Boskovická nemocnice má nový přístroj na odstraňování křečových žil

27.10.2011 00:01
Zdraví

Boskovická nemocnice koupila speciální přístroj na odstraňování křečových žil. Díky nové metodě nemusejí být nyní pacienti hospitalizování a velmi rychle se vracejí do pracovního procesu.

„Naše nemocnice koupila v srpnu moderní přístroj, který umožňuje provádět operační výkony na křečových žilách moderní metodou. Odborně se tato metoda pojmenovává zkratkou EVRF - Endo Venous Radio Frequency,“ popisuje ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner. Jedná se o radiofrekvenční přístroj, který vytváří vysokofrekvenční signál.

„Tento signál se pomocí speciálního katetru, zavedeného do varikozně změněné žíly z malého vpichu, přenáší na stěnu postižené žíly. Zde dochází k tepelné reakci a ta vede ke smrštění a trvalému zneprůchodnění žíly a vymizení varikozity. Varikozita je odborný název pro křečové žíly,“ vysvětluje postup primář chirurgického oddělení Radek Bousek a dodává, že efekt je rychlý, trvalý a především lokální, nedochází při něm k poškození okolních tkání. 

V Boskovicích sledují nové trendy v medicíně

Tato operace je pro pacienta vysoce nadstandardní a šetrná. Díky miniinvazivnímu zásahu nedochází k doprovodným změnám, jako jsou například krevní podlitiny, otoky, zánět, bolest, a nutnost dlouhodobé bandáže. I z kosmetického hlediska je tato nová metoda velmi šetrná.

 Po klasické operaci křečových žil museli pacienti zůstat doma, měli omezenou hybnost a byli v pracovní neschopnosti.  Metoda EVRF se může provádět v ambulantním nebo hospitalizačním režimu, v lokálním umrtvení či celkové anestezii. Záleží na rozsahu a charakteru postižení. 

Nemocnice má nového atestovaného cévního chirurga

S novým přístrojem na operaci křečových žil pracuje v boskovické nemocnici doktor Vladimír Romanov. Ten má s novou metodou osobní zkušenosti z vyššího klinického pracoviště a je atestován v oboru cévní chirurgie.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nemocnice Boskovice s.r.o Otakara Kubína 179, 680 21 Boskovice
jana  |  29.10.2011 10:33

Asi je to dobře ALE !!! Kolik to asi stojí ??? v rámci pojištění a nad...
Honza  |  29.10.2011 20:18

Je to nadstandart a nic nato pojištovna nedoplácí a neplatí. Ale na...
Helena  |  29.10.2011 20:27

No přece kouzek od Boskovic
Čipy  |  1.11.2011 12:45

Zajímalo by mě kdo je autorem článku a na co myslel, když psal titulek...
Erika  |  8.11.2011 16:52

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *