Krční mandle nejsou zbytečné

2.3.2010 08:39
Zdraví

Proč jsou dnes mezi dětmi tak běžným jevem zvětšené krční a nosní mandle? Často je to projev alergií, obvykle na kravské mléko, čokoládu či jiné silné alergeny. Lymfatický systém, jehož jsou mandle součástí, je často příliš zatěžován tím, že musí produkovat lymfocyty potřebné k boji s toxiny, pocházejícími z nezdravé potravy.

 

K boji proti infekcím lékaři předepisují antibiotika. Ale antibiotika neposilují imunitní systém dítěte, naopak jej ještě zeslabí. Tím začíná začarovaný kruh; jakmile se dostane dítě do stresu nebo je vyčerpané, dostaví se zánět mandlí.

Většina rodičů a pediatrů si však neklade otázku, jak ke zvětšení a zanícení mandlí dochází. Kdyby totiž odhalili pravý důvod, stravu dítěte by sestavili zdravěji s množstvím čerstvého ovoce, bylinných čajů a několika gramů vitaminu C denně. Tělo by se samo vyčistilo a stalo by se výkonnějším v boji nejen se zánětem mandlí, ale se všemi cizorodými organismy.

Často dochází k odstranění mandlí, a to hlavně při častých a silných zánětech. Jako kdyby mandle byly nadbytečným orgánem, pro který nemá příroda využití. Ve skutečnosti mandle slouží jako první obranná linie v boji proti infekcím, protože produkují protilátky. Jejich odstranění proto zeslabuje imunitní systém a snižuje odolnost.

K už tak zeslabenému imunitnímu systému se tedy ještě přidá to, že je odstraněna část jeho hnacího mechanismu. V mnoha případech neřeší vytržení krčních mandlí ani opakované bolesti v krku.

Zánět mandlí může být poměrně nebezpečný, a pokud není léčen, může vést ke komplikacím, jako jsou záněty ledvin, revmatická horečka, abscesy, otrava krve a zápal plic. Neměli bychom dopustit, aby se choroba dostala takhle daleko. Před vytržením mandlí by se však měli rodiče poradit s lékařem, orientovaným na výživu, nebo s přírodním léčitelem. Správná výživa může totiž přinést zahojení a zmenšení mandlí, zabránit novým recidivám a posílit odolnost dítěte proti infekcím.

Zdroj: Dr. Michael Sharon ? Komplexní výživa ? správná cesta ke zdraví, Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Pořád jsem trpěla angínama, pamatuji si velice nepříjemný kašel tak...
Mája  |  24.1.2012 13:19

Tak zkouška, jestli můžu přidat komentář..
Lenka  |  25.10.2012 11:46

Super, jde to i bez registrace. U mě stačilo jednou vyběhnout v chladném...
Lenka  |  25.10.2012 12:12

Ahoj,dle mého názoru,jsou krční mandle potřeba,zachycují se na nich...
Věra  |  25.10.2012 13:53

Přečti si příspěvek Máji. To samé jsem prožila já. S tím bylinky...
Marie  |  25.10.2012 15:08

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *