praktický lékař. To co je uvedeno výše je nesporně pravda ale : Jako lékař trávím asi 40 procent svého "pracovního" času administrativou nejrůznějšího druhu. Kolegům kteří opiátové recepty nemají se z lidského hlediska není čemu divit, je to další nezanedbatelná aedministrativa navíc.

Navíc nevím ani z doslechu o žádném případě, kdy by se praktik dostal do problémů s úřady nebo policií proto, že v jasně indikovaném případě opiát NEPŘEDEPSAL.

Opačně to ale funguje. Já se vždy snažím svýn klientům pomoci a bolestí je zbavit, je to často to vůbec jediné, čeho lze ještě reálně dosáhnout. Za 18 let svojí praxe jsem na pokutách ,srážkách úhrad ze strany pojišťovny a neproplacených výkonech přišel o částku přibližně odpovídající ceně nového menšího osobního automobilu.Je pravda že dokumentace nebyla vždycky při kontrole bezchybná, občas jsem něco zapsat nestihl či zapomněl.Pokud toto někomu připadá nepochopitelné, doporučuju ať se seznámí se SKUTEČNÝM provozem ordinace praktika v době většího vytížení. Komunikace se třemi osobami současně není žádnou výjimkou, a prioritou přecejen je nezanedbat nic po odborné stránce, dokumentace přichází na řadu až potom. Po poslední konfrontaci

s policií, revizním orgánem VZP a kontrolou ze strany obecního úřadu jsem se rozhodl tuto preskripci nadále výrazně omezit. Musím,jako každý, především živit sebe a vlastní rodinu a na další vyhrůžky stran odebrání licence k výkonu povolání či vypovězení smlouvy s VZP už nemám nervy.

To, že přes polovinu praktiků nemá vůbec "opiátové" recepty je velmi smutné, ale chyba opravdu není jenom na jejich straně.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jsem praktický lékař. To co je uvedeno výše je nesporně pravda ale :...
Bořek Mikuláš  |  14.1.2009 09:25

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *