HOMEOPATIE NA JAŘE

29.4.2008 00:00
Zdraví

Po zimě je organizmus zaplaven nejen toxiny ze zevního prostředí, ale často i endotoxiny. Obtíže souvisí s přetíženým metabolismem. Tělo je vyčerpáno, imunitní systém potřebuje oddych.

S potřebou zasáhnout na více funkčních úrovních systému těla přibývá i lékové polypragmazie a s tím souvisí možnost poškození orgánů těla chemickými léky. Existuje nějaký přirozenější způsob detoxikace těla?

S příchodem jara v období končící zimy se lidé velmi často cítí unavení, nevýkonní. Pokud se navíc často vyskytují virová onemocnění, nachlazení a podobně, je to známkou oslabení imunitního systému a jeho zatížení toxiny. Proto je třeba organismus detoxifikovat (vyčistit) a tím podpořit celý imunitní systém, respektive celý systém naší obranyschopnosti. K tomu však vedle podpory lékové patří i zdravá životospráva, tedy dostatek spánku a pohybu, pestrá strava, která obsahuje dostatek vitaminů a minerálů (ovoce, zelenina, cereálie). Abychom ještě více nezatížili náš organizmus chemickými léky, nabízí homeopatie řadu možností. Na tomto místě bych se chtěl zmínit především o přípravku Lymphomyosot kapky, který pročistí lymfatický systém, pomůže lymfodrenáži a podpoří imunitní systém.
I když se cítíte úplně zdrávi, můžete svému tělu dopřát očistu a podpořit imunitu. Na podzim a na jaře proveďte detoxikační kůru Lymphomyosotem 2x20 kapek po dobu 4-6 týdnů. Lymphomyosot se navíc používá u lymfatických otoků, zvětšených krčních a nosních mandlí, častých infekcí.


Pokud chceme provést hloubkovou očistu organizmu použijte následující recept:
Detox Kit
Vezměte 1,5 litru vody (např. nesycená minerální voda) a přidejte do ní:
30 kapek Lymphomyosotu
30 kapek Berberis-Homaccord
30 kapek Nux-vomica ?Homaccord
Lehce protřepte a vypijte láhev v průběhu celého dne. Tento postup opakujte denně po dobu 6 týdnů. Lymphomyosot aktivuje lymfatický systém, Berberis-Homaccord podpoří vylučování ledvinami a žlučí a Nux-vomica Homaccord podpoří funkci jater a vylučování střevem.

Na jaře přibývá alergických onemocnění. Jaké jsou zkušenosti s použitím některých homeopatických léků?

Rozkvetlé stromy a květiny, pokosené louky?. zase přichází období alergických onemocnění dýchacích cest, např. tzv. senné nebo alergické rýmy. Jistě, existuje léčba, která zmírní příznaky. Většina léků, tzv. antialergik však způsobuje v menší či větší míře ospalost a malátnost, zvláště pak, pokud se Vaše příznaky zhorší a jste nuceni zvýšit dávku léku. Jestli Vám právě toto vadí, zkuste Luffeel tablety. Obvykle se užívají 3x1 tabletu denně (při akutních potížích 1 tableta každých 15 minut po dobu 2 hodin). Tablety vždy nechat rozpustit v ústech. U sezónních alergií se doporučuje začít s léčbou 1 ? 3 měsíce před kritickým obdobím a pokračovat ještě 3 týdny po skončení léčby. Během sezóny můžete navíc přidat (pokud jsou projevy alergické rýmy) Luffeel nosní sprej.
Výhodou léku Luffeel je, že nemá tlumivý účinek, může se používat samostatně nebo v kombinaci s Vašimi protialergickými léky (není zde interakce). Potom je možné při dobrém účinku snížit dávku Vašich léků a tím odstranit jejich tlumivý účinek. Jsou bezpečné i pro malé děti a těhotné ženy. Jak jsem podotkl výše, nosní sprej Luffel výborně doplní léčbu přípravek Luffeel tablety. Obvykle se používá 3-5x denně dva vstřiky do každého nosního otvoru, u dětí mladších 6 let 3-4x denně jednu dávku.

S přicházejícím jarem přibývá drobných úrazů během sportování, ale i při práci doma, na zahrádce či na chatě. Jak může pomoci homeopatie?

Všichni se setkáváme denně s možností drobných úrazů ? boule, modřiny, drobné rány, odřeniny, bolesti svalů, podvrtnutí kloubů, tzv. úponové bolesti (např. tenisový loket). Proto každému svému pacientovi doporučuji mít doma ve své domácí lékárničce Traumeel tablety a mast. Tento přípravek se dá navíc používat i po drobných operacích a při bolestech svalů,šlach a kloubů. Má výrazný protizánětlivý účinek, a dále působí proti otoku, bolesti a regeneračně. Nejlepší efekt je u nemocných, kteří použijí kombinaci obou lékových forem ? tedy lokálně aplikují mast a celkově tablety. Tablety se na počátku použijí v nárazové dávce ? tj. každých 15 minut 1 tabletu po dobu dvou hodin. Tablety nechat rozpustit v ústech. Dále pak pokračovat v dávce 3-5x denně jednu tabletu až do odeznění potíží. Současně 3-4x denně vetřít mast do bolestivého místa. Traumeel nemá nežádoucí, vedlejší účinky a je to zcela bezpečný lék pro celou rodinu ? i pro kojence, těhotné a kojící ženy, ale i pro seniory, kteří berou jiné léky ? není zde interakce s jinými léčivy.
Velmi je tento lék oblíbený u profesionálních sportovců, nejen pro svoji efektivitu, ale i proto, že je možno ho používat i při závodech a dopingové testy jsou negativní. 

Jak víte, tak ve zdravotnictví došlo k řadě reforem, které se ale vzhledem k tomu, že homeopatického léky nejsou hrazené pojišťovnou, homeopatie přímo nedotkly. Ceny zůstaly zachovány a jsou ? vzhledem ke srovnání s jinými chemickými léky ? relativně nízké. Pohybují se v rozmezí 80-169 Kč v lékárně, a i když jsou event. na recept, neplatí se poplatek. Všechny výše mnou zmíněné produkty jsou volně prodejné v lékárnách (tedy bez receptu). Pokud by byl zájem o více informací, můžeme zdarma zaslat náš časopis Zdraví z přírody, tedy pokud si o něj zájemci napíší nebo zatelefonují.
Adresa: Dr. Peithner Prag s.r.o., Čestmírova 1, 140 00 Praha 4, tel: 241 740 540, fax:
241 740 553, e-mail: office@peithner.cz

MUDr. Pavel Běleš

Přidat komentář

 
* *