Dýňová semínka vykazují pozitivní účinky proti inkontinenci

1.2.2012 00:01
Zdraví

S močovou inkontinencí, nekontrolovanými úniky moči, se potýkají především ženy v těhotenství, po porodu nebo v menopauze. U žen se tento problém vyskytuje dvakrát častěji než u mužů, což je dáno rozdíly v anatomii močového ústrojí a také změnami v organismu během menopauzy, těhotenství a po porodu.

Existuje několik typů inkontinence, nejčastější je takzvaná zátěžová, kdy moč uniká při kašlání, kýchání, smíchu, tělesné námaze či vůbec takových pohybech, které způsobují tlak na močový měchýř.

Močová inkontinence je velmi rozšířený problém, slabostí močového měchýře je postižena téměř každá čtvrtá žena. Přesto jde o téma, které je stále pokládané za >>tabu<< a ženy o něm obvykle odmítají mluvit.

Ve své přednášce rozebrala mezinárodně uznávaná specialistka MUDr Lucija Vrabič Dežman problematiku močové inkontinence a možností její léčby, a zahrnula také přírodní doplňky stravy mající pozitivní účinky na slabost močového měchýře.

MUDr. Lucija Vrabič Dežman, viceprezidentka Společnosti klinické gynekologie a členka výkonné rady Slovinské menopauzální asociace, vysvětluje, jak lékaři postupují při léčbě močové inkontinence u žen: >>Existuje několik léčebných prostředků, jejichž účinky však nejsou stejně efektivní u všech pacientů. Obecně se doporučuje změnit návyky a posílit co nejdříve svaly svěrače. Někteří pacienti potřebují léky, jiní chirurgický zákrok. Léky mají často vedlejší účinky a výsledky chirurgických zákroků nejsou vždy uspokojivé. Proto pacienti hledají další způsoby doplňkové léčby a zmírnění problémů, jako jsou vysoce kvalitní potravinové doplňky vyrobené například z dýňového semínka.<< 

Blahodárné účinky dýňových semínek

Dýně se odedávna pěstovaly v Mexiku, Severní Americe a východní Asii, do Evropy se dostaly v pokolumbovské době. Štýrská olejová dýně (Cucurbita pepo, varieta Styriaca) byla poprvé vypěstována v devatenáctém století a dnes je to vysoce kvalitní regionální specialita jihovýchodní Evropy (rakouského a slovinského Štýrska, slovinského regionu Zámuří). Semena této odrůdy dýně jsou bohatá na nenasycené mastné kyseliny (olejovou, linolovou, palmitovou), vitaminy (E, A) a minerály (K, Na, Mg, Ca, P). Bezolejný extrakt z těchto semen je účinnější než olejový a obsahuje celou řadu aktivních látek, mimo jiné takzvané lignany, díky nimž obnovuje narušenou rovnováhu organismu.

Dýňová semena mají vícenásobný fytoterapeutický účinek při těchto potížích:

-          podráždění močového měchýře, které není vyvolané bakteriemi (hyperaktivní močový měchýř)

-          zátěžové slabosti močového měchýře (u žen zejména po přechodu nebo po těhotenství)

-          oslabeném svalstvu pánevního dna

-          u mužů benigní hyperplazii prostaty (BPH) ve stádiích I a II

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jako prevence je to dobré, ale na problémy už to nedostačuje. Pepa1...
Pepa1  |  11.8.2014 23:09

Mne pomohly dynova seminka, doporucuju.
Janca  |  14.8.2014 10:05

Chci se zeptat,jaké množství semínek denně sníst??? -))
Jana  |  15.10.2014 15:38

Já podobné zaručené "léčivé účinky" různých...
Petr  |  15.10.2014 21:38

Extrakty z léčivých bylin mohou být účinné, protože stimulují...
Robert  |  10.1.2015 16:57

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *