Kdy a jak užívat probiotika pro obnovu zdravé střevní mikroflóry

27.6.2011 00:00
Zdraví

Zdravá střevní mikroflóra má stěžejní význam pro naše zdraví a celkovou imunitu organismu. Skládá se z tisíce druhů mikroorganismů, které v ideálním případě žijí ve střevech v rovnovážném stavu. Nevhodná strava s velkým obsahem cukrů, překyselení organismu, antibiotika, hormonální přípravky - to vše může harmonii narušit a přispět k převaze kvasinek, plísní a patogenních bakterií.

  

Pokud je narušení střevní mikroflóry jednorázové, stačí na jeho úpravu většinou krátkodobé (1 širokospektrální balení) užívání přípravků s obsahem zdraví prospěšných bakterií. Proto je vhodné užívat probiotika po každém podání antibiotik, po průjmu, po dietní chybě provázené nadýmáním a plynatostí,  při cestování do zahraničí (zejména do tropických oblastí).

 

V mnoha případech však mají lidé střevní mikroflóru chronicky poškozenou opakovaným užíváním   antibiotik, hormonálních léků a antikoncepce, konzumací cukru a sladkostí,  překyselující chemicky upravené stravy a působením stresu. Takovéto stavy se projevují nejen dlouhodobými střevními potížemi, ale třeba i bolestí hlavy, únavou, alergiemi, kožními problémy, opakovanými gynekologickými a urologickými problémy a dalšími i velmi závažnými zdravotními stavy.  V těchto případech je užívání probiotik žádoucí, ale samo o sobě nedostačující. Probiotika musí být užívány minimálně tři měsíce společně s kompletní protikvasinkovou léčbou, kdy je třeba užívat i přípravky působící proti přemnoženým   kvasinkám (Kaprylová kyselina, Šťáva z celých listů aloe vera, oreganový olej) a preparáty na podporu jater, která jsou při kompletní protikvasinkové léčbě zatížena metabolickými produkty kvasinek a odumírajícími kvasinkami  (Ostropestřec mariánský, Šťáva z celých listů aloe vera, Regalen). Boj proti kvasinkám a plísním je žádoucí doplnit tzv. protikvasinkovou dietou, kdy se silně omezuje příjem jednoduchých cukrů, bílého pečiva, zrajících sýrů,  alkoholu a chemicky zpracovaných potravin.

 

Autor: mk

 

 

 

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

To se zase nechalo slepiček nachytat na reklamu nějakého přípravku...
Bléééé  |  5.3.2018 15:00

to jen nějaká pipi dělá reklamu.
klid borče,  |  5.3.2018 15:40

No, že by třeba v tom, že je sama beru?!?!?
Kokyno  |  10.4.2018 22:31

Prosím tě Kokyno, mohla bys mi sem hodit nějaké info o těch...
Irma  |  14.5.2018 07:04

Irmo, já přesně nevím, co konrétně tě zajímá, tak posílám nfo, kde...
Kokyno  |  1.6.2018 22:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *