Co dělat, když se objeví alergie na slunce?

9.7.2018 00:01
Zdraví

Radí PharmDr. Ivana Lánová, vedoucí lékárník BENU Lékárna Mladá Boleslav

Při delším pobytu na slunci mi vždy na kůži naskáčou malé pupínky. Kamarádka mi říkala, že to může být alergická reakce na slunce. Je to pravda? A jak s tím mám bojovat? 

?Pokud Vám pupínky naskáčou jen při delším pobytu na slunci, bude se pravděpodobně jednat o alergii na slunce, tzv. solární dermatitidu. Jsou dvě možnosti, jak ji řešit. Klasickou medicínou - podáváním léků tlumících alergickou reakci (antihistaminik), lokálním používáním kortikoidů při prudké reakci na kůži, podáváním antioxidantů.

Druhou variantou je homeopatická léčba, která spočívá v preventivním podávání přípravku Hypericum perforatum 15 CH 5 granulí ráno a večer 14 dní před pobytem na slunci a po celou dobu pobytu. Pokud by došlo k erupci, podává se Apis mellifica 15 CH, Muriaticum acidum 9 CH a Poumon histamine 15 CH - 5 granulí od každého každou hodinu.

Při prudké reakci i v tomto případě lze přidat antihistaminika a kortikoidy.

V obou případech je však třeba dodržovat správné zásady pobytu na slunci, používat ochranný přípravek s vysokým SPF a po slunění pokožku řádně ošetřit hydratačním přípravkem.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Bylo mě řečeno u lékaře tak na sluníčko nechodit že moje tělo to...
Gurtlerova Pavla  |  10.7.2018 11:08

Sepsali jsme uzitecne babske rady, jtere pomohou jeste nez si koupite nejake...
Luky  |  16.8.2018 10:47

Mrkat nebudu a kupovat už vůbec ne. Při alergii je třeba být na...
alergik  |  16.8.2018 11:22

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *