Fluorizace

7.1.2000 00:00
Zdraví

Mezi klasickými lékaři a alternativními léčiteli existuje ostrý spor o přidávání rozpustných fluoridů do vodních zdrojů za účelem snížení výskytu zubního kazu.

Fluoridy jsou chemické sloučeniny obsahující fluor. Zastánci jejich užívání jako přísad do vody tvrdí, že ionty fluoridu brání tvoření zubního kazu u dětí.

Odpůrci používání fluoridu tímto způsobem poukazují na to, že neexistuje jediná laboratorní studie dokazující, že sama fluorizace zubnímu kazu brání nebo jej redukuje a zároveň je pro lidi neškodná. Zastánci občanských svobod zásadně namítají, že fluorizace je nepřijatelnou formou nucené masové medikace.
Fluoridy se vyskytují v lidském těle, v těle zvířat, ve většině potravin, zvláště rybách, a v některých rostlinách - zejména v čaji vyrostlém v půdě bohaté na fluoridy. Přesná funkce těchto látek v živé hmotě je však nejasná. Fluoridy jsou obsaženy ve vulkanických plynech a vznikají také při různých průmyslových procesech, např. při výrobě oceli a hliníku, při rafinaci ropy, výrobě fosfátových hnojiv a výrobě nukleární energie. Odpůrci fluorizace také argumentují tím, že pro průmysl se jedná o vhodnou a lukrativní cestu, jak se zbavit fluoridového odpadu.

Do zdrojů pitné vody se však přidává jen poměrné velmi malé množství fluoridů většinou v ředění přibližně jedna k milionu. Nadměrné užívání fluriodů může na dětských zubech vytvořit trvalé skvrny.
Přibližně polovina populace ve Spojených státech je zásobována fluorizovanou vodou, zatímco ve Velké Británii tuto vodu používá pouze jedna osmina z celkové populace 53,5 milionu obyvatel.
Upozornění: Vysoký příjem fluoridů může být nebezpečný - někdy přímo fatální. Některé děti dokonce zubní pastu s obsahem fluoridů jedí - kvůli sladkým přísadám a příjemné chuti a vůni. Sama zubní pasta je však silné dávidlo a daleko dříve, než někdo může sníst množství dostatečné pro skutečné poškození, dostaví se silné zvracení.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V souvislosti s touto problematikou doporučuji zcela aktuální novinku,...
Doporučuji knihu o jedech v jídle a vakcinách atd.  |  9.7.2011 21:34

http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=1988
REAKCE  |  9.7.2011 21:35

tady mate negativni efekty postupne otravy Symptomy fluorózy: 1. Poruchy...
aaa  |  12.9.2013 10:36

WHO, myslite tu samou spolecnost co pod zaminkou vakcin a zahranicni nemoci...
Karel  |  12.9.2013 10:40

A nezapomente na Bushovu rodinu co v te mela patentovaou specialni smes...
Pavel  |  12.9.2013 10:43

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *