Každý má svou nemoc

1.4.2000 00:00
Zdraví

Každý člověk inklinuje k určitým nemocím a většinou tak činí celá jeho rodina (říká se, že některé nemoce jsou dědičné). "Dědičná" je však spíš informace, která nemoc způsobí a která je také v chování dotyčného jasně patrná. Dobrý psychoterapeut pozná podle povahy pacienta do jakého okruhu nemocí spadá.

Jistě, že všechno vniká v rámci přírodních a do jisté míry popsatelných zákonů, ale od nejhrubších vztahů až po nejjemnější subatomární procesy stojí za vším informace, která se projevuje jak na tělesné úrovni, tak v myšlení. Jinak to ani není možné, protože duševní a tělesné záležitosti jsou vlastně jedno a totéž.

Ezoterika nepopírá mechanismus vzniku nemoci tak jak jej popisuje lékařská věda, ale jde ještě dál. Snaží se odpovědět na otázku, co bylo podstatou vzniku všech podmínek k tomu, aby se objevila nemoc. Všimněte si, že lidé se po nemoci mění, jsou jiní. Pokud ne, přesune se potlačený omyl nebo chyba v myšlení dál a nemoc se stane ještě horší. Vše je hra informací, proudících podvědomím a vědomím.
Bohužel je většinou neumíme dešifrovat. Kolem sebe neustále narážíme na principy, kterým nerozumíme, ale které se nás snaží přimět k tomu, abychom začali správně chápat realitu. Pokud nemůžeme nebo nechceme nějaký princip pochopit, nastoupí nemoc, "mechanická záležitost", skrz níž se máme poučit. Přistoupíme-li na tuto teorii, pochopíme proč se podle čínského učení o původu nemocí dá většina chorob správně volenými slovy doslova rozmluvit, proč mají úspěch léčitelé a přírodní šamani a proč největší autoritou v lékařství je chirurgie.

Chirurgie samozřejmě neléčí podstatu nemoci, ale pouze odstraňuje její příznak, symptom, ale už ten fakt, že na nás nějaká autorita provede chirurgický zákrok, je tak silná informace, že naše vědomí začne chtě nechtě akceptovat princip, jehož význam jsme dosud nechápali. Proto se člověk po prodělané nemoci tak často duševně mění. Lékaři dodnes neví jak přesně definovat život, takže ani neví, co vlastně chtějí zachraňovat. Nikde se nemluví o tom, že procento nemocnosti je navzdory přebujelému farmaceutickému průmyslu stále stejné. V mnoha směrech jde jistě o velký byznys, kvůli kterému umírá stále větší množství pokusných zvířat.
Je možné, že by se mnoho nemocných vyléčilo, kdyby viděli dokumentární film o obrovském utrpení těchto nevinných duší. Všimněme si také, že nemoci jsou stále složitější a že se rafinovaně přesouvají na stále důležitější orgány nebo na velmi složité procesy. Antibiotika přestávají působit (kromě toho, že mohou způsobit vedlejší zdravotní kolaps jako třeba trvalé ohluchnutí, o čemž se nerado hovoří) nebo se objevují nové záludné alergie na kdysi neškodné léky.

zdroj: Ariana a Raven Argoni - Kniha času

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jsou jedny antibiotika, které dočasně vezmou sluch, který se po léčbě...
Suzatlien  |  30.3.2007 12:01

Řekla bych, že ten článek má hodně společného knihou: Proč jsme...
Klementinka  |  28.11.2008 10:36

Rodiče jen přenesli dispozice, a i to dítě má vlastní dispozice - ať...
evika  |  14.7.2010 13:54

Podle těchto teorií malé děti většinou onemocní kvůli svým...
Vojta  |  3.10.2017 13:41

Přesně vyjádřeno.Kdo to nezažije,tak nemůže nic vědět.
Marie  |  13.11.2017 15:27

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *