Po chřipce a viróze je třeba tělo očistit

10.2.2006 00:00
Zdraví

Očista organismu po chřipce a viróze je stejně důležitá jako jeho léčba. Infekční onemocnění, především virové, může napáchat značné škody. Způsobit může poruchu nebo i úplné selhání jater. Lékaři proto radí si tento orgán "hýčkat".

Vedle kvalitní stravy, dostatku vitamínů a přiměřené relaxace je vhodné tělo posílit látkami podporujícími metabolismus, trávení a vylučování. Pomoci mohou potravinové doplňky nebo i léky, jež obsahují ostropestřec, řekla ČTK lékařka z interního oddělení kladenské nemocnice Lucie Hoffmanová.

Zdůraznila, že následky na játrech zanechají i léky, které pacienti v době infekčního onemocnění užívají. "Každý lék může poškodit játra. Po jeho užívání je důležité dodržovat zdravý životní styl, jíst kvalitní stravu a vyvarovat se alkoholických nápojů. Pomoci pak mohou i tradiční bylinky našich babiček ve formě čajů, " uvedla.

Léčivé účinky ostropestřece mariánského lidé znají již odpradávna. Současná medicína jej využívá v preparátech, jejichž součástí je silymarin. Na trhu jsou nyní také moderní potravinové doplňky na bázi přírodních složek, jež obsahují vedle ostropestřece také lopuch, řešetlák, smetánku, jetel a česnek.

Na očistu organismu by lidé měli myslet právě v tomto chladném období. Zatímco v poslední době se šíří obavy z ptačí chřipky, nebezpečí jarní virózy se zanedbává. Ta však může být důsledkem nedoléčeného zimního virového onemocnění.

"Důležité je chřipku i virózu dostatečně dlouho vyležet a nevracet se do aktivního života ihned. Organismus je třeba zatěžovat postupně. Spousta lidí dělá tu chybu, že jakmile přestane mít teploty, vyskočí z postele a hned letí do práce. To není vhodné. Je třeba nejprve podnikat kratší procházky a praktikovat menší zátěž," uvedla Hoffmanová.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Znám produkt na regeneraci jater.Pokud chcete vědět více, kontaktujte mne...
Bohumil  |  27.5.2008 16:41

Bohumil ajta, to jsi zase ty? kde tě všude najdu?
 |  27.5.2008 18:49

Zajímavé postřehy o ochraně jater a produktech Silymarin najdete v...
Veronika  |  12.10.2009 17:15

Boban nedá pokoj, a nedá...:)))
Soames  |  12.10.2009 18:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *