Finanční příspěvek pro dárce krve

Finanční příspěvek pro dárce krve

2.2.2012 00:01  |  Zdraví

Vzhledem k tomu, že krev stále neumíme vyrobit, nezbývá v případech, kdy je krev nezbytně nutná, než se spolehnout na dárce krve. Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE poskytuje všem dobrovolným dárcům krve po odběru vitamínový balíček a pravidelné dárce odměňuje štědrým finančním příspěvkem.... celý článek

Komentářů: 4 | Poslední komentář: 6.12.2013 16:57

Komentáře

reagovat 3.2.2012 21:51 - Helena

Zajímavé: pořád se všude píše, jak je krev potřeba. Já jsem dárcem 5 let a pokaždé se musím transf. stanici telefonicky "připomínat", aby mě vůbec k odběru pozvali. Teď už mě zvou jen 1x ročně, klidně bych chodila 3-4x. Prý mají v Kladně krve dost.

reagovat 5.2.2012 10:32 - Klarca

Zajímavé: pořád se všude...

no dle www.krevnibarometr.cz maji asi opravdu dost krve ;-)

reagovat 7.9.2012 10:00 - John

Tak fajn. Pokud tedy jen malá část krevních odběrů slouží k přímým transfúzím a velká část k výrobě léků, na nichž si farmaceutické firmy mastí kapsy, tak ať za odběry krve platí ! Vždyť po odběru je váš organismus oslabený, musíte se dát do kupy dobrou stravou, nákupem kvalitních potravinových doplňků přírodního původu, nikoli chemicky vyrobených, a sníženým režimem zátěže. To všechno vás něco stojí. Čas, energii i peníze. Zdá se vám ten požadavek finanční kompenzace divný? Přitom dáte zadarmo vzácnou a nenahraditelnou surovinu , na které spousta firem a lidí vydělává. Sedlák taky neorá, neseje, nesklízí – to vše za své peníze – aby pak obilí odvezl do mlýnů a pekáren a dal jim to tam zadarmo, aby mlýny a pekárny mohly vydělávat solidní prachy. Vždyť to obilí je taky ničím nenahraditelné – tak proč by to ten sedlák neměl dělat zadarmo? Dokonce by to měla být i jeho povinnost, ne? Mělo by se udělat víc kampaní a výzev, ať sedláci pracují zadarmo, že jo !!! Vždyť to lidi potřebujou ! …je cosi bolševického v tom státě dánském … všichni dělejte všechno zadarmo, ať to ještě chvíli vydrží, než se to celé zhroutí.

reagovat 6.12.2013 16:57 - ProDarce.cz

Kromě příspěvků od zdravotních pojišťoven mohou dobrovolní dárci krve získat mnoho dalších benefitů. Většina měst nabízí dárcům MHD zdarma nebo s výraznou slevou. Transfúzní stanice mají lokální partnery, kteří poskytují slevy na sport, nákupy, vstupenky apod. Na webu www.ProDarce.cz najdete kompletní seznam benefitů pro dárce krve z celé ČR.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Zajímavé: pořád se všude píše, jak je krev potřeba. Já jsem dárcem...
Helena  |  3.2.2012 21:51

no dle www.krevnibarometr.cz maji asi opravdu dost krve ;-)
Klarca  |  5.2.2012 10:32

Tak fajn. Pokud tedy jen malá část krevních odběrů slouží k přímým...
John  |  7.9.2012 10:00

Kromě příspěvků od zdravotních pojišťoven mohou dobrovolní dárci...
ProDarce.cz  |  6.12.2013 16:57

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *