Dopřejte si masáž reflexních zón

29.5.2000 00:00
Zdraví

Masáž je jednou z nejšetrnějších a nejpřirozenějších známých léčebných metod. Lze jí potlačovat bolesti i léčit. Ten, kdo bolestí trpí, zcela instinktivně přikládá své ruce na postižené místo a toto si masíruje. Kdo by si při bolestech hlavy netřel spánky či při žaludečních potížích břicho? Vždyť i malé děti intuitivně praktikují tuto formu samoléčby a to bez jakýchkoliv medicínských znalostí.

Lidé léčivé vyzařování rukou znají již od pradávna. Brzy také zpozorovali, že masáž určitých částí lidského těla se projevovala svým působením i na jiných, vzdálených místech. Na tomto působení jsou založeny všechny druhy masáží reflexních zón, ať už jsou uskutečňovány na nohách, rukách či uších.

Masáž reflexních zón je komplexní, přirozenou, velice účinnou léčebnou metodou. Jejím základním cílem je harmonizace životní energie. Tato masáž působí obsáhle na tělo, duši i ducha. Další předností této terapie je, že se dá lehce naučit a může se provádět zcela bez pomůcek. Obzvláště se uplatní metoda masáže reflexních zón k předcházení nemocem. Může však také být použita k doplnění a podpoře tradičních nebo alternativních léčebných postupů.

Ze všech druhů reflexních masáží je nejznámější a nejpopulárnější reflexní masáž nohou. Méně známé naproti tomu je, že se tělo se svými orgány zobrazuje také na rukách a ušních boltcích. Zatím co se masáž reflexních zón na nohách projevuje svým působením převážně na tělesné potíže, dosahujeme na rukách účinku v rozumové oblasti a na uších ve sféře duševní neboli citové.

Masáž reflexních zón je tedy metodou, která postihuje skutečně celého člověka a může dokonce být prostředkem k rozšiřování jeho vědomí. A co je snad nejdůležitější: masáž reflexních zón je velmi příjemná, ať už ji uplatňujeme sami na sobě, či ji provádíme někomu druhému.

Autor: tj

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dík za článek, musím potvrdit, že opravdu, pokud si najdu na noze či...
Jarka  |  29.4.2007 19:57

Svěží ráno - mám doma na koberci v koutě hromádečku záměrně...
Eva  |  6.5.2008 06:54

Bylo by dobrý vědět ale kde ty reflexní zony jsou.Zřeba nějakou...
Petr Hordáš  |  6.5.2008 07:22

Eva - to je dobrej nápad, s těma kamínkama...
Miri  |  6.5.2008 07:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *