Fluorizace

Fluorizace

7.1.2000 00:00  |  Zdraví

Mezi klasickými lékaři a alternativními léčiteli existuje ostrý spor o přidávání rozpustných fluoridů do vodních zdrojů za účelem snížení výskytu zubního kazu.... celý článek

Komentářů: 17 | Poslední komentář: 12.9.2013 10:43

Komentáře

reagovat 9.5.2006 18:00 - Alena

...jen by mě zajímaly ty fatální následky vysokého příjmu fluoridů...

reagovat 12.5.2006 10:41 - Ivana

Z pozice energetické medicíny může např. zvyšovat citlivost k rychlejšímu rozvinutí chorob se stejným energetickým základem včetně rakoviny.

Ovšem takový Orbit bez cukru, jehož název je odvozen od umělého sladidla Sorbitol, je na tom úplně stejně.

Jeden si tedy moc nevybere.

reagovat 8.1.2009 11:53 - Jirka

Denní spotřeba fluoru pro dospělého člověka se počítá spíš v jednotlivých molekulách než miligramech.I poměrně malý přebytek tohoto prvku může způsobovat úbytek vápníku z kostí.A vždy je lepší organicky vázaný,než anorganický fluorid sodný,který vzniká například jako odpad při výrobě hliníku.

reagovat 8.1.2009 12:56 - Natura

Viděli jste zuby postižené fluorózou? Nic moc.

Výňatek článku z WM magazínu:

Fluor - záludný a tichý vrah

Řekl, že byl do závazného předpisu přinucen dopsat prohlášení ve smyslu, že podle mínění EPA,pokud děti mají

reagovat 8.1.2009 13:46 - Natura

Fluorózou trpí můj syn.

reagovat 15.1.2009 08:20 - Jirka

Fluorid sodný - asi nejčastější přísada v zubních pastách, má údajně předcházet vzniku zubního kazu.Toto se ovšem nikomu nepodařilo prokázat. Faktem je, že největšími producenty fuoridu sodného jsou hliníkárny a nezávadná likvidace této slučeniny není zrovna levnou záležitostí. Asi Proto se "ekologicky" likviduje přes lidi, přes dav, kterému se prostě něco nabulíkuje...

reagovat 11.2.2009 17:13 - Prof. MUDr. Jan Janda, CSc., předseda České pediatrické společnosti

Se zájmem jsem si přečetl těch pár diskuzních příspěvků- laik žasne a odborník se diví. Efekt fluoridu přijímaného v nízkém a tedy bezpečném množství u dětí zcela jednoznačně přispívá k nižší kazivosti chrupu a to i trvalého. Někteří dětští stomatologové říkají, že když dítě otevře ústa, tak se s určitou pravděpodobností dá říci, zda byla prováděna fluoridová profylaxe. WHO srovnává preventivní efekt fluoridace s očkováním. Je pravda, že nekontrolovaný příjem fluoru může vést k bílým skvrnám na sklovině zubů, ale ochranný vliv proti zubnímu kazu zůstává. U nás probíhala diskuze mezi pediatry a stomatology, jak přívod fluoru bezpečně zajistit, pediatři dávají většinou přednost tabletové formě, stomatologové zatím doporučovali čistění zubů zubní pastou s fluorem. Problém je v tom, že děti běžně pastu /zvláště tu ochucenou/ polykají a s tím nejen ten fluor, ale řadu dalších látek, které mohou při dlouhodobém příjmu škodit. Takže se pediatři sešli se stomaotlogy a na jaře 2009 bude k dispozici společné stanovisko, které jako doporučený postup bude vyvěšeno na webových stránkách obou společností. Budeme také intenzivně infomovat laickou veřejnost. Dohodli jsme se,že u malých dětí není vhodné používat zubí pastu s fluorem, tu teprve až je dítě schopné spolupráce a pastu nepolyká. Do té doby se rodiče radí s pediatrem a ten rozhodne podle konkrétní situace (obsah fluoru v pitné vodě v místě bydliště, typu umělé výživy obohacované někdy fluorem, používané minerálky (doporučujeme Dobrou vodu pro vyšší obsah fluoru ve srovnání s jinými minerálkami). Pokud je příjem nízký, doporučí se užívání fluoru ve formě tbl.

Pediatři a stomatologové tedy jsou jednoznačně pro preventivní fluoridaci, tím by se ale neměla zanedbávat klasická péče o chrup. Dnes se dá doslova říci, že se to vyplatí, řešení zubních kazů není zrovna levnou záležitostí, nemluvě o možných dopadech na zdraví jedince. Je charakteristické, že proti fluoridaci bojují různé skupiny alternativní medicíny, "energetické medicíny"- viz výše, často jsou to také homeopati, skupiny odmítající očkování, atd.

Takže vážení rodiče, fluoru se nebojte, vaše děti z jeho přijímání mohou mít významný prospěch. Také skutečnost, že v USA značná část obyvatel pije vodu obohacenou o fluoridy naznačuje, že to s riziky tohoto postupou asi bude trochu jinak, než uvádějí odpůrci. Právě v USA jsou taková preventivní opatření ostře sledována a kontrolována. A fakt, že se např. v praze přestaal fluorovat voda nebylo tím, že to škodilo, ale protože se chtělo na tom také ušetřit.

reagovat 27.3.2009 14:43 - Jirka

Již celkem dosti dávno bylo dokázáno, že k pokrytí denní dávky fluoru u dospělého člověka stačí šálek černého nebo zeleného čaje. U dětí to tedy pravděpodobně bude o cosi méně. Ale je zajímavé, že o tomto vám pediatr ani zubař neřekne. A raději rovnou předepíše tablety fluoridu sodného... Proč asi...?

reagovat 27.3.2009 14:46 - Jirka

Neboli jinak řečeno: Vše co sem dorazilo z USA je naprosto jedinečné...

reagovat 31.3.2009 00:08 -

Ano dve hospodářské krize, z nichž ta první způsobila druhou světovou válku, na jejímž ukončení se podílela jiná vynikající věc ze států. Atomová bomba.

Co asi způsobí ta druhá krize.

reagovat 31.3.2009 06:49 - Petr

Pro Jirku: Ve svém příspěvku používáš větu "Již celkem dosti dávno bylo dokázáno". Můžeš prosím uvést, kdo to dokázal a s jakým konkrétním výsledkem?

reagovat 1.7.2009 05:33 - Karel

kvalitni propaganda od predsedy pediatricke spolecnosti, wtf?! argumentaci typu "také skutečnost, že v USA značná část obyvatel pije vodu obohacenou o fluoridy naznačuje, že to s riziky tohoto postupou asi bude trochu jinak, než uvádějí odpůrci." me dost pobavila.. ale nepresvedcila. Fluor je jed!! pri dlouhodobem vystaveni jsou prokazane efekty jako poskozeni zubu, kosti a IQ. Kouknete na iniciativu, http://www.fluoridealert.org, kde asi 40tis vedcu zada zastaveni fluoridace vody.

reagovat 9.7.2011 21:34 - Doporučuji knihu o jedech v jídle a vakcinách atd.

V souvislosti s touto problematikou doporučuji zcela aktuální novinku, erudovanou a sofistikovanou knihu renomovaných vědců Prof. Patočky a Prof. Strunecké DOBA JEDOVÁ: http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988

reagovat 9.7.2011 21:35 - REAKCE

Pro Jirku: Ve svém...

http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988

reagovat 12.9.2013 10:36 - aaa

...jen by mě zajímaly ty...

tady mate negativni efekty postupne otravy
Symptomy fluorózy:

1. Poruchy učení/potíže se soustředěním/nekoherence/ztráta paměti/zmatenost

2. Poruchy tělesné teploty/studená třesavka

3. Bolesti na hrudi

4. Bušení srdce

5. Deprese

6. Závratě

7. Dyspepsie

8. Naděrná ospalost/únava

9. Bolesti hlavy/migrény

10. Bolesti kloubů

11. Nevolnost

12. Nervozita

13. Citlivost na světlo

14. Krátky dech

15. Potíže s polykáním

16. Žízeň

17. Hučení v uších

18. Vizuální poruchy

reagovat 12.9.2013 10:40 - Karel

Se zájmem jsem si přečetl...

WHO, myslite tu samou spolecnost co pod zaminkou vakcin a zahranicni nemoci cini lidi v rozvojovych zemich neplodne (a dokonce to ma i ve sve sprave o prelidneni lidi)? Te same organizaci co schvaluje aspartame, stejne strasny jed jako fluor?
Jestli je fluor dulezity pro zuby (coz neni dodnes dokazano) a predstavuje i jen male riziko, pak se ma prodavat ve forme vitaminu ci zubnich pastach a ne ho sypat do pitne vody a povinne ho nutit vsem lidem

reagovat 12.9.2013 10:43 - Pavel

Ano dve hospodářské krize,...

A nezapomente na Bushovu rodinu co v te mela patentovaou specialni smes paliva ktere jako jedine pasovalo do Hitlerovych bombarderu. Nebyt Bushovi rodiny prodavajici na obe strany (historicky fakt) tak by Bombardovani Londyna nebylo nikdy mozne.
Z takove zeme opravdu nic nechci, fluor byl v evrope zakazan v roce 1993, pokud mame my fluor ve vode tak je to ciste traveni lidi pro usetreni korporaci na likvidaci jejich odpadu

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V souvislosti s touto problematikou doporučuji zcela aktuální novinku,...
Doporučuji knihu o jedech v jídle a vakcinách atd.  |  9.7.2011 21:34

http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988
REAKCE  |  9.7.2011 21:35

tady mate negativni efekty postupne otravy Symptomy fluorózy: 1. Poruchy...
aaa  |  12.9.2013 10:36

WHO, myslite tu samou spolecnost co pod zaminkou vakcin a zahranicni nemoci...
Karel  |  12.9.2013 10:40

A nezapomente na Bushovu rodinu co v te mela patentovaou specialni smes...
Pavel  |  12.9.2013 10:43

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *