Častý příznak u menopauzálních žen: silné a dlouhotrvající krvácení

31.10.2017 09:01
Zdraví

Menopauza je období ustávání menstruačního krvácení, což znamená, že je to přirozený a trvalý konec menstruačního cyklu a plodnosti v životě ženy. Nová výzkumná studie zveřejněná v BJOG: Mezinárodním žurnále gynekologie a porodnictví zjistila, že těžké nebo prodloužené krvácení je častým příznakem u žen, které jsou ve své menopauzální fázi, a vyskytuje se téměř u 91 procent žen.

Studie provedená prof. Siobanem Harlowem a jeho týmem na Michiganské univerzitě zkoumala údaje shromážděné od 1300 žen, které stárly mezi 42 až 52. rokem. Z těchto žen hlásilo 91 procent z nich, že zažily alespoň 10 nebo více dní krvácení. Informovaly také, že krvácení bylo třikrát silnější než krvácení, které probíhalo poslední tři roky. Z těchto žen 88% hlásilo šest nebo více dní špinění a 78% se setkalo s třemi nebo více dny velmi těžkého krvácení. Profesor Harlow vysvětluje, že fáze menopauzy nastává, když funkce vaječníků klesá a regulace hormonů v těle není tak správně řízena jako ve 20. a 30. letech věku.


Ženy musí vědět, kdy je krvácení normální a kdy potřebují lékařskou pomoc

Přestože je tento menopauzální příznak silného a prodlouženého krvácení častý, není to vždy velmi nepříjemný nebo zneklidňující problém. Profesor Sioban Harlow vysvětluje, že když víte, co očekávat, pomáhá vám to přizpůsobovat se těmto změnám a lépe změny pochopit. Důležité je také vědět, co je normální silné krvácení a co je velmi silné krvácení. Pokud je krvácení příliš silné, potřebuje lékařskou pomoc.

Harlow doufá, že v budoucnu mohou lékaři dát lepší metriku k vyhodnocení vzorků krvácení. Také říká, že v budoucnu by ženy měly lépe porozumět tomu, jaký typ krvácení potřebuje lékařskou konzultaci. Dokud budoucí výzkumné studie nenaleznou způsoby a metriky, aby rozhodly, jaký typ krvácení potřebuje nejvíce lékařskou péči, Harlowovo pravidlo by mohlo  ženám pomoci porozumět, jestli je jejich krvácejí během menopauzy normální:

1. Více než tři epizody krvácení do tří měsíců jsou problematické.
2. Objevení krevních sraženin vyžaduje lékařskou péči.
3. Trvalé krvácení po více než dva a půl týdne vyžaduje lékařskou péči.

Pro menopauzální ženy je důležité, aby kontrolovaly své zdraví a zaznamenávaly si své cykly do kalendáře. Zkontrolujte, zda je krvácení bolestivé nebo zda trvá delší dobu.

Je důležité jíst zdravě, dostatečně odpočívat a udržovat vaše emoce pod kontrolou, protože fáze menopauzy může být z důvodu hormonálních výkyvů poměrně namáhavá. Vždy dělejte věci, které vám pomohou cítit se cítit, zvláště když jste v menopauzálních letech života. Snažte se vyhnout těm situacím v životě, které způsobují mimořádné napětí a udržujte si silné duševní, fyzické a emocionální postavení. Nyní, když víte o příznaku prodlouženého a těžkého krvácení  v období menopauzy, budete více informováni o své menopauzální fázi.
Zdroj: curejoy.com

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

VÍTE PROČ MÁME VŠICHNI KAŠEL? PROTOŽE NAD NÁMI LÍTAJÍ STÍHAČKAJI...
re  |  1.11.2017 08:51

A PROSÍM NEMAŽTE....
RE  |  1.11.2017 08:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *