Infuzní terapie vitaminem C

3.10.2013 00:01
Zdraví

Americký dvojnásobný laureát Nobelovy ceny Linus Pauling se domníval, že pro optimální zabezpečení organismu, potřebujeme kolem 10 g vitaminu C denně. Jsou to dávky, které si běžně vyrábějí vahou s námi srovnatelná zvířata (kozy, ovce).

Nicméně běžně se v učebnicích uvádí denní potřeba vitaminu C 60-80 mg. To je možné snadno zajistit vyváženou stravou s dostatkem ovoce a zeleniny. Nicméně v posledních letech se množí studie, které dokazují, že v celé řadě patologických stavů jsou nároky organismu na množství dodaného vitaminu C mnohonásobně vyšší a přibližují se spíše teorii pana Paulinga. U onkologických pacientů se uvádí ještě mnohonásobně vyšší dávky.

Proč aplikovat infuzi, nestačí podat vitamin C ústy?

Při podání vitaminu C ústy - díky omezeným transportním mechanismům ve střevě - lze docílit v krvi jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků vitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné pouze při jeho nitrožilním podání.

Kdy aplikovat?

Infuzní léčba vitaminem C je určena k podpůrné léčbě řady onemocnění (např. recidivujících infekcí, alergií, artritidy, aterosklerózy, nádorů) a také stavů vyčerpanosti a „vyhoření“ (burn-out syndrom).

Infuzní terapie přispívá k cílené likvidaci rakovinných buněk a působí proti metastázování, což je dáváno do souvislosti se schopností vitaminu C blokovat nádorovou angiogenezi (nádor si nemůže nově vytvářet své cévy a šířit se).

Komu aplikovat?

Každému, kdo má:

  • stres,
  • psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu),
  • psychické poruchy,
  • opakované infekce,
  • alergie,
  • metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka),
  • revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů,
  • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.),
  • nádorová onemocnění (v jakémkoliv stádiu).

Infuze vitaminu C. Bez receptu, bez čekání, ihned.

Nastartujte vaši imunitu!

Pro dosažení příznivých účinků vitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné pouze při jeho nitrožilním podání.

Infuzní podávání vitaminu C je vhodné u řady onemocnění. Rádi bychom Vám napsali víc, ale zakazuje nám to legislativa. Přesto pokud Vás tíží stres, psychika, opakované infekce, alergie, zvažte opakovanou aplikaci vysokých dávek vitaminu C.

Pro více informací, o aplikaci, cenách a rezervaci kontaktujte Klinika Endala s.r.o., Na Příkopech 31, Praha 1, tel: 604226652 nebo na info@endala.cz.

Klinika Endala je nestatní zdravotnické zařízení. Infuzní podávání vysokých dávek vitaminu C není hrazeno ze zdravotního pojištění.

Pro infuze vitaminu C do Centra Prahy.