8. duben - Den boje proti hluku

8. duben - Den boje proti hluku

8.4.2004 00:00  |  Zdraví

Muži snesou větší hluk než ženy, ale když se potřebují soustředit, vadí jim i nižší hladina hluku. Seveřané se velkému hluku se vyhýbají, zatímco Italové jsou v hlučném prostředí ve svém živlu. Hluk prý více zatěžuje blonďáky než tmavovlasé lidi. Obecně se ale dá říci, že to, co člověk vnímá jako hluk, je individuální, stejně jako reakce na něj. ... celý článek

Komentářů: 1 | Poslední komentář: 18.2.2006 19:53

Komentáře

reagovat 26.5.2004 20:04 - Alois

Mám jedinou alergii, a tou je reprodukovaná hudba. Hluk strojů nebo dopravy mi nevadí, to je hluk bez kterého život existovat nemůže. Ale když jsem nucen poslouchat hudbu z hudební produkce, která se koná v obci vzdálené 7km, to na mne působí velice neblaze. Totéž platí i když jsem nucen poslouchat hudbu z automobilu zaparkovaného 100 metrů od mého domu. A je jedno, o jaký druh hudby se jedná.
Můj osobní názor je, že provozovatelé těchto hlučných hudebních produkcí jsou nebezpečnější než narkomani. Narkoman otravuje pouze sám sebe, kdežto hlukař otravuje široké okolí.
Mám však částečný zlepšovák: aby mne takováto "hudební" produkce nebudila ze spaní, pořídil jsem si tzv. šumítko. Vzal jsem si malý reprobuktor, do kterého jsem zavedl přes trafo síťové napětí, stačí 1,5V. Mezi trafo a reproduktor jsem dal potenciometr, abych mohl regulovat hlasitost. Reproduktor tiše vrní, a já v klidu spím. Samozřejmě to nebude působit když je hudební produkce od vás vzdálená 100metrů, ale v některých případech je toto k nezaplacení.
Jestli se někomu můj můj nápad osvědčí, ať mi napíše na adresu:
aloisbursky"seznam.cz

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mám jedinou alergii, a tou je reprodukovaná hudba. Hluk strojů nebo...
Alois  |  26.5.2004 20:04

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *