Jak poruchy trávení oslabují imunitu

5.1.2012 00:01
Zdraví

Špatné trávení vede ke dvěma primárním problémům, které mají další zdravotní důsledky:

1. Potrava není odbourána na základní stavební součásti nutné pro tělo k vlastní obnově a k tvoření energie pro metabolismus. Na buněčné úrovni nejsou toxiny odstraňovány z buněk, do buňky se nedostává dostatek živin a není tvořeno dost energie pro fungování buňky. To postihuje všechny buňky včetně buněk imunitního systému jako jsou bílé krvinky, které mají nedostatek paliva a kyslíku k vykonávání své normální funkce.

2. Špatné trávení vede ke zbytkům potravy ve střevě, které způsobují několik patologických reakcí:

- podráždění střev, které způsobuje zvýšenou propustnost buněk střevní stěny.

- Zánět střev způsobuje ještě další poškození reakcemi, které produkují jako vedlejší produkty volné kyslíkové radikály. Poté negativně nabité molekuly kyslíku začínají vyrážet díry do buněčných membrán ve snaze upoutat pozitivní náboj. To vede k dalšímu poškození střevní stěny a ještě vyšší propustnosti. Syndrom propustného střeva se zhoršuje spolu s průnikem více částic potravy do krve.

- nestrávené proteiny pak mohou unikat přes lymfatický systém do tělního oběhu s následnou reakcí imunitního systému k zadržení cizorodé invaze. Imunitní systém se stává přetíženým a vyčerpává se.

- nestrávené zbytky potravy se také stávají živnou půdou pro kvasinky (kandidóza) a několik typů parazitů.

- kandidóza produkuje toxiny, které způsobují zhoršování špatného trávení, potravinové alergie, únavu a řadu dalších problémů. Nakonec to způsobuje, že je imunitní systém ještě více utlumený.


Výzkum ukázal, že mukopolysacharidy Aloe mají významnou schopnost normalizovat všechny tyto poškozující procesy, což má podpůrný účinek na funkci imunitního systému díky zlepšenému trávení. Mukopolysacharidy Aloe působí jako účinný protizánětlivý prostředek, který zastavuje poškozování a prosakování střevní stěny, čímž uvolňuje imunitní systém od stresu.

Mukopolysacharidy Aloe mají přímé protibakteriální, protivirové, protiplísňové/kvasinkové a protiparazitární účinky. Může být kontrolován chronický růst kvasinek, takže může lépe prospívat normální, zdravá flóra. Krom toho jsou stimulovány makrofágy, monocyty, protilátky a T-buňky. Mukopolysacharidy Aloe zvyšují množství a intenzitu všech imunitních buněk v těle.

Klíč k integraci zdravého trávení a zdravého imunitního systému je v perorálním užívání mukopolysacharidů Aloe.

Nejvíce mukopolysacharidů a dalších účinných látek obsahuje za studena stabilizovaná Šťáva z celých listů aloe vera. Tato šťáva má i přímý účinek proti kvasinkám pomnoženým v trávicím traktu.

Zpracováno dle materiálů MUDr.John C.Pittmana

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Doporučuji také Probioticus IBS Generica, z probiotik na trhu jeden z...
Petr  |  18.1.2012 13:15

Dobrý den, Probioticus IBS Generica nejsou špatná, ovšem je...
Lukas-h  |  29.3.2012 18:17

Kdo by měl zájem o více informací, rád pomohu. LuckyLukHK@gmail.com
Lukas-h  |  29.3.2012 18:18

vyhledejte poruchy trávení a homocystein
kuli  |  10.10.2012 08:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *