Jak aktivně bojovat s rakovinou?

5.12.2003 00:00
Zdraví

Po celém světě se stále hledají nové cesty jako bojovat s tímto, jak se dosud zdálo, neporazitelným vrahem. Dnešní medicína nabízí k léčbě rakoviny operaci, chemoterapii, radioterapii nebo hormonální léčbu. Je to však dostačující? Podle mnoha odborníků je největší naděje na výhru při kombinaci této klasické léčby s imunostimulujícími terapiemi, které zvýší přirozenou imunitu těla vůči rakovinovým buňkám.

Samotná klasická onkologická léčba není nikdy stoprocentní. Konkrétně chemoterapie zničí asi jen 95% nádorových buněk, zbylých 5% musí zničit imunitní systém, který je však po chemoterapii téměř nefunkční. Proto se v době léčby i po jejím ukončení doporučuje podstoupit imunostimulující terapií, jejíž součástí je i užívaní prostředků na podporu imunity - imunostimulantů. Jedním z nejúčinnějších imunostimulantů na českém trhu je Bi-oBran.

Úkolem těchto imunostimulantů, tedy i Bi-oBranu, je zvýšit aktivitu buněk odpovědných za imunitní odezvu a pomoci tak organismu zlikvidovat rakovinové buňky, které nebyly zničeny chemoterapií, radioterapií nebo unikly chirurgovi.

Bi-oBran zvyšuje aktivitu tzv. NK buněk - přirozených zabíječů, které jsou považovány za buňky první linie v boji proti nádorovým onemocněním. Zaktivovaná NK buňka se stává "chmatavou" v procesu hledej a znič. Při střetnutí s rakovinovou buňkou se aktivované NK buňky připojí k membráně a dají infikované buňce "injekci" cytoplasmatických granulí, které téměř okamžitě rozpustí zaměřenou infikovanou buňku. Za méně než 5 minut je rakovinová buňka mrtvá a NK buňka se vrhne na další oběť. Jedna NK buňka dokáže za svůj život zlikvidovat až 27 buněk nádorových. A právě při klasických léčbách tato aktivita vysoce klesá, stejně jako výkonnost celého imunitního systému. Nízká aktivita NK buněk může být rizikový faktor pro malignitu nebo metastázy. Proto se velice doporučuje užívat Bi-oBran spolu s klasickou léčbou nebo těsně po ni. Potom je nejvyšší šance vyhrát.

Bi-oBran je pro svůj vysoký imunostimulační účinek vhodný užívat i při:
 • Virových onemocněních (včetně viru HIV)
 • Cukrovce, zánětu jater, chronickém únavovém syndromu
 • Je vhodný též jako prevence proti nádorovým onemocněním
 • Doporučuje se také lidem, kteří mají genetické dispozice k nádorovým onemocněním.

  Klinické případy

  Pacientce z USA byl při biopsii nalezen nádor v levém prsu. Bylo to 3. srpna 1991, kdy měla 50 let. Počátkem září začala s imunoterapií a užíváním Bi-oBranu po dávkách 3g denně. Aktivita jejích NK buněk se od té doby rapidně zvýšila a v průběhu působení Bi-oBranu zůstala na vysoké úrovni. Třináctého března 1993 nebyl na tomografii zjištěný žádný nádor. Imunita podpořená vstupem Bi-oBranu za dva roky vykázala úplné vyléčení rakoviny prsu této pacientky.

  V září 1994 sdělili lékaři japonskému pacientovi, že má rakovinu prostaty. Diagnostikovali to na základě dysurie a bolesti v kříži. Nádor se rozšířil z bederní oblasti do zad. V říjnu 1994 podstoupil operaci, po které následovala chemoterapie až do roku 1996. Bi-oBran MGN-3 začal užívat v dávce 2 gramy denně od prosince 1995 do července 1996 jako doplněk k chemoterapii (chemoterapie musela být ukončena protože se snížil počet bílých a červených krvinek, způsobující anémii - působení Bi-oBranu zastavilo anémii a v chemoterapii se mohlo pokračovat). Testy dělané v červnu 1996 prokázali, že jeho kostní nádor se zmenšil na polovinu a do prosince 1996 všechny pacientovi tumory zmizely. Testy vykonané na tkáni z inkriminované oblasti prokázali, že se podařilo téměř pacienta z rakoviny vyléčit.

  Mnoho dalších klinických případů a dalších zajímavých informací o Bi-oBranu najdete na www.biobran.cz. UPOZORNĚNÍ: Bi-oBran není lék, je to potravinový doplněk. Je absolutně netoxický a bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Je velice vhodný jako součást celkové onkologické léčby, potlačuje nežádoucí účinky radioterapie a chemoterapie. Účinky jsou důkladně klinicky a laboratorně ověřeny. Bi-oBran je nový název původního BioBran, pokud se tedy setkáte s původním název - JE TO STEJNÝ VÝROBEK.

  Více informací na www.001shop.cz
 • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Nevím, kolik stojí výše zmíněný potravinový doplněk, ale znám jiné...
  Mysa  |  11.2.2010 22:22

  Má matka měla rakovinu před 23 lety , změnila stravu, , vyloučila...
  Josef  |  12.2.2010 09:46

  pane josefe precetla jsem si vas prispevek a zajimalo by me zda vase maminka...
  zdena  |  22.5.2010 00:09

  Já osobně zkušenost nemám,ale kamoška zná paní která užívala ten...
  Ivča  |  3.12.2013 20:34

  Slyšela jsem, že slyšel tak to podávám dál.
  JPP  |  3.12.2013 20:40

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *