Jsou Vaše děti často nemocné? Jsou jim často předepisována antibiotika?

18.5.2005 00:00
Zdraví

Příčinou opakovaných dětských nemocí je pokles imunitní ochrany organismu. Tělo se sice brání, ale zbraně se velice rychle vyčerpávají a dochází k onemocnění. Návštěva lékaře pak skončí receptem na antibiotika i přesto, že v mnoha případech nejsou vůbec nutná. Antibiotika pak snižují přirozenou obranyschopnost organismus a recidiva na sebe nenechá dlouho čekat. Ale nejenom to, nepřátel je v okolí mnoho a oslabený dětský organismus není schopen se proti nim bránit.

Jak dát tedy dítěti takovou ochranu, kterou by potřebovalo? Tato otázka přivedla lékaře na myšlenku využití kolostra z hlediska možného přírodního léčebného efektu.

Co je vlastně kolostrum? Můžete ho znát také pod pojmem mlezivo. Je to látka kterou produkují mléčné žlázy savců krátce před a po porodu. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, bílkovin a růstových faktorů. Všechny tyto látky pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v prostředí neznámých bakterií a virů. Tímto příroda zajišťuje ochranu novorozeňat před nebezpečnými mikroorganismy, s nimiž by si imunologicky nezralý potomek jinak neporadil.

Kolostrum již zkoumají laboratoře na celém světě. V pokusných sériích podávali hovězí kolostrum jako doplněk stravy oslabeným jedincům nebo přímo nemocným a zkoumali jeho léčebný efekt. Výsledky za uplynulých 15 let jsou více než povzbudivé.

Kolostrum obsahuje všechny typy imunoglobulínů, kterými je náš organismus vybaven v boji proti vnějším i vnitřním škodlivým vlivům. Konečným efektem je vzrůst imunitní aktivity. Mizí opakované nemoci (chřipka, angína), snižují se pocity únavy a lépe jsou snášeny stresující situace. Již samotné zvýšení koncentrace imunoglobulínů spojené s konzumací kolostra má dále zřetelný ochranný účinek proti alergiím. Navíc kolostrum obsahuje ještě další látku, která zasahuje do rozvoje alergické reakce. Tím kolostrum snižuje přecitlivělost organismu na alergeny, nejen v průběhu jeho podávání, ale i do budoucna. Kolostrum je vybaveno i přísně specifickými bílkovinami, které působí proti určitým druhům bakterií způsobujícím úporné průjmy jak u dětí, tak dospělých. Na jejich trvalé vyléčení bylo kolostrum opakovaně s velkým úspěchem použito.

Jinou zajímavou oblastí je ochranná funkce kolostra proti vedlejším účinkům některých léčiv, např. antibiotik. Se současným podávání kolostra se jejich účinek nesnižuje, avšak mizí jakékoliv potíže se zažíváním.

Ochranný vliv kolostra se ovšem projevuje také posílením tvorby ochranných povlaků, které chrání trávící trubici před škodlivými vlivy. Soubor růstových faktorů obsažených v kolostru chrání užitečné střevní bakterie zažívacího traktu před napadením viry a nežádoucími bakteriemi.

Teď Vás napadá jak kolostrum získat. Pravděpodobně málokdo má doma vlastní skot, který by mu pravidelně kolostrum poskytoval. Kolostrum proto dnes můžete zakoupit v lékárně. Nejkvalitnější kolostrum na našem trhu je 100% čisté novozélandské kolostrum, které se prodává pod značkou New Life Colostrum. Jeho výhodou je také to, že jednotlivé produkty jsou určeny pro každého člena rodiny. New Life Colostrum HIGH-IG je určeno pro děti. New Life Colostrum CANDIDA pro ženy, New Life Colostrum IMMUNE pro muže 40+ nebo New Life Colostrum Lactoferrin pro čerstvé maminky.

V jednom článku nelze uvést všechny informace o této dobře prozkoumané přírodní směsi, která se nazývá kolostrum. Z uvedeného však vyplývá že kolostrum představuje velice vhodný doplněk léčby celé řady chorob, zejména alergií, často se opakujících infekčních chorob a dalších stavů, které mají přímou souvislost s oslabením imunitního systému. Kolostrum je však především vhodným a přirozeným doplňkem dětské výživy zejména od podzimu do jara, protože chrání dětský organismus před nemocemi a častým podáváním léků.

Kolostrum můžete zakoupit na www.001shop.cz

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jediné kolostrum zekteré dám obě ruce do ohně tak je kolostrum od...
Ana  |  28.5.2012 13:52

Proti nemocem se může celá rodina bránit užíváním potravinových...
Jindra  |  28.5.2012 14:18

antibiotika měla dcera minulý rok třikrát, hodně mi to vadilo, ale co...
Renata  |  28.10.2012 15:37

Zhruba od jara dávám dcerce Sirup Donald. Bývala častěji nemocná a...
Ivona  |  2.11.2012 19:18

Od te doby co pozivame kolostrum a pinkgrep od firmy quren eunike nezne doma...
sandra x  |  12.3.2013 23:32

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *