Dámy. Příroda nabízí pomoc v klimakteriu.

10.2.2003 00:00
Zdraví

Touláme se v přírodě, procházíme v parku a vnímáme uklidňující voňavost a barevnost stromů a rostlin. Vůbec nás nenapadne, že taková všední bylinka či plevel - červený jetel, obsahuje velmi cenné přírodní látky. A to cenné zejména pro ženy v přechodu (klimakterium).

Červený jetel nebo také jetel luční (Trifolium pratense L.) je známou léčivou bylinkou našich prababiček. Kdo zkusí sát z červených květu této luční bylinky, okusí sladký nektar s medovou vůni a chutí. Dlouho se sušené květy používaly pouze k úpravě chuti a vůně bylinných čajových směsí. Pozornost vědců přilákaly až výsledky analýz, které ukazovaly na obsah přírodních látek podobných ženskému hormonu estrogenu. Dnes se jim říká fytohormony (rostlinné hormony) nebo také isoflavony. Mnohé zkušenosti z praxe gynekologů potvrzují, že se jedná o látky bezpečné a i přesto dostatečně účinné.

Představte si, že přichází klimakterium a žádná z vás u toho nemusí být

A to i díky isoflavonům. V červeném jeteli se vyskytují zejména čtyři různé isoflavony - genistein, daidzein, biochanin A a formononetin. Z květů červeného jetele se extrahují šetrnou speciálně vyvinutou metodou. Pro svou jedinečnost získal suchý extrakt označení RCE 40?.

S RCE 40? to jde i bez obtíží

Klimakterium, tedy přechod, představuje v životě každé ženy období přechodu z reprodukční fáze života do období reprodukčního klidu. Zjistilo se, že ženy v přechodu v Asii a Latinské Americe trpí výrazně méně typickými klimakterickými obtížemi jako jsou návaly horka, pocení, bušení srdce, únava, poruchy spánku a další. Odpovědná za tento fakt je skladba stravy bohatá na obsah isoflavonů. Výzkumný tým profesora J.C.Hubera na univerzitní klinice ve Vídni prokázal, že 84 % žen s klimakterickými potížemi popisovalo jejich omezení po užívání extraktu z červeného jetele RCE 40?. Snad nejzajímavějším se zdá zjištění, že 86 % pacientek, které dříve užívaly HST (hormonální substituční léčbu), bylo spokojeno s podáváním extraktu z červeného jetele RCE 40?. Příroda odhalila další tajemství, tentokrát ukryté v nenápadných květech červeného jetele. To tajemství vědci pojmenovali RCE 40? a pomáhá ženám v přechodu toto období prožít s pocitem plného zdraví a svěžesti.

RCE 40? je patentově chráněný extrakt z květů červeného jetele. Je obsažen ve volně dostupném potravním doplňku Menoflavon tobolky, jehož účinnost a bezpečnost byla klinicky testována na univerzitních a akademických pracovištích v Rakousku a Česku.

Menoflavon tobolky žádejte v 001shopu nebo ve své lékárně.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Určitě mohu doporučit "pupalkový olej" na klimaterium, mě...
Jana  |  20.10.2015 16:35

http://www.essential.cz/www-essential-cz/eshop/22-1-Bylinky-a-koreni/0/5/134-...
Zdeňka  |  6.2.2016 18:49

Kupuji červený jetel zde www.dumbylinek.cz mají kapsle i čaj. Jsou tam...
Zdena  |  10.3.2016 18:52

Zacnete cvičit Hormonální jógu s certifikován od lektorkou od Dinah...
Ala  |  2.5.2016 23:22

Trhám si jetel, kontryhel, maliník, ostružitní, kopřivy, listy...
Marika  |  3.5.2016 08:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *