Kdy a jak užívat probiotika pro obnovu zdravé střevní mikroflóry

27.6.2011 00:00
Zdraví

Zdravá střevní mikroflóra má stěžejní význam pro naše zdraví a celkovou imunitu organismu. Skládá se z tisíce druhů mikroorganismů, které v ideálním případě žijí ve střevech v rovnovážném stavu. Nevhodná strava s velkým obsahem cukrů, překyselení organismu, antibiotika, hormonální přípravky - to vše může harmonii narušit a přispět k převaze kvasinek, plísní a patogenních bakterií.

  

Pokud je narušení střevní mikroflóry jednorázové, stačí na jeho úpravu většinou krátkodobé (1 širokospektrální balení) užívání přípravků s obsahem zdraví prospěšných bakterií. Proto je vhodné užívat probiotika po každém podání antibiotik, po průjmu, po dietní chybě provázené nadýmáním a plynatostí,  při cestování do zahraničí (zejména do tropických oblastí).

 

V mnoha případech však mají lidé střevní mikroflóru chronicky poškozenou opakovaným užíváním   antibiotik, hormonálních léků a antikoncepce, konzumací cukru a sladkostí,  překyselující chemicky upravené stravy a působením stresu. Takovéto stavy se projevují nejen dlouhodobými střevními potížemi, ale třeba i bolestí hlavy, únavou, alergiemi, kožními problémy, opakovanými gynekologickými a urologickými problémy a dalšími i velmi závažnými zdravotními stavy.  V těchto případech je užívání probiotik žádoucí, ale samo o sobě nedostačující. Probiotika musí být užívány minimálně tři měsíce společně s kompletní protikvasinkovou léčbou, kdy je třeba užívat i přípravky působící proti přemnoženým   kvasinkám (Kaprylová kyselina, Šťáva z celých listů aloe vera, oreganový olej) a preparáty na podporu jater, která jsou při kompletní protikvasinkové léčbě zatížena metabolickými produkty kvasinek a odumírajícími kvasinkami  (Ostropestřec mariánský, Šťáva z celých listů aloe vera, Regalen). Boj proti kvasinkám a plísním je žádoucí doplnit tzv. protikvasinkovou dietou, kdy se silně omezuje příjem jednoduchých cukrů, bílého pečiva, zrajících sýrů,  alkoholu a chemicky zpracovaných potravin.

 

Autor: mk

 

 

 

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Každýmu pomáhá něco jiného, ale tento probiotický lék je dobrý, že...
Linda  |  23.10.2017 19:33

se celej národ po-sral, že všude reklamní bl-bky dělaj reklamu pořád...
to  |  23.10.2017 23:04

Pokud máte problém s dráždivým tračníkem, tak se zkuste v lékárně...
drti  |  25.10.2017 13:18

Dobrý den, je tu prosím někdo, kdo má zkušenosti s probitiky a...
Vlaďka  |  20.12.2017 16:18

Ahojky, ano, mám... Bere je můj bratr... Má Crohnovu chorobu. Tyhle...
Marie  |  25.12.2017 13:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *