Celulitida

19.3.2004 00:00
Zdraví

Celulitida je pojem, který zná každá žena. Zakořenil se jako výraz pro postižení kůže a podkoží, které se projevuje na povrch jako tzv. pomerančová kůže. Ano, přesně jako silná kůra pomeranče s nevzhlednými důlky a hrbolky vypadá povrch hýždí, stehen a paží téměř 90 % žen. A proč právě žen a nikoliv mužů? Podkoží ženy má totiž jinou strukturu než muži, aby se zachovala dostatečná pružnost kůže v těhotenství. Dalším přirozeným důvodem je obsah ženských hormonu, které dělají ženu ženou, ale jsou pravděpodobni důvodem, proč je celulitida trápí přednostně.

K problému se vyjadřuje lymfoterapeutka z 1. kožní kliniky FN U sv. Anny v Brně - paní Erika Hübelová. Paní Hübelová má u svých klientek, které se na ni obracejí s problémem tzv. celulitidy, již několikaleté zkušenosti. Obrátili jsme se na ni s následujícími otázkami:

Jak pomáháte ženám, které chtějí proti celulitidě bojovat?

 • Nejdříve stanovíme kosmetickou diagnózu, tedy určíme stupeň poškození
 • Zjistíme osobní anamnézu
  (dědičné dispozice, výživové zvyky, kouření, užívání hormonálních přípravku).

  Podle stavu a rozsahu poškození podkoží se určí způsob komplexní péče. Celulitida je pokládána za kosmetický problém, protože ženy trápí nevzhledná pomerančová kůže. Jde však o proces, který se vyvíjí a pokud s celulitidou nebojujeme, muže dojít ke snížení lymfatického a krevního zásobení. Podkoží ztrácí pružnost a tuhne, což muže vyvolávat dokonce bolest. Celulitidu nemají pouze ženy s nadváhou, ale i mladé a štíhlé dívky. Moje klientky si v souvislosti s celulitidou stěžují na pocit těžkých nohou, otoky a bolestivost. V rámci komplexní péče ženám doporučujeme manuální a přístrojovou lymfodrenáž, kompresi, cvičení a užívání potravních doplňku.

  Já mám osobní zkušenosti s přípravkem Cellasene. Cellasene doporučuji jako doplnik komplexní péee. Lymfodrenáže spolu s kompresí představují vnější péči. Cellasene řeší celulitidu vnitřní. Podporuje totiž lymfatický a krevní oběh a odbourává tuková ložiska v podkoží. Podporuje vylučování škodlivin z postižené oblasti.

 • Cellasene oceňují podle mých zkušeností ženy s lipedémem. Ten se projevuje zadržováním tekutin v podkoží a otoky nohou.
 • Další skupina klientek si chválí Cellasene pro příznivý vliv na žilní systém.
 • A konečně třetí skupinu tvoří ženy, které Cellasene užívají pro vyhlazení povrchu kůže. Protože Cellasene podporuje lymfatickou drenáž a prokrvení, tkáň podkoží se uvolní a umožní se tak odbourávání tukových ložisek.

  Informujete o Cellasene každou klientku?

  Ano, Cellasene je součástí komplexní péče. Zvyšuje a urychluje efekt manuálních lymfatických drenáží. Viditelný výsledek je tak patrný a trvalejší u většího poetu žen.

  Jak dlouho Vaše klientky Cellasene užívají?

  Doporučuji podle věku a stupni celulitidy nejméně dvou až tříměsíční kuru. Cellasene se muže užívat i dlouhodobě jako doplněk stravy. Všechny informace o možnost koupě

  Jak hodnotíte výsledky s užíváním Cellasene?

  Pro dosažení úspěchu nestačí pouze jedno balení Cellasene. Mám vyzkoušeno, že ženy, které skutečně dodržují doporučené dávkování, cítí úlevu od pocitu těžkých nohou. Obvod jejich stehen a boku se snižuje o jeden až dva centimetry. Ty, které omezily příjem tuku a cukru po dobu užívání přípravku, dokonce výrazni zhubly.

  Samozřejmě, že cílem klientek, kterým Cellasene doporučím, je zmírnění projevu pomerančové kůže. To se daří výrazni u nižších stupou celulitidy.

  To nejlepší, co můžete dát sama sobi, je pečovat o sebe včas. A pokud vás celulitida již trápí, nevzdávejte se a využijte dostupné možnosti pro její zmírnění. Pocit dobře se cítit a líbit je pro většinu žen velmi důležitý.

  lymfoterapeutka - mobil: 607 722 050

  Všechny informace o možnost koupě zde. • Přehled komentářů

  zobrazit všechny komentáře 

  Tak jsem vyzkoušela somatoline cosmetic- noční a bříško boky a...
  ivka  |  26.5.2011 23:08

  Ahoj,nezkoušela některá z vás přístroj na domácí použití...
  celulitida  |  18.1.2013 11:02

  Ahoj, já toho taky teda vyzkoušela a kromě drenáží jedinej krém,...
  Lukyna  |  11.5.2013 18:03

  Mně na ni nejlíp pomohla pravidelná masáž masážní sprchou. Máme...
  Růža99  |  30.1.2017 21:21

  Myslím,že kdyby na celulitidu něco opravdu účinkovalo,neměly by jí...
  Zdenka  |  5.2.2017 20:09

  zobrazit všechny komentáře

  Přidat komentář

   
  * *