Krátkozrakost léčená Čchi-Kungem

23.10.2001 00:00
Zdraví

Počet mladých lidí trpících krátkozrakostí je šokující. Krátkozrakost se stala jedním z největších problémů moderní společnosti. V Číně se ve všech školách snažili zlepšit osvětlení a rozmístit lépe lavice a židle ve třídách, avšak problém krátkozrakostí se tím nezlepšil. Čím jsou žáci starší, tím hůře vidí. Přes 70 procent čínských středoškoláků je krátkozrakých.

V posledních letech se v Číně opakovaně pokoušeli krátkozrakostí zabránit - propagovala se oční cvičení, používala se akupunkturní léčba a dokonce magnetické optické brýle. Ve srovnání s těmito metodami však Čchi­Kung dosáhl daleko lepších výsledků.

V Číně se vyšetřují oči pomocí malé kartičky se symboly, jež mají velikost od 0,1 do 1,5 cm. Ekvivalentem 20/20 je 1,0; hodnota 0,1 znamená extrémní krátkozrakost a 1,5 extrémní dalekozrakost.

Využití Čchi-Kungu k léčbě krátkozrakosti bylo testováno v základních školách. Například jedné žačce byla naměřena hodnota 0,1. Po měsíci cvičení Čchi-Kungu se jí levé oko zlepšilo na hodnotu 0,5 a pravé oko na hodnotu 0,7. V jedné střední škole si 29 studentů zlepšilo zrak z 10 na 30 procent ostrosti v čínském měřítku. Mezi našimi cvičenci si většina lidí středního věku, kteří trpěli krátkozrakostí přes dvacet let, zlepšila zrak o jednu až dvě dioptrie.

Jak Čchi-Kung dosahuje tohoto zlepšení zraku? Především je celkem zřejmé, že většina lidí trpících krátkozrakostí má i slabou konstituci. Z tohoto důvodu nemají dostatečné množství krve potřebné k výživě očí. Čchi­Kung je řadou cvičení, která mají postit fyzickou kondici, zlepšit krevní oběh a vyživování mozku a tišit všechny rušivé psychické vlivy. Může-li tedy Čchi-Kung zlepšit zdraví člověka, může tudíž zlepšit i jeho zrak.

Podle teorií tradiční čínské medicíny mohou problémy s očima vyvolat i onemocnění některých tělesných orgánů. "Veškerá energie z tělesných orgánů se vlévá do očí!" Léčba pomocí Čchi-Kungu posiluje krev a energii, vysílá ji do očí a tím je masíruje. A tak se říká: "Jsou-li oči posíleny, mohou dobře vidět!"

Zdroj: Čchi-kung - Gao Yun - Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Je nějaký mistr v Praze nebo nejbližším okolí?? Vím čim to začalo...
halo  |  14.6.2015 13:49

Četla jsem že z psychického šoku opravdu někdo může přestat dobře...
?  |  14.6.2015 13:52

Ano učím. Mám několik žáků, co mi čas dovolí. Učím tradičně....
Ivan  |  14.6.2015 16:08

Ahoj, ano je v Praze. Čínský tradiční lékař, mistr. Znám ho léta. Na...
Ivan  |  14.6.2015 16:12

Moc děkuji za odpověď zkusím se podívat....už jsem zkoušela cviky...
halo  |  14.6.2015 18:26

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *