Kolostrum - nápoj, který Vás vítá na svět

26.9.2003 00:00
Zdraví

Většina z nás si pravděpodobně vzpomene na svůj první polibek, ale těžko budeme vzpomínat na svoji první stravu. Mnoho z nás si myslí, že je to mateřské mléko, ale není tomu tak. Dnes už víme, že první stravou novorozence je kolostrum, což je bílkovina produkovaná mléčnou žlázou matky v prvních hodinách po porodu.

Česky se kolostrum nazývá mlezivo a pro novorozence představuje ochranu potřebnou pro vstup do světa infekcí, škodlivin a stresů. U lidí je kolostrum částečně nahrazeno placentou, proto má lidské kolostrum 20x méně imunitních faktorů než kolostrum jiných savců, pro jejichž novorozence by jeho nepřijetí znamenalo smrt. Kolostrum totiž obsahuje potřebné protilátky nezbytné k přežití několika prvních kritických dnů po porodu.

Až donedávna bylo kolostrum rezervováno jen pro ty nejmenší, ale výjimečný seznam složek obsažených v kolostru přivedl lékaře na myšlenku využít kolostra k ochraně odrostlejších dětí, ale i dospělých. Pro tyto potřeby se využívá kolostrum kravské (bovinní), získané ze speciálního typu krav chovaných v ekologicky čistém prostředí.

Bovinní kolostrum obsahuje zejména imunoglobulíny, ty pomáhají neutralizovat škodlivé bakterie a viry a pomáhají zvyšovat imunitní aktivitu. Díky tomu mizí opakované lehké nemoci (chřipka, angína).

Další složky obsažené v kolostru bojují proti usídlení bakterií v zažívacím traktu, ať už se jedná např. o obávanou infekci Helicobacter pylori, která je původcem žaludečních vředů a některých typů rakoviny žaludku.

Kolostrum se rozpouští hlavně ve střevě, kde může také pozitivně ovlivnit průběh nemocí jako je např. Crónova choroba, gastritida, kolitida, ale i některé typy rakoviny.

Další složkou kolostra jsou růstové faktory, které usnadňují hojení ran, svalů a regeneraci poškozených nervů.

Současně mají důležitý vliv na potlačení projevu stárnutí, během kterého ubývá v organismu růstových faktorů.

Kolostrum bylo také úspěšně použito při léčbě infekčních průjmů. Jeho užívání je žádoucí po léčbě antibiotiky pro obnovu žádoucí střevní flóry.

Upravené kolostrum je k dostání v lékárnách a prodejnách zdravé výživy. Při nákupu kolostra však dbejte na to, aby byly v organismu dokonale rozpustné (např. nejprodávanější potravinový doplněk v USA - NEW LIFE COLOSTRUM). Produkty NEW LIFE COLOSTRUM mají ve své řadě i naprostou novinku, a to NLC CANDIDA, jejíž složky pomáhají při léčbě kvasinkových infekcí.

Pokud se chcete dozvědět více, přijďte 3.10.2003 do prodejny 001shop.cz, Krakovská 22, Praha 1, 11000 (20m od Václavského nám.). Přípravky můžete též zakoupit online zde.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Informace od vědcu o kolostru...
Michal  |  1.2.2012 15:10

Specializujeme se na distribuci českých vysoce kvalitních a zdraví...
,,  |  12.1.2013 04:39

Pozor, jedná se o klasický MLM. Osobně vyzkoušela manželka - účinky...
petr  |  12.1.2013 08:00

máte zdravotní problémy - zkuste kolostrum na www.zdravi-kromeriz.cz -...
maxim  |  20.11.2013 09:58

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *