Bezbolestné vyšetření tlustého střeva

Bezbolestné vyšetření tlustého střeva

18.6.2008 00:00  |  Zdraví

Fakultní nemocnice Brno jako první zdravotnické zařízení na Moravě nově nabízí bezbolestné vyšetření tlustého střeva, při němž se využívá kapsle s kamerou. Je určeno především pacientům, kteří odmítají nepříjemné, ale velmi důležité vyšetření tlustého střeva takzvanou kolonoskopií - tedy zavedením hadičky s kamerou do konečníku. ČTK to oznámil řekl primář gastroenterologického oddělení nemocnice Jan Lata.... celý článek

Komentářů: 122 | Poslední komentář: 5.2.2018 21:05

Komentáře

reagovat 21.9.2008 10:34 - Anna Kancnýřová

Dobrý den! Píšete, že vyšetření kolonoskopíí může být pod celkovou narkozou, tak by mě zajímalo, proč se to nedělá, nebo to pojišťovna nehradí? Kolik taková narkoza stojí,třeba bych si ji zaplatila.Děkuji.

reagovat 21.9.2008 11:51 - La

V nekterych nemocnicich delaji toto vysetreni normalne pod narkozou.Tak je lepsi,poptat se kde a jit tam.

reagovat 21.9.2008 13:51 - marie

mně dělali kolonoskopii v polosedaci, udělali mi to sami, bez toho, že bych si o to musela říci. Byla jsem na kontrole, věděla jsem, jak nepříjemný zážitek mě čeká. Byla jsem v milém šoku, něco mi píchli a nevím nic. Probrala jsem se už oblečená. Neplatila jsem nic. Tomu způsobu se říká polosedace a snad pacient reaguje, ale nepamatuje si to. Když jsem nesla nález praktikovi, tak mě litoval, co jsem musela postoupit, ale fakt nebyla lítost na místě. Když bude třeba, půjdu ihned znovu na vyšetření a nebudu to odkládat. Ještě mě nechali po zákroku asi 2 hodiny poležet na lůžku. Chce to se ptát jak to provádějí. Podle mne by to mělo být automatické, že pacienta takto umrtví, pacient je uvolněný a lékař může V KLIDU pracovat. Držím palce všem co toto vyšetření čeká.

reagovat 21.9.2008 13:52 - marie

ještě jsem zapomněla dodat, že k tomuto vyšetření v polosedaci není třeba přeoperační vyšetření.

reagovat 21.9.2008 17:44 -

Nedávno na semináři nám říkali,že už někde probíhá vyšetř.střev kolonoskopie pomocí tzv.čipů.Člověk vypije tu hnusnou vodu jako dříve aby se vyčistil,potom spolkne takový prášek ( je to čip) a ten mu proběhne celým zažívacím traktem i vlastně žaludkem a konečníkem je vyloučen ven.Vše je v něm zaznamenané,lékaři si to nahrají a posoudí.Je to naprosto nebolestivé,pouze se to ještě moc nepraktikuje,ale to bude nevidět.

reagovat 21.9.2008 17:46 - Dáša

S tou kapslí to dělají ve Frýdku-Místku.Ale nehradí to pojišťovna.

reagovat 21.9.2008 17:56 - La

Ta kapsle stoji 16000kc.

reagovat 21.9.2008 17:56 - La

Ta kapsle stoji 16000kc.

reagovat 21.9.2008 17:57 - La

Jeste to delaji ve FN-BRNO-BOHUNICE.

reagovat 21.9.2008 21:43 - marie

a navíc před kapslí musí být kompletně vyčištěný trávicí trakt, aby prohlídla střevo až do konce. lepší je asi kolonoskopie, pokud je tam třeba něco k řešení (polyp, vzorek k dalšímu vyšetření), tak stejně tě kolonoskopie nemine. Když je třeba, tak lékař se sondou vrátí a prohlídne kde je třeba, to kapsle nemůže. A několik dní o hladu taky není žádná slast.

reagovat 22.9.2008 12:10 - JaH

Mám za sebou koloskopii pod silnější analgosedací, zaplatila jsem 500,-, ale celá ráda. Taky si z toho nic nepamatuji, jen jsem musela mít doprovod. Žádné předoper.vyšetření, vše se odehrálo během necelé půlhodiny. Jistě že jsem musela vypít Fortrans den předem, bez vyčištěného střeva to fakt nejde. Já i lékař jsme si pochvalovali, že z toho nemám žádné negativní a stresující zážitky. Dr. říkal, že v celkové narkoze pacient není schopný spolupracovat, což je na závadu. Takže se nebojte!

reagovat 22.9.2008 17:42 - marie pro JaH

doufám, že ti dali potvrzení na těch 500. Já jsem neplatila nic, jsem VZP. Pohlídej si příští rok na výpise, zda neinkasovali 2x. Také podléhám až nezdravé euforii, když jdu z podobného vyšetření, stačí i zubař.

reagovat 23.9.2008 13:24 - JaH

Ahoj marie, všichni. Tohle vyšetření jsem si vyjednala u soukr. lékaře, který nemá smlouvy s pojišťovnami, takže je to jedno. Chtěla jsem to co nejrychleji, bez čekání a se slušným jednáním. To fakt všechno bylo a teď to už dál neřeším. Jsem ráda za výsledek.

reagovat 21.10.2008 18:23 - Ivan

Může někdo prosím konkrétně doporučit, kde se takováto šetrná vyšetření provádí? Případně i pod celkovou anestezí? Díky

reagovat 22.10.2008 06:33 - JaH

Najdi si Euresis, MUDr. Koláře. Dělá to v Neratovicích. Vše je o dohodě.

reagovat 7.3.2009 10:14 - MARIE

JSOU TO TŘI DNY,KDY JSEM TOHLE VYŠETŘENÍ PODSTOUPILA S DVOUDENNÍ HOSPITALIZACÍ V NEMOCNICI,PROSILA O -PŘISPÁNÍ-,NEBYLA JSEM VYSLYŠENA A NA STOLE JSEM JIM BOLESTÍ OMDLELA.STAČILI MI VYŠETŘIT JENOM ČÁST A ODSTRANIT POLYP,KTERÝ BYL HNED NA ZAČÁTKU A DOVYŠETŘENÍ MĚ TEDY JEŠTĚ ČEKÁ NA CT A KDYŽ ANI TAM SE CELÉ STŘEVO NEUKÁŽE,TAK DALŠÍ KOLONOSKOPIE V CELKOVÉ ANESTÉZII.UŽ TEĎ JSEM VYSTRESOVANÁ.TAKŽE MILÉ DÁMY,TOHLE JE MÁ ZKUŠENOST.

reagovat 7.3.2009 12:45 - Tom

Vřele doporučuji FN Hradec Králové, II. interní kliniku. Dávají tam léky proti bolesti automaticky, dokonce i při gastroskopii, což mě nenabídli ještě nikdy a nikde. Takže pokud to pro vás není až tak daleko, tam je to zaručené.

reagovat 8.3.2009 20:05 - Jana

Tome,prosím napiš jaké léky proti bolesti Ti aplikovali,najdeš to na zprávě hned na začátku.Sama jsem absolvovala kolonoskopii v analgosedaci a stejně to bolelo,HK je pro mě dosažitelný.Díky,Jana

reagovat 8.3.2009 22:26 - Tom

Jano, bohužel tam tento údaj není uveden. Velmi podrobně jsem to hledal. Jeden výkon dělali v CA, protože to bylo na úrovni operativního zákroku, podruhé to bylo s přispáním. Dali mi 5+5 (jedna látka na spaní, druhá od bolesti).

reagovat 9.3.2009 01:10 -

AD:

7. 3. 2009 10:14:56, MARIE

JSOU TO TŘI DNY,KDY JSEM TOHLE VYŠETŘENÍ PODSTOUPILA S DVOUDENNÍ HOSPITALIZACÍ V NEMOCNICI,PROSILA O -PŘISPÁNÍ-,NEBYLA JSEM VYSLYŠENA A NA STOLE JSEM JIM BOLESTÍ OMDLELA.STAČILI MI

Pacient je dnes zakaznik. Vetsina si na to nezvikla a takhle to dopada.

Je potreba se jit domluvit, jak to bude probihat a kdyz nevyhovuje, jit jinam. U nas v nemocnici jsem si vsechno pamatoval, ale nejaka sedace byla. Matka ale tvrdila, nejspis za stejnych podminek, ze ji to strasne bolelo. Mne tedy vubec. Muze to byt na individualni citlivosti. Nicmene nyni jezdim jinam, a tam , nevim co davají, ale mám okno asi 4 hodiny. Primar je tam toho nazoru, ze bez toho je to prasarna.

reagovat 9.3.2009 17:26 - marie

dělat takové vyšetření naživo je sadismus. já mám několik kolonoskopii a vždy v polosedaci. z vyšetření si nepamatuju nic, kdybych neměla v ruce papír, tak ani nevím, že jsem tam byla. nic jsem neplatila, předoperační ani žádné jiné vyšetření před samotným zákrokem mi nedělali. s takovýmhle přístupem zdravotnického personálu můžu chodit každý měsíc na kolonoskopii. je asi třeba se ptát a vyžadovat to, co jde jinde automaticky

reagovat 23.6.2009 17:51 - Božena

Paní Marie,můžete mi sdělit,v které nemocnici Vám vyšetření dělali,totiž mě to čeká také měla jsem pozitivní test.Předem Vám děkuji za informaci S pozdravem Božena

reagovat 25.6.2009 03:46 - kukin

podstoupil jsem kolonoskopiji teplicke nemocnici a nemohu si stezovat

reagovat 22.8.2009 13:49 - marie pro míšu

Nemocnice Na Homolce Praha. Velice, velice milý personál, všechno v klidu, v pohodě, bez stresu. Jednání úplně super, pacient na prvním místě. Pokud bych musela ještě někdy na gastroskopii nebo kolonoskopii, tak jedině tam. Dělali mi tam obojí, z obojího si nic nepamatuju. Zeť byl v jiné´m zařízení v Praze, dělali mu to naživo obojí a prohlásil, že UŽ NIKDY. Já naopak bych šla kdykoliv,ale zase jen na Homolku.Fakt si nic nepamatuju. Ptejte se, jak vyšetření probíhá, za dotaz to stojí.

reagovat 22.8.2009 14:38 - míša pro marii

Děkuji Vám mnohokrát za odpověď a dobrý tip. V dnešní době je dost těžké narazit na lékaře, kterému záleží na pocitech pacienta. Už tak jsem vyděšená z problémů, které mám a hlavně z toho co mě čeká. Takže bych velmi ocenila alespoň vstřícný postoj zdravotníků.Mějte se moc hezky. M.

reagovat 22.8.2009 15:36 - míša pro marii

Paní Marie mám k Vám ještě jednu prosbu. Prosím mohla byste mi napsat jméno lékaře nebo kontakt, na který bych se mohla obrátit? Vyhledala jsem si stránky nemomocnice na Homolce a z jejich informací mi není jasné, kam bych měla směřovat svůj dotaz. Ještě jednou Vám děkuji za ochotu. M.

reagovat 22.8.2009 16:28 - Bětka

Míšo, kolonoskpie se provádí například na Karlově náměstí na gastroentrologii, předpokládám , že i na Homolce.

Já mám stejné zkušenosti jako Marie s gastroentrol.na Karláku.Mám tam za sebou šest vyšetření během šesti let, za tu dobu mi to prováděli asi tři lékaři a jedna lékařka.Vždy se chovali dobře.

Injekce na útlum, jakmile lehnu, usínám a probouzím s ena vytahování šlauchu, tedy o vyšetřní nevím...po zákroku hodinu až dvě na lůžku.

Na jaře jsem se ptala kvůli známé, jestli je problém se k nim dostat a odpověď zněla, pokud dostaneme žádost od specialisty nebo obvodního, nemůžeme odmítnout.Takže tudy vede cesta.

reagovat 22.8.2009 16:56 -

Mi to dělali při vědomí a vůbec mě to nebolelo.Znám však pár lidí,kteří to popisovali jako otřesný zážitek a v polovině musel personál vyšetření ukončit.

reagovat 22.8.2009 17:09 - marie

jméno doktora nevím, pamatuju si sestřičku, jak mi dávala na prst skřipec a místo jména v nálezu mám jen podpis. U gastro si pamatuju, jak mi dávali mezi zuby takovou trubičku, abych jim neskousla ten šlauch. Na gastro byla snad doktorka, ale ani to si nepamatuju. Kontakt na ně nemám, objednávala jsem se osobně.

reagovat 22.8.2009 21:17 - tom

Jenom doplním, že stejně bezbolestně to dělají ve fakultce v Hradci Králové. Píchnou vám takový oblbovák, že si maximálně pamatujete pár střípků z vyšetření. Podmínka totiž je, že musí mít tzv. dospávací místnost. Čili jak to psala Marie, do tohoto zařízení klidně i 3x do roka.

Vzhledem k tomu, jaké obavy mezi lidmi z tohoto vyšetření panují, každému známému říkám, běž tam, kde to dělají tímto způsobem. Hrdinství je sice pěkná věc, ale pokud to není nutné, tak proč.Ale titulek je totální nesmysl, protože kapsle není primárně určena na tlusté střevo a pokud se tam objeví byť nějaká drobnost, tak kolonoskopii stejně neuniknete.

reagovat 23.8.2009 11:09 - marie

Souhlas s tomem. U kolonoskopie se může lékař vrátit, pokud se mu něco nezdá, vzít vzorek, ošetřit např. polypy. Lačnit se musí u obou, ale kolonoskopie trvá chvíli se srovnání s putováním kapsle.

Asi není pravidlo provádět toto vyšetření bezbolestně. Zeť i moje kolegyně byly vyšetřeni po staré způsobu (byla jsem takto vyšetřena asi před 15 a 30 lety, takže mám srovnání) a ani jeden už tam NIKDY nepůjdou. Je to ale špatně, protože když máme smutnou přední příčku v onemocnění rakoviny tlustého střeva, je nutné vědět, že jsme zdraví.

reagovat 3.11.2009 09:58 - Kateřina

Dobrý den.Není divu,že jsme ve vážných onemocněních střev jedni z nejohroženějších zemí,pokud je pro většinu lidí toto vyšetření tolik bolestivé,přesto,že to jde i šetrně !

reagovat 3.11.2009 10:17 - špatná zpráva

Bohužel musím konstatovat, že na Homolce už to není, co bývalo. Přístup personálu se změnil, je tam nové vedení, které by zasloužilo vypráskat, protože frustruje zdravotníky a ti si pak vylévají frustrace na pacientech. Na kolonoskopii jsem tam nebyl, ale všiml jsem si změny v celkovém přístupu k pacientovi.

reagovat 10.12.2009 12:19 - Mart.

mně dělali kolonoskopii v...

Není se čeho bát,vyšetření je bezbolestné,po nějaké injekci usnete a nevíte nic.Přístup sester a lékařů je víc než výborný.Píši o Masarykově onkolog.ústavu v Brně.Před výkonem dostanete instrukce domů,dva dny dietní režim,třetí den jen tekutiny a odpoledne se musí vypít 4l vody s rozpuštěným práškem - to je asi to nejhorší.Vyřešila jsem to tak,že jsem si to rozpustila v půllitru,rychle vypila a půllitrem čisté vody zapila.Po hodině další atd.Člověk se dokonale vyčistí a je mu dobře.Doporučuji všem a opravdu beze strach.

reagovat 28.1.2010 09:08 - marie

dobri,den prasim vas jdu na kolonoskopii,a co tady čtu to je hruza dostala jsem strašny strach poradte mně dekuji,jeste jsem na tom nikdy nebyla,pred 4 roky jsem mněla rakovinu tlusteho streva

reagovat 28.1.2010 09:42 - majka

Není se čeho bát,vyšetření je...

marto prosim,jdu na kolonoskopii,za 14 dnu mam velky strach,opravdu to neni tak strašne.Taky jdu na masarykovu onkologii v Brne už ted nemužu spát dekuji

reagovat 28.1.2010 17:23 - miloš

celková kolonoskopie bez narkozy je nejhorší můra mého života, to bych se raději vyválel v kopřivách nahý

reagovat 28.1.2010 17:43 - miloš

celková kolonoskopie bez...

Jsem již přes deset let diagnostikován na chronický zánět tlustého střeva. Docházel jsem na polikliniku v Kopřivnici k Mudr. Huvarovi a následně k Mudr. Štefkové. Nikdy mi jakékoli tlumení ani narkozu nenabídli a na můj dotaz mi bylo odpovězeno, že to zas taková hrůza není. Zřejmě si to nikdy nezkusili. Se zánětem je i sebemenší plynatost bolestivá a doktor do vás napunpuje několik litrů vzduchu a pak ve vás lomcuje 150 cm dlouhou hadicí, diví se, že vás to bolí.

Přitom při mém onemocnění bych měl chodit na kontroly co 3 měsíce.

Je toho hodně co bych uděla raději než si nechat nafukovat prdel, při plném vědomí.

Pokud znáte gastroeterologa s vstřícným, milým alidským přístupem, prosím pošlete mi vzkaz email: milossmalina@seznam.cz

reagovat 28.1.2010 19:18 - mosoj

Kolonoskopií jsem prodělal několik, včetně odstraňování polypů v tlustém střevě. Vždy bez jakéhokoliv znecitlivění nebo dokce uspání. Ještě jsem se na to díval na obrazovce.

Netvrdím, že je to příjemný zážitek, ale že by se nedalo vydržet ?

Problém mají Ti, kteří mají srůsty tlustého střeva, ale tam se potom dáva narkóza.

reagovat 29.1.2010 10:17 - Kurnik Szopa

Kolonoskopií jsem prodělal...

mosojovi to můžu potvrdit, pravidelně podstupuju totéž za stejných podmínek se stejným průběhem. Bez obav!

reagovat 19.3.2010 17:36 - vkk

přidávám svůj poznatek a přikláním se plně k názoru Miloše ...kolonoskopické vyšetření mám dnes poprvé za sebou , kdy mi diagnostikovali chronický zánět tlustého střeva a raději bych rodila než postoupila další takové vyšetření .....

reagovat 15.4.2010 14:53 - Jan

mně dělali kolonoskopii v...

Prosím o zaslání informace,kde se provádí vyšetření tlustého střeva v polosedací poloze.Jsem z Klatov.Předem děkuji.

vejskal@email.cz

reagovat 15.4.2010 16:54 - evik

prodělala jsem třikrát kolonku,poprve dobré,další dvě šílené-v FN Brno-dr.Novotný,ještě mě nadával,že to nemůže bolet.Přítel šel na kolono v Praze a to se bál po mých zkušenostech,ale ani to necítil.Problém jsem zjistila,koukla jsem se do papírů-tam psali i co pichají a v Praze byly dvě látky na tlumení a já měla jen jednu-ta se zhodovala,ale ta druhá chyběla-tak se šetří na pacientech,svojí rodině by to tak neudělali

reagovat 15.4.2010 17:45 - Tom

prodělala jsem třikrát...

Eviku souhlas, taky jsem v minulosti dostal jenom jednu látku a bylo to v podstatě úplně zbytečné, trošku se mi zatočila hlava, ale bolest jsem cítil stejně. Potom jsem v Hradci Králové dostal ty látky 2 (jedna je na spaní, druhá od bolesti) a nevěděl jsem o ničem.

reagovat 28.4.2010 11:57 - Pavla

prodělala jsem třikrát...

Eviku, kde Vám to v Praze dělali, že to bylo bezbolestně? Mně to čeká také, ale bojím se. Pavla

reagovat 10.5.2010 13:31 - EVA

Dobrý den! Píšete, že...

Vážení, to buďte rádi, že jste dostali alespoň nějakou injekci. Na mne se sestra podívala a řekla "Vy to vydržíte i bez injekce". Větší bolest jsem nezažila a pak se doktor divil, že jsem celé vyšetření probrečela. Po skončení mi řekl pozor, ať se Vám nezatočí hlava a když jsem řekla, že není po čem, že mi sestra nic nepíchla, tak ani nepíp.Znovu mě to čeká 31.5., takže se už moc těším :-)Jo a bylo to v Praze.

reagovat 10.5.2010 23:53 - liba.hamerova@seznam.cz

Minulý týden jsem podstoupila již druhou kolonoskopii bez injekce v Brně.Pro mě je nejhorší ta příprava před samotnou kolonoskopii a hladovka.Kolonoskopie neni příjemná,ale neni to nic co se nedá vydržet.Tady ty horory co se o kolonoskopii píši nejsou pravdivé.Držím všem palečky co je to teprve kolonoskopie čeká a hlavně žádný strach.

reagovat 21.5.2010 10:32 - EVA

Minulý týden jsem...

Milá Líbo, věřte, že když budete mít jako pravděpodobně budoucí celiatik podrážděný jak konečník tak střeva neustálou stolicí 5-10 x za den, tak budete ráda, že Vám nějakou injekci poskytnou. A navíc každý člověk má nastavený jiný práh bolestivosti. Pak je taková hladovka oproti vyšetření procházka růžovou zahradou.Třeba jste zrovna výjimka, že Vás to nebolelo nebo jste se tak těšila na jídlo, že jste vyšetření nevnímala. Krásný den.

reagovat 3.6.2010 12:20 - Kája

Vážení, to buďte rádi,...

Prosím kde V Praze?Asi se kolonoskopii také nevyhnu,jsme objdenána k dr.Kolářovi ..

reagovat 9.7.2010 09:33 - mila

Ja byla na kolonoskopii vcera a dostala jsem injekci (dormicum mg, dolsin 50mg). Cely vykon trval asi 20 min, pamatuju si jen, ze mne sestra pichla injekci a pak mi rekla, at se obleknu a zda mam doprovod. Horsi byla priprava, to piti Fortransu a pak nasledujici den jsem mela zaludek jak na vode a tezko se mi srovnaval. Jinak bolestivost samotneho zakroku nulova. Rozhodne se nebojte o injekci rict, nema cenu se zbytecne trapit.

reagovat 3.12.2010 21:39 - Mr.Petr50

Na skreeningové kolonoskopi po padesátce jsem byl přesně před týdnem. Spolu s manželkou.Ve dvou se vše psychicky lépe zvládá.Kdo má strach ať se nebojí,i když já ho měl také,prý to je normální.Zbytečně!!!Injekce 2,5mg Dormica zařídí klid jak pacientovi,tak lékaři.Svléknout dolní polovinu těla,pak stažení břicha pásem vleže na stole a šlo se na věc..Jen jsem ještě cítil namazání anální oblasti lubrikantem, prst v konečníku pro vyšetření pohmatem,u mne muže,pochopitelně prostaty,takže vše při jednom, ještě nafouknutí střeva kysličníkem uhličitým přes kolonoskop,(lépe se vstřebává po výkonu) a pak už nic až jsem se probral,trochu asi dříve,když kolonoskop putoval od slepáku ven. To už jsem vše sledoval na obrazovce a bez jakékoliv bolesti.Jediné co jsem pocítil v polospánku když ten zázrak techniky při zavádění narazil na stěnu v ohybu sřeva.Ale to už lékař poznal kde je a vše bylo ihned v pořádku.Žádný horor se nekonal.Žádná bolest.Bolest jsem zažil jen u zubaře při broušení špičáků pro můstek když injekce nezabraly.Přípravu jsme měli v podvečer den před zákrokem pomocí hydrocolonu.Pohodové propláchnutí střeva během nějž jsem si povídal se sestrou,intimní světlo,puštěné rádio,masáž břicha a po hodince jsem se cítil lehoučký jako pírko.Však jsme vedli debatu o pročišťování projímavými solemi,které pro organizmus nejsou úplně to ideální.Bohužel stále ve velké míře používané.Voda je voda a navíc žádné vysedávání na toaletě.Tak to jsem prožil zde v Hradci Králové na soukromém pracovišti.Rozhodně se nikdo nebojte a pocit z toho, že není pozitivní nález je velikou odměnou a radostí do života.

reagovat 22.12.2010 10:51 - Eva

Kolonoskopii jsem absolvovala bez problémů, pouze vypít 4 litry tekutiny dá zabrat. Po příchodu do ordinace šlovšechno jako na drátku. Svléknout se donaha, obléknout andílka a na zádech vyšetřit konečník potom na levý bok zastrčit přístroj a opět na záda, jako na gyndě a za 20 minut hotovo. Lékař byl se mnou velmi spokojen a já také.

reagovat 23.1.2011 14:42 - Alice

Eviku souhlas, taky jsem v...

Dobrý den, prosím vás, chtěla bych jít na kolonoskopické vyšetření ve FN v Hradci Králové, může sem někdo napsat (kdo už kolonoskop.vyš v HK prodělal) jaký je postup? Musím mít dopučení? Jaké jsou čekací lhůty na toto vyšetření, jak probíhá příprava? Je nějaká konzultace před vyšetřením nebo se můžu telefon. objednat a pak jen přijít na vyšetření (píše se tu o fortransu, ten si můžu zakoupit v lékárně, nebo je jen na předpis? Jaké máte zkušenosti, jakého lékaře byste případně doporučili? Omlouvám se, jsem trochu vyděšená a tak mám mnoho otázek. Díky

reagovat 6.2.2011 21:33 - Mirka

Prosím nevíte jestli se provádí polosedace taky někde na moravě???díky

reagovat 6.2.2011 21:40 - Mirka

není vůbec normální ,že si můžete o uspání požádat nebo si ho zaplatit. Já obvolala všechny nemocnice v okolí a řekli mi ,že se to normálně nedělá a basta,přitom bych to zaplatila ráda ,ale do Prahy se mi kvůli tomu jet nechce

reagovat 12.2.2011 00:06 - JEŘÁBKOVÁ MARCELA

DOBRÝ DEN. RÁDA BYCH VĚDĚLA JESTLI PŘI VYŠETŘENÍ STŘEVA,SE MUŽE USPAT.HROZNĚ SE TOHO BOJÍM.MUŽE MI NĚKDO PORADIT.DĚKUJI.

reagovat 12.2.2011 12:56 - š.

DOBRÝ DEN. RÁDA BYCH...

Ano, může. V Praze na Karláku určitě, jinak nevím, chce to zeptat se.

reagovat 18.2.2011 20:09 - Libuše

DOBRÝ DEN. RÁDA BYCH...

Ano, v Praze na Bulovce pracuje skvělý pan doktor a kolonoskopie probíhá o.k.

reagovat 19.2.2011 07:31 - Mirko

V narkoze dělají kolonoskopii v nemocnici sv.Zdislavy v Mostištích u Velkého Meziříčí. Dělají to automaticky a po kolonoskopi se musí zůstat do rána v nemocnici. Nic se nedoplácí. Samozřejmě se na to musí objednat.

reagovat 19.2.2011 17:30 - n.albinka

DOBRÝ DEN. RÁDA BYCH...


Na kolonoskopii jsem byla nedávno.Nemáte se čeho bát,nic to není.Píchnou vám oblbovací injekci nic necítíte. pouze se vám potom trochu točí hlava.KLIDNĚ BYCH ŠLA ZNOVA

reagovat 5.3.2011 20:24 - Líba

Nechte si udělat koloskopii v Praze na Bulovce, všechno bylo o.k. Žádná bolest a perfektní personál.

reagovat 15.3.2011 13:30 - Evča 372

Chci se zeptat lidí,kteří podstoupili celkovou anestézii tlustého střeva.Co vás čekalo před vyšetřením a jaký byl pocit po probuzení? Nebolelo nafouklé břicho? Nebylo vám blbě po probuzení? Mám velký strach.....

reagovat 20.3.2011 23:03 - lenka

Nechte si udělat koloskopii...

u koho jste,prosím, byla-čeká mě to také a bulovku mám nejblíže.děkuji

reagovat 13.5.2011 11:53 - Líba

u koho jste,prosím,...

Byla jsem na vyšetření u MUDr Schauty, je to na zámečku. Musíte mít ale doporučení od vašeho lékaře a jít se na Bulovku objednat. Fakt v pohodě, vůbec nic nebudete vědět a všichni tam jsou o.k.

reagovat 10.11.2011 11:10 - Lenka

můj zážitek s kolonoskoie je otřesný, nechapu jak je mozné že v dnešní době ještě nevynalezli nějaké příjemnější vyšetření tlustého střeva než je tohle, prožívala jsem strašné bolesti a křeče takže vyšetření ukončeno pro nepřiměřenou reakci.

reagovat 10.11.2011 12:35 - Tom

můj zážitek s kolonoskoie...

Lenko, najít si pracoviště, kde to dělají v analgosedaci.

reagovat 11.11.2011 12:32 - Jana

Lenko, dali Ti aspoň oblbovák a řekli Ti, proč Tě to tak bolí ? Ono , když máš hodně zakroucený střevo, tak je to asi horší. Já měla oblbovák a celkem to šlo, jen občas místy to zabolelo, ale skoro jsem spala. Pro mě byla nejhorší rektoskopie, z toho se psychicky nemůžu stále dostat. Nevím, jestli máte s tím někdo zkušenosti ?

reagovat 13.7.2012 14:10 - Petr

Kolonoskopii jsem absolvovala...

Přesně podobně to probíhalo u mne na kolonoskopii. Lékařka mne vyšetřila na zádech konečník, potom krátce na levý bok, na záda a ke konci na všechny čtyři s vystrčeným zadečkem, Sestra i paní doktorka byly na mn ehodné, vše probíhalo při intimním osvětlení v klidu. Byl jsem spokojem. Petr Praha

reagovat 13.7.2012 16:29 - !!

Já jsem jednou byl na irigoskopii, tak se tomu dříve říkalo.Musel jsem si kleknout na stůl předklonit se a oni ti narvali trubku o průměru 2,5 cm a dlouhou 50 cm za součastného vytáčení a nafukování střeva celou do prdele.Bolest strašná, myslel jsem si, že jsem uváznul v nějaký bandě buzerantů a že mě natrhli prdel!Naprosto bezcitně provedený zákrok, nějaká bolest ty řezníky nezajímala. A to byli pimář a sekundář Hořovické nemocnice! Dostat je tak do ruky!!!!

reagovat 13.7.2012 18:53 - x_x

Já jsem jednou byl na...

To si pleteš pojmy - to co uvádíš ty, bylo napuštění kontrastní látky do střeva, něco jako klystýr, a pak rentgen.
Co popisuješ ty je rektoskopie, která se používá dodnes, když je potřeba zkontrolovat jenom malou část za konečníkem.

reagovat 13.7.2012 18:55 - bzzzz

Lidi nechte toho, v pondělí jdu na kolono, prej mi něco bodnou, ale nevim, nevim, fuj

reagovat 24.9.2012 19:23 - kačka

Vyčetla jsem na internetu, že kolonoskopie v analgosedaci dělají v Brně na Viniční. Zdrav.zařízení se jmenuje Top Moravia. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

reagovat 24.9.2012 19:27 - bzzzz

Vyčetla jsem na internetu,...

Nebylo to nic moc, ale vydržet se to dá i bez analgosedace. Zažili jsme horší, viz plastická chirurgie a dobrovolně pro krásu

reagovat 24.9.2012 22:14 - kačka

A to píšete o tom Brně, nebo všeobecně?
Mám z toho vyšetření hrůzu.

reagovat 29.10.2012 22:51 - Ondřej

Zdravím, kolonoskopii jsem nedávno absolvoval a to bez jakékoliv medikace a lokální anestezie. Prostě jsem nechtěl být na půl dne mimo. A musím říct, že naprosto v pohodě, dokonce i snesitelnější než gastroskopie. Největší trauma bylo pro mě vystrčení zadku na pěkné sestřičky a pak pocit namazaného zadku, když jsem odcházel. Jinak nic- promáznout pozadí, dýchat podle instrukcí, šup a už to jelo zatáčka za zatáčkou až na ústí tenkého střeva, odsát nafoukaný vzduch a za chvilku ven. Bolest žádná, jenom trochu pocit nafouknutí a také, že v člověku něco rejdí, pěkně jsem si to zevnitř prohlédnul na obrazovce Ale prý je to dost individuální, někdo to snáší dobře v plném vědomí a někdo má prý bolesti i v anestezii a musím říct, že z výrazu jiných pacientů to bylo dost znát. Tak přeju hodně štěstí a málo strachu.

reagovat 18.11.2012 16:24 - Eva - nesouhlasím s názorem, že to nic není

Zdravím, kolonoskopii jsem...

Každý člověk je na tom jinak, co se týká prahu bolesti. Navíc kdo nemá např. srůsty v břiše po opakovaných operacích, ten tady může psát, že to nic hrozného není. S tím nesouhlasím ani náhodou !!
Zkrátka je to vše individuální, jak pacient reaguje a hlavně díky tomu, s jakou diagnozou přichází.

reagovat 19.11.2012 16:24 - Jana

Souhlasím s Evou.Vždy mě vytočí,když tady někdo tvrdí že to nebolí a na konec z něho vypadne,že má střeva zdravá.Já byla na kolonoskopii naposledy v úplné narkoze.Sice jsem si poležela dva dny v nemocnici,ale stálo mi to za to.Žádná bolest a konečně mohl doktor po letech prohlédnout celé tlusté i tenké střevo.Mám už 20 let ulcerozní kolitidu.

reagovat 19.11.2012 18:36 - !!!

Já jednou taky byl ne rektoskopii a myslel jsem, že mě snad roztrhnou prdel.Větší bolest jsem nezažil.Nakonec jsem se dozvěděl, že jsem to absolvoval jenom proto, že pan přímař chirulgie v Hořovicích se chtěl vytáhnout před mladým doktorem a na mě ho to učil. Nejlepší na tom je, že jsem tam byl s vyrážkou na rukou! To má k sobě docela blízko co? Dnes bych si to nenechal líbit! Dnes by asi dostali po držce asi oba !!!

reagovat 28.3.2013 16:09 - Boda

Nevíte, prosím, zda provadí kolonoskopii s analgosedaci i v Ústeckém kraji? A kde?

reagovat 16.10.2013 12:13 - hana

mosojovi to můžu...

nemám srůsty tl. střeva vyšetření velmi bolestivé bez narkozy už bych nešla lékař sám kolonoskopii ukončil bylo mi na omdlení naštěstí mám jen hemeroidy

reagovat 16.10.2013 15:21 - Jenny

Při vyšetření krve ve stolici mi tam krev našli. Byla jsem tedy na kolonoskopii a bylo to šílené. Mám dlouhé tlusté střevo, je tam nějaká klička, přes kterou se doktor nemohl dostat a silou to rval, myslela jsem, že zešílím bolestí. Stejně to nedokončil, nešlo to.I po dvou letech mě v těch místech někdy ještě bolí. Teď mě doktorka znovu do toho tlačí a diví se, že už nikdy.

reagovat 16.10.2013 15:22 - Jenny

A byly to hemeroidy, ta krev. Kdyby se u nás provádělo vyšetření střeva tak, že člověk spolkne malou kamerku, tak ano, ale na tohle už mě nikdo nedostane.

reagovat 16.10.2013 15:52 - Jana

Vyšetření tlustého střeva tzv.Kapslí dělají v Praze ve vojenské nemocnici.

reagovat 17.10.2013 06:45 - Radka

Při vyšetření krve ve...

Nedivím se Jenny, podobně jsem to měla i já. Mohou tím i něco poškodit, když se derou přes ty srůsty či zkrátka místy, kde to nejde lehce. Další doktorka už mi kolonoskopii nedoporučila (byla mi nařízena znovu po 2 letech). Říkala, že by se to nemělo dělat
pokud to není naprosto nezbytné.

reagovat 7.6.2014 09:12 - Anonym

Mě to dělali v Brně v Bohunicích. Nejdřív naživo, to jsem po cca 17cm nezvládla, zabolelo to tam. Tak jsem šla znovu, kdy mi píchli diazepam, a prý pak budu oblbnutá jak po panácích. Říkám tak super. Je fakt, že to, jak mi to tam dávali si vůbec nepamatuju, ale jak mi zajeli na to moje bolavé místo, to jsem hned procitla. Ještě si na mě stěžovali:D že to vydržím, že to nic není atp. Tak jsem se naštvala. Za pár měsíců jdu na kolonoskopii s AREM, což má být prý analgosedace. Prý budu při vědomí ale nic neucítím, budou u toho anesteziologové a musím mít předoperační vyšetření. Hrozně se bojím, protože po celou dobu mi pořád doktoři a sestry tvrdili, jak mě to nebude bolet a vždy to bolelo. Nikdo to nechápe, jak to bolí. Kroutí nademnou hlavou že nic nevydžím a jenom zdržuju ostatní. Začínám uvažovat že se na to vykašlu a budu prostě žít s bolavým bokem. Strašně ráda bych našla někoho normálního, kdo by mě regulérně uspal...Oblbováky jakkoli účinější na mě neplatí..:( A nechci zabírat místo někomu, kdo to potřebuje a nechci se ztrapňovat scénama, jak budu brečet až mě to zase bude bolet. Mimochodem na vstřícného a milého doktora jsem tam teda opravdu nenarazila. Spíš mi ještě nadávají. A klidně si pokračují i když mě to bolí, prostě nezájem... Zatím se mi zalíbily komentáře na Prahu..

reagovat 7.6.2014 09:17 - Anonym

Lenko, dali Ti aspoň...

Ano, já mám s rektoskopií zážitek a psychicky mě odrovnal. Doktorka mě seřvala jak malýho parchanta. A bolelo to no. Zdravé nebo tlusté lidi to asi nebolí. Já jsem vyzáblá na kost tak cítím všechno

reagovat 7.6.2014 09:31 - Radka

prodělala jsem třikrát...

Mám stejný zážitek s ním! Taky mi píchl jen jednu látku a slíbili mi, že mi píchnou i něco od bolesti...Je to špatný doktor.

reagovat 7.6.2014 17:50 - !

Bohužel, hulváti se najdou i mezi doktory. Když je někdo MUDr., není to záruka, že se chová profesionálně.

reagovat 7.6.2014 21:14 - Tom

Mě to dělali v Brně v...

Pokud u toho bude anesteziolog, tak se tentokrát opravdu bát nemusíš. :-)
Já mám velmi dobré zkušenosti s fakultkou v Hradci, kam sice nespadám bydlištěm, ale jednou za rok si tam rád zajedu pro ten pocit "nemít strach". Tam mi dokonce nabízí injekci i při hadici "shora", kterou tedy odmítám, protože chci taky něco vydžet. :-)

reagovat 25.7.2014 08:17 - ulka

Dobrý den ...chystám se na vyšetření tlustého střeva .Jsem z Jižních Čech a chtěla bych vyšetření v narkoze ,prosím o radu na které pracoviště ,nemocnici se obrátit v tomto regionu či poblíž ...děkuji

reagovat 25.7.2014 08:46 - zkušený pacient

Ano, já mám s rektoskopií...

Proč jse necháte od doktorky seřvat?Já když je na mě doktor hnusný tak ho seřvu taky-podle hesla :na hrubý pytel hrubá záplata.A doktoři jsou překvapení a hned se uklidní když poznají že si to nedám líbit.většina doktorů si myslí že jsou milostpáni a pacoš musí dělat co se mu říká,hlavně držet pusu a krok.Prostě to zkouší co si pacoš nechá líbit.Na mě si už netroufnou,já je seřvu hned mezi dveřma a pak jsou hodní.Mám za sebou 8 operací a dr. mi hodně ublížili takže mi dělá radost jim vynadat.Nebojte se a klidně jim to nahlas řekněte.

reagovat 13.8.2014 15:01 - iva

Dobrý den mela bych jít na vyšetření tlustého střeva jsem z Klatov ale tady tu šetrnou metodu nedělají a ani anestezii.Prosím nevíte někdo jestly dělají v Plzni myslím pod anestezii??Děkuji za info.

reagovat 15.10.2014 12:55 - Ustecky kraj

Nevíte, prosím, zda...

Roudnice nad Labem, dnes jsem tam byla. Sestřičky obě moc milé a hodné a to samé pan doktor J.Hnuta. Nevěděla jsem o ničem, jen asi dvakrát jsem ucítila bolest, ale dalo se to. Jinak jsem to celé prospala a ani nevim, jak jsem se ocitla vedle na lůžku na dospání.
http://www.roudnicenl.cz/mesto/televize-mis/video/AGG2aZWsREw

reagovat 16.10.2014 18:12 - ILONA

dělat takové vyšetření...

MŮŽETE MĚ PROSÍM ŘÍCT V KTERÉ NEMOCNICI JSTE BYLA DÍKY

reagovat 20.10.2014 00:37 - Jitka

Dobrý den! Píšete, že...

Reaguji na kolonoskopii, kterou jsem podstoupila 2 krát. Tu bolest nezvládám. Jsem dvakrát po operaci . Mám CROHNOVU CHOROBU.Raději bych spolkla tabletu , nebo byla pod narkozou. Mám problém i s MRL KLÝZOU. To zas mám problém udržet močení. Doba vyšetření je dlouhá.

reagovat 21.10.2014 11:52 - Delinka

MŮŽETE MĚ PROSÍM ŘÍCT V...

Dobrý den, zkuste si domluvit kolonoskopii ve FN v Plzni na Borech a domluvit se na přispání. Mám zde výborné zkušenosti, a to jsem předtím na železniční poliklinice zažila peklo a navíc to nedokončili pro velké bolesti.

reagovat 30.10.2014 13:52 - Jarda

Dobrý den! Píšete, že...

Tak jsem dnes absolvoval koloskopické vyšetření ve FN v Hradci Králové.Sice jsem na toto vyšetření čekal po objednání naší závodní lékažkou asi šest neděl.Sháněl informace po všech čertech včetně tady těch diskuzích na internetu.Přiznám se,že jsem z tohoto vyšetření měl dost obavy.Ve FN jsem se však setkal s tak přívětivým jednáním,že jsem byl mile překvapen.Nejdříve podepsat velké množství papíru a šlo se na věc.Byla mi píchnuta kanila pro případ,že bych měl nějaké bolesti nebo něco podobného.Vyšetřujicí lékařkou mi však bylo doporučeno,že není dobře si nechávat dávat nějaké sedativum předem,při případných potížích prý injekce reaguje okamžitě,neboť kanila je napíchnuta na žílu.Injekci jsem si tedy dát nenechal.Ten strach,který jsem prožíval předem vůbec nestál za to.Žádnou bolest při vyšetřování jsem ani necítil.Upozorňuji však na to,že jsem přesně dodržel všechny doporučené pokyny před vyšetřením ,co se týká stravy a vyčišťovacího procesu.Vyšetření mi prováděla MUdr.Miroslava Kloudová za asistence sestry Vrchotové.Oběma moc děkuji za vstřícný přístup při vyšetření.Nikdo se toho nebojte a FN v Hradi Králové vřele doporučuji.Celé vyšetření netrvalo ani půl hodiny.Z vyšetřovny jsem odešel "vysmátý".Doprovod,který je před zákrokem nařízen byl úplně zbytečný.Toť moje osobní zkušenost.Další termín vyšetření mi doporučili za lO.Let

reagovat 30.10.2014 14:20 - Jarda

Dobrý den! Píšete, že...

Tak dnes jsem absolvoval koloskopické vyšetření ve FN v Hradci Králové.Objednací lhůta sice byla asi šest týdnů,které jsem snášel s určitými obavami z tohoto zákroku.Nejdůležitější věc,kterou mucí pacien je dodržet je ta,že musí dodržet všechna doporučení,která dostane na letráku co se týká stravy a vlastního "vyprázdnení".Celé vyšetření netrvá ani půl hodiny,setkal jsem se s velice vstřícným přijetím.Vše mi bylo dopodrobna vysvětleno,před zákrokem mi paní doktorka položila dotaz zda chci nějakou uklidňujicí injekci,vysvětlila mi,že mám napíchlou "kanilu" do které v případě njakých bolesní dají injekci,která zabere okamžitě.Injekci jsem tedy na její doporučení nepožadoval.Při vlastním zákroku jsem ani žádnou velkou bolest nepocítil.Vyšetření prováděla MUDr.M.Kloudová za asistence sestry Vrchotové.Byl jsem s jejich přístupem velice spokojen.Když na vyšetření tlustého střeva tak jedině do FK HK.Myslím si,že stejný postup a vyšetření je v ostatních zdravotnických zařízeních stejný.Nikdo z toho nemusí mít obavy.Následné vyšetření mi doporučili až za 10 let.

reagovat 19.8.2015 12:12 - jaja

Dobrý den! Píšete, že...

Mne to taky ceka a strachy se klepu hledam taky nejlepsi vychodisko a to bezbolestne

reagovat 19.8.2015 12:23 - Théta

Není se čeho bát, píchnou vám injekci a trvá to jen chvilku. Den předtím je začne pít odpoledne ten Fortrans. S malýma přestávkama se dají zvládnout 3 litry v pohodě, ten čtvrtý si nechte na ráno. Hodně zdaru.

reagovat 19.8.2015 16:54 - Petra

Já teda injekci taky dostala a byla jsem uplně při smyslech a pěkně to bolelo. Nemusí to tak být u každýho. Už 3 dny před vyšetřením se musí dbát na to co jíte,den předem jen vývar a budete pít ten hnusný nápoj. U prvního litru jsem si řikala dobrý,ale pak to začlo a u mě to lezlo i horem,takže žádná sláva. Držte se.

reagovat 25.8.2015 11:43 - andy

Mne to taky ceka a strachy se...

Jajo vubec nic to neni neboli to ja uz byl7x je to jako by sis strcila malicek do...a to je cele je to spis takovy tlak .horsi je ta ocista pred tim.nneboj andy.

reagovat 25.8.2015 11:52 - andy

Já teda injekci taky dostala...

Petro asi se na tobe doktor vyradil ja byl 7x a pokazde v pohode zalezi na doktorovi jak je jemny ,staci mu to rict,nestras lidi je lepsi to vydrzet a 5 let byt v klidu ze nemam raka.ja to stesti nemel.ale presto mi to podchitli vcas takze nemam metastaze to uz je clovek v haj...zlu.andy

reagovat 13.9.2015 08:27 - František

Mám první kolonoskopii za sebou požadoval jsem injekci doktor mě přesvědčil že prý 80 procent vyšetřovaných bylo bez injekce.Byl jsem poprvé tak že jsem nevěděl jestli je to bolestivé.Souhlasil jsem.Nakonec tlustého střeva našel srůsty a dál už se nemohl dostat přesto musím říci že to bylo bolestivé a zatínal jsem zuby abych nebyl hlasitý.Už bych to bez injekce nechtěl znova zažít.

reagovat 13.9.2015 09:35 - milan

Mám první kolonoskopii za...

Doktor je kretén v plném slova smyslu. Např. ve FN HK ti analgosedaci nabízejí zcela automaticky. Znovu opakuji, zcela automaticky.

reagovat 13.9.2015 10:47 - Joni

Ono také záleží, jak máte poskládané a dlouhé tlusté střevo. Já mám třeba megacolon, to je jednou tak dlouhé střevo a uprostřed mám takovou kličku, že se přes ní nešlo dostat. Doktor to zkoušel, bolelo to strašně, už je to pár let a občas mě tam ještě bolívá. Takže já nemám střevo dovyšetřené i když mi v testu našli krev ve stolici.

reagovat 13.9.2015 11:15 - anka anča

muj muz byl dnes na prehlidce a po tom otresnemzazitku smesi museli vypit!!!lididcky moji.doktor do muze zastrcil styri prsty a druhou rukou mu stlacel koule :-( pak prislo peklo pro nej!!!sestricka se smichem prineslo panenku a privazala meho muze ke gynekologickému kreslu a doktor mu zavedl panenku dovnitr zadecku a muj muz muse napodobit porod!!! doktor se smal,kdyz panenku vytlacil,ze technika porodu neni dokonala a objednal meho muze na dalsi prodhlidku o tyden a at doma cvici se svoji prdelkou :-( strasne s ebojim,lidicky ja rvala celej den :-( sem na dne,nevim muzi pomoct,jak hoten porod naucit,jak to delat :-(

reagovat 13.9.2015 11:21 - anka anča,

jseš trapná/ý jak školní besídka. Svoje kecy se strč tam, jak popisuješ.

reagovat 13.9.2015 13:06 - Ric ho!

Tak to buďte ještě rádi! Já zažil ještě Rektoskopii v Hořovické nemocnici bez jakékoliv analgezii a myslel jsem, že mě snad prímař natrhnul prdel.Bolest ukrutná a deset buzerantů by mě tak tu prdel nepomordovali! Hotoví sadisti!

reagovat 20.10.2015 19:08 - Hanna

můj zážitek s kolonoskoie...

Mám ten samy zážitek,hruza

reagovat 28.10.2015 10:22 - Jana

Pokud mate nejake zkusenosti s kolonoskopii v vyskovske nemocnici napiste podle nazoru jsou asi praktiky s pichanim injekci pri provadeni vysereni kolonoskopie v ruznych nemocnicich ruzne dekuji za odpoved

reagovat 4.3.2016 14:08 - Kristýna

Dobrý den, nevím jestli to sem patří, když tak se omlouvám..chtěla jsem se zeptat v kterých dvou nemocnic v PRAZE se děla : Bezbolestné vyšetření tlustého střeva (pomocí tablety s kamerou)...nemohu to najít..Děkuji za odpověď

reagovat 4.3.2016 18:53 - Atlas

Ve Zlíně super super všichni doktoři a sestry-injekce proti bolesti samozřejmost. Nic to není.

reagovat 6.5.2016 19:52 - Paja

Ve Zlíně super super...

A kde ve Zlíně?

reagovat 6.5.2016 21:14 - no

Ve Zlíně super super...

záleží na tom, o jakou injekci se jedná. Nejspolehlivější cestou je analgosedace s dospávací místností. Tam 99% lidí vůbec neví, že jim něco dělali.
Injekce jako taková je ujenom šidítko, které vás trochu omámí, ale od bolesti nemusí až tak moc pomoci.

reagovat 6.5.2016 21:39 - Hanah

Já jsem na vyšetření byla a jsem ráda, že jsem byla jen "oblbnutá", protože se mi asi v polovině střevo prudce zatáčí, nemohli to prorazit, bolest byla nesnesitelná. Kdybych byla v narkóze, tak to proděravěli a je konec. Znala jsem paní, co na to zemřela. Nechci nikoho děsit, ale je to pravda.

reagovat 7.5.2016 16:25 - omyl

Já jsem na vyšetření byla...

Proděravění střeva není konec, jenom na to musí doktoři a zdravotní personál reagovat.
Ten případ paní se stal proto, jelokž na její stížnosti, že má po vyšetření bolesti reagovali jako prasata, s tím, že si vymýšlí.

Píši to proto, že jsem měl také protržené střevo, ale naštěstí ten doktor, co to prováděl mi věřil, zavezli mě na rentgen a pak dali na JIPku, kde mi z počátku každou hodinu měřili tlak a podobné blbosti a druhý den jsem z toho byl venku.

reagovat 8.5.2016 18:28 - omyl

Proděravění střeva není...

Jo a když jsem již byl z toho úplně venku, protržené střevo mi přibalili sebou.

reagovat 5.2.2018 14:44 - H.M.

Dobrý den! Píšete, že...

Co se tyka kolonoskopickeho vysetreni, tak se dnes uz nemusi nikdo obavat. Chodim na toto vysetreni po prodelane rakovine TS kazdy rok. Absolutne neni duvod se tohoto vysetreni obavat. Myslim, ze uz naprosto bezne davaji pred vysetrenim injekci, ktera zajisti to, ze o vysetreni nevite. U me to probiha tak, ze mi ji pichnou, nespite, ale temer vysetreni nevnimate. Ja si vzdy jen pamatuji, ze mi reknou abych se otocila na levy bok a pak kdyz me postavi a doprovodi na luzko, kde se v uvozovkach dospite. Pak se v pohode obleknete a jdete domu. S touto injekci jsem vysetreni podstoupila 2x, jinak vsechna predesla vysetreni byla bez teto injekce. Dalo se to i bez ni v klidu prezit. Byly taam jen dva momentyy, kdx to trochu tlacilo, nic co by se bez problemu nedalo vydrzet. Kdyz to cele shrnu, strach je absolutne neoopodstatneny a zadny strach nestoji za rakovinu.

reagovat 5.2.2018 21:05 - ano,

Co se tyka kolonoskopickeho...

žádný strach nestojí za rakovinu, na druhou stranu pro někoho je vyšetření náročné a ne všichni lékaři dávají opravdu účinné injekce.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Já jsem na vyšetření byla a jsem ráda, že jsem byla jen...
Hanah  |  6.5.2016 21:39

Proděravění střeva není konec, jenom na to musí doktoři a zdravotní...
omyl  |  7.5.2016 16:25

Jo a když jsem již byl z toho úplně venku, protržené střevo mi...
omyl  |  8.5.2016 18:28

Co se tyka kolonoskopickeho vysetreni, tak se dnes uz nemusi nikdo obavat....
H.M.  |  5.2.2018 14:44

žádný strach nestojí za rakovinu, na druhou stranu pro někoho je...
ano,  |  5.2.2018 21:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *