Antibiotika nejsou na chřipku!

22.2.2005 00:00
Zdraví

Antibiotika působí proti bakteriálním infekcím. Chřipka stejně tak jako běžné nachlazení je způsobena viry. Aplikace antibiotik je v takovém případě nadbytečná a nežádoucí, pokud není hrozba přidružené bakteriální infekce. Zbytečné aplikování antibiotik má za následek oslabení imunity a vznik rezistence bakterií na antibiotika.

Antibiotika ničí přirozenou střevní mikroflóru, která je velmi důležitá pro správné využívání živin a imunitní systém. Následné pomnožení kvasinek, plísní a dalších patogenních organismů ve střevech má za následek trávicí potíže, celkové oslabení imunity a rozličné zdravotní potíže - viz. Chronická systémová candidóza. Candidóza je následně příčinou opakujících se virových a bakteriálních infekcí.

Pro léčbu chřipky je nejdůležitější klid na lůžku. Jakákoliv činnost včetně sledování televize vyčerpává tělesnou energii, která je nutná pro boj imunitního systému s infekcí.

Horečka je zdravou reakcí imunitního systému. Při horečce mají buňky imunitního systému vyšší aktivitu a tělo se tak lépe vypořádává s infekcí. Není proto žádoucí ihned tlumit vysoké teploty pomocí léků. Horečku je nutno snižovat, pokud přetrvávají teploty přes 39°C několik dní a pacient je dlouhodobými horečkami velmi fyzicky vyčerpán. Též je nutno horečky snižovat u lidí s onemocněním srdce.K snížení horečky lze využít přírodní přípravek z kůry bílé vrby.

Imunitní systém je vhodné posilňovat vitamíny a přírodními protivirovými prostředky a imunostimulačními prostředky.

Velmi důležitý je dostatečný přísun tekutin - vody, čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a čaje.

Pokud není chuť k jídlu, je nevhodné pacienta k jídlu nutit. Jednodenní či dvoudenní půst pomůže pročistit organismus. K jídlu jsou vhodné lehké zeleninové pokrmy a polévky. Je třeba se vyvarovat mléčným výrobkům a sladkostem.

Z přírodních prostředků lze využít pro léčbu chřipky:
Vitamín C - velmi dobré je užívat acerolu, což je přírodní zdroj vitamínu C či vitamíny C s velkým obsahem bioflavonoidů. Pro děti je velmi vhodným zdrojem vitamínu C Flavocel baby.
Echinaceu
Česnek
Olej ze žraločích jater - je velmi vhodný i pro děti
Astragalus
Koloidní stříbro
Bioinformační bylinný přípravek Vironal - vhodný pro děti od 3 let

Autor: mk

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jo zaberete to - chřipka trvá kratší dobu, ale za jakou cenu? Nadále...
Ab  |  10.3.2009 19:32

Hlavní problém, proč se ATB nemají brát na chřipku je ten, že...
Jana  |  10.3.2009 20:05

Chtěl bych vidět toho lékaře, který předepíše na chřipku antibiotika...
Honza  |  25.8.2009 22:42

Kráva ve Vyškově Danková
Petr  |  13.12.2010 10:14

Přes to co tu pišeš nejsou antibiotika na chřipku. Jak sám uvádíš,...
adam  |  13.12.2010 19:08

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *