Boj proti rakovině hýbe sociální sítí Twitter

25.8.2011 00:00
Zdraví

V soutěži Get Fit - Žij zdravě o 20.000 dolarů jde o zdravý životní styl, jehož dodržováním lze podle odborníků předejít až 30% úmrtím na rakovinu. S bilancí 7,6 milionu mrtvých na světě za rok je rakovina nejčastější příčinou úmrtí lidí a její výskyt se stále zvyšuje.

Společnost GE Healthcare pořádá celosvětovou soutěž na sociální síti Twitter s cílem zvýšit povědomí o prevenci rakoviny a zdravém životním stylu. Kampaň s názvem Get Fit má do konce srpna povzbudit lidi z celého světa, aby na Twitter posílali příspěvky o tom, co dělají pro své zdraví a  jaké  mají sportovní aktivity, které mohou podle odborníků snížit pravděpodobnost vzniku rakoviny. Motivaci, jak se zapojit do Get Fit nabízí Desatero Světové zdravotnické organizace (WHO) pro snížení rizika rakoviny.

Pravidla soutěže GE Get Fit

Do soutěže Get Fit se může zapojit každý, kdo má přístup k internetu a účet na Twitteru. Stačí jen do svého statusu na Twitteru napsat, co děláte, abyste žili zdravěji - třeba, že místo autem jedete do práce na kole, přestáváte kouřit nebo si zrovna dáváte zdravý oběd. Aby byl příspěvek na Twitteru považován za součást soutěže Get Fit, musí obsahovat specifický hashtag pro danou zemi, který můžete najít na stránkách soutěže na www.ge.com/getfit (např. pro Českou republiku je to #GetFit_CZE). Pokud bude váš Twitterový příspěvek obsahovat tento hashtag bude automaticky zařazen do soutěže nezávisle na tom, v jakém je jazyce.

Na stránkách soutěže Get Fit www.ge.com/getfit bude možné na mapě světa sledovat, jak si jednotlivé kontinenty vedou, a ze kterého pochází nejvíce „zdravých tweetů“. S rostoucím počtem Twitterových příspěvků o zdravém životním stylu budou postupně buňky, které se na mapě vznášejí nad jednotlivými světadíly, přecházet z „kritické červené“ barvy na „zdravější zelenou“. Na mapě bude také vidět, kolik „zdravých tweetů“ pochází z jednotlivých států a jak si daný stát stojí v porovnání se zbytkem svého kontinentu.

Vítězem soutěže se stane ten světadíl, jehož buňky na mapě zezelenají nebo se alespoň na barevné škále zelené co nejvíce přiblíží. Po skončení soutěže se ve veřejném hlasování rozhodne, která ze zemí na vítězném kontinentu získá peněžitý dar ve výši 20 000 dolarů pro svou pobočku Červeného kříže či Červeného půlměsíce.

Přidat komentář

 
* *