Jak pečovat o krvácející dásně

3.3.2014 00:01
Zdraví

Pokud dásně krvácejí často, může se jednat o první příznak zánětu dásní, první varovný signál o jejich špatném stavu a hrozbě parodontózy. Příčinou vzniku zánětu je nahromadění zubního povlaku, který se v ústech hned po vyčištění zubů začne usazovat na zubech, výplních, korunkách i snímatelných náhradách.

Zubní povlak je bělavá hmota, která obsahuje velké množství bakterií. Ty produkují toxiny, které dráždí dásně a další tkáně v ústech. Před tímto jejich útokem organismus brání imunitní systém, a proto vzniká zánětlivá reakce.


Zánět dásní přitom může přetrvávat řadu let, a pokud není včas a úspěšně léčen, proniká stále hlouběji do zubního lůžka, kde ničí jemné vazivo ukotvující zuby v čelisti a nakonec i samotnou kost. Ve svém vrcholném stadiu končí vypadáváním jinak zdravých zubů.


Pokud chcete podobným problémům předejít, je důležitá prevence. Ta spočívá v důsledném odstraňování hlavní příčiny potíží - zubního povlaku. Odstraňujeme ho zubním kartáčkem, nití či mezizubním kartáčkem. Důležitá je také správně zvolená pasta.


“Vyplatí se znát dobrou techniku čištění, používat kvalitní, spíše jemnější zubní kartáčky a účinné zubní pasty, nejlépe s obsahem bylin, které brzdí krvácení,“ RNDr. Eva Holubová, odborná ředitelka ze společnosti Naturprodukt CZ.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Odzkoušenu mám živou vodu. Nejen na krvácení dásní.
Krvácení dásní  |  3.3.2014 19:43

Mně proti parodontóze pomohlo jednoznačně MMS. Používám denně roztok...
sd  |  4.3.2014 08:17

Tady je popis mého způsobu výroby CDS...
sd  |  4.3.2014 08:35

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *