Druhá čakra

7.4.2000 00:00
Zdraví

Druhá čakra je centrem, kde sídlí síla vašich vztahů ­ vztahů k penězům, sexu, moci a vztahů s ostatními lidmi. Jeden z nejrychlejších způsobů, jak ztratit energii z této čakry, je, když cítíme potřebu ovládat někoho jiného.

Lidské tělo pohledem Caroline Myss - Druhá čakra

Orgány: pohlavní orgány, tlusté střevo, nižší obratle, pánev, slepé střevo, močový měchýř, oblast kyčlí.
Mentální a emoční témata: obviňování a pocit viny, peníze a sex, moc a ovládání, tvořivost, etika a čest ve vztazích.

Druhá čakra je centrem, kde sídlí síla vašich vztahů ­ vztahů k penězům, sexu, moci a vztahů s ostatními lidmi. Jeden z nejrychlejších způsobů, jak ztratit energii z této čakry, je, když cítíme potřebu ovládat někoho jiného. V tom okamžiku začneme o energii z tohoto centra přicházet a stejně tak o ní přichází i ten druhý. Tento pokus o "kontrolu" je prožíván jako rušivý zásah do našeho teritoria, ať už je osobní, peněžní či tělesný. Jestliže si myslíte, že do svého teritoria nevkládáte žádnou energii, všimněte si, co to s vámi udělá, až přijdete do práce a uvědomíte si, že někdo něco dělal na vašem stole.

Druhá čakra je také tam, kde ztrácíte energii na závislostech, na těch emočních a materiálních berličkách, o kterých si myslíme, že nás podporují, ale ony nás ve skutečnosti vysávají. Další důležitá energie, které byste si měli býti u druhé čakry vědomi, je pocit zrady a zklamání. Jedná se o únik energie, který se objevuje, když cítíme, že jsme byli "pomluveni za našimi zády". A naopak, když jsme schopni využít energii druhé čakry, můžeme dát sílu lidem v našich životech okolo nás, kteří procházejícím krizemi, aniž bychom ztratili svou vlastní energii.

Vzorce strachu a nejistoty, které jsou spojovány s rozvojem druhé čakry, jsou následující:
Pocit, že nemáte sílu ve smyslu toho, co se vám přihodí sexuálně. Sem patří i zkušenost sexuálního zneužívání a zkušenost setrvávání ve zvláště manipulujících a ovládajících vztazích.
Pocit nepřiměřené sexuality nebo nechuť k sexuální aktivitě. Sem patří napětí, které přichází s pocity nelibosti ze sexuální autority vašeho partnera nebo obecně opačného pohlaví. Také sem patří pocity odporu či viny, které se týkají vaší vlastní sexuality a sexuálních preferencí.
Strach z narození dítěte nebo pocity viny, které se týkají způsobu, jakým jste se stali rodiči svého dítěte, nebo svých dětí.
Pocit nedostatečného sebeohodnocení, který se objevuje, když má člověk minimální finanční sílu. Sem patří prožívání pocitů nelibosti nad tím, že jste finančně ovládáni druhými.
Nelibost vyplývající ze skutečnosti, že jste manipulováni druhými lidmi. Sem patří i pocit, že jste se stali obětí okolností, jakými jsou rasa, barva pleti či pohlaví.
Pocit tak velké osobní nejistoty, že potřebujete manipulovat jinými lidmi, abyste si zajistili kontrolu nad svým životem.
Podílení se na jakékoliv nepoctivosti ve vašich finančních, sexuálních či jiných mezilidských vztazích.
Strach, že nikdy nebudete mít dostatek, který zahrnuje strach z chudoby. Některé z častějších dysfunkcí, které vyplývají z těchto jednotlivých napětí, jsou, pro ženy ­ všechny ženské dysfunkce jako premenstruační syndrom, neplodnost, vaginální infekce, cysty na vaječníkách, záněty dělohy, nádory a rakovina ženských orgánů, pro muže impotence a potíže s prostatou včetně rakoviny (tyto dysfunkce jsou konkrétně spojovány se ztrátou finanční či politické autority). Časté dysfunkce, které jsou společné mužům i ženám, zahrnují pánevní bolesti a bolesti spodní části zad, opary a všechny další pohlavní nemoci, potíže s ploténkami, všechny pohlavní problémy, potíže s močovým měchýřem a močovými cestami.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

paní Terina: toto bych do rukou laiků moc nesvěřovala, můžou si ublížit.
slunce  |  18.1.2008 20:25

mám pět let Endometriozu.dokáže mi prosím,někdo poradit nebo...
evička 007  |  29.1.2008 23:28

Meditace odpuštění. Blíže v knihách A.Svijaše
michna  |  7.5.2010 14:21

Slunce, mohu jedině doporučit etikoterapii. Je to velmi účinná metoda,...
silvionasa  |  16.5.2010 22:37

měla jsem spoustu "drobných" trablů, které mi komplikovaly...
megera  |  27.5.2012 21:28

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *